Durerea unei pierderi de sarcina (14)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Blueeyesce figura esti saracuta de tine ocupata cu musafiri si tot intrii scurt pe forum sa vezi ce mai facem.Esti o draguta!
Pepsi-nu cred ca trebuie sa ai motive de ingrijorare,poate ca totusi a fost prea mult de-odata.Eu zic sa-i dai mai treptat si nu chiar in fiecare zi daca se poate,da-i odata la 3 zile apoi la doua apoi la una si tot asa.Nu sunt eu experta dar poate ca e mai bine asa...Vai ce bucurie ,ai simtit bebikul miscand!O sarcina usoara in continuare draga mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia multa sanatate lui Dominic! Sigur trebuie sa-i obisnuiesti organismul putin, cate putin cu lapticul si produsele din lapte. Nu cred ca trebuie sa te sperii, doar sa ii dai mai putin dn fiecare Ce fain ca l-a simtit si sotul pe bebe Mi s-a facut pielea de gaina cand am citit

Elaa poate vom fi colege cu Mirelush si cu Nana, inca nu se stie

Irda multa, multa sanatate si ai mare grija de tine, ca tare multe lucruri nasoale am mai auzic cu virozele din anul asta

Chantal Michelle Mai optimiste, fetele? Va iubesc si va pup

Mirelush pai o tii intr-una cu musafiri! Cand te odihnesti, ha?

Mie mi-a venit CM-ul azi, dupa ce ieri m-a anuntat cu dureri cam mari de burta. Azi nu ma mai doare deloc, dar curge de numa, numa, da' io-l tratez cu "viziki" amestecat cu pepsi Ce parere va dati?


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Laura Ioanafigura esti"wiscki"cu cola...Intotdeauna ma faci sa zambesc!O seara palcuta tie si la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Fetelor din pacate am ajuns si eu pe lista voastra!
Vroiam sa va intreb si eu ceva... sa nu ma certati si.. stiu ca va e f.greu sa va amintiti dar.. eu sunt tare nelinistita caci am intrat in a 7-a zi de cand am sangerari non-stop. E normal sa fie asa? oare cand vor inceta. Am inceput sa iau Amoxicilina, 1/8 ore.

Va pup si va multumesc mult pentru raspunsuri!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Bybirox-imi pare foarte foarte rau ca ai ajuns pe aceasta lista!Off cand vad ca se inmulteste lista ma doare sufletul.
Si eu am sangerat mai mult timp(aproape doau saptamani) si cred ca e normal pt ca eu dupa doua saptamani de la nastere am fost la control si totul a fost in regula.Cand ai urmatoarea programare la medic?Ai grija de tine si incearca sa fii tare!Noi suntem aproape toate in aceeasi situatie si te intelegem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Michelle multumesc pentru raspuns. Dr-ita mi-a spus sa o sun marti sa vedem cum e pana atunci. Nici macar nu stiu in cate saptamani eram/sunt... am avut ciclu pe 4 decembrie si pe 2 ianuarie. sangerarile le am de pe 8 ianuarie... Ultimele beta: 53.74 si 35



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Biby, iubita! tare rau imi pare ca s-a sfarsit asa, da' las ca vine si fetitza!

In legatura cu sangerarile, la mine au durat cam 1 saptamana jumate de la avortul spontan. Aveam 6 saptamani de sarcina....tu mai mult de 4-5 n-aveai cum sa ai daca zici ca in decembrie ti-a venit pe 4.

Pupicei si multa sanatate! Sa te pui repede pe picioare!

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Andreea16,Chantal,Mirela,Michelle va ,pe toate de fapt .E bine sa stii ca poti sa-ti descarci sufletul undeva si cineva sa te asculte .
Mirela dacanu te superi poti sa-mi zici si mie ce tensiune ai acum,stiu ca si tu ai facut preeclamsie si sunt curioasa acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Buna fetelor!
Va scriu pt a 2-a oara. Prima data am facut-o pe la jumatatea lui decembrie 2006, va ceream sfaturi pt ca bb-ul meu era in urma cu cresterea, si eram disperata si ingrozita de ce poate insemna asta. Nici n-am apucat sa va citesc raspunsurile de atunci, la 2 zile dupa sperietura mi s-au fisurat membranele, si.... am nascut!!!
Acum sunt fericita si bb e bine, dar am tras o spaima... Aveam 35s si cateva zile si ma rugam sa duc sarcina la capat pt ca si primul meu baiat l-am nascut cu probleme tot la 35s. E adevarat ca acum fiul meu Ianis are 2 ani si 3 luni, e frumos si destept, dar la nasterea lui am trait 2 saptamani de groaza. Totusi, intre a avea din nou un prematurel si groaza ca e in urma cu cresterea si nu stiam ce se intampla cu el inauntru... Dumnezeu a decis ca e mai sigur sa vina mai repede pe lume.

Pepsi, am citit acum raspunsurile voastre de atunci, tu imi spuneai ca e mai bine sa-l scoata, cineva acolo sus a gandit la fel!!

Ei bine, s-a intamplat fara travaliu, fara dilatare, doar se rupsese apa. Mi-am chemat medicul la spital duminica, pe 17.12 si la 13.15 venea pe lume, prin cezariana, sufletelul meu, Marc Alexandru. A avut probleme cu respiratia mai multe zile, a stat la terapie intensiva in timpul asta dar dupa 1 saptamana eram amandoi refacuti si eram, ce e mai important, impreuna!

Sa nu va suparati pe mine ca va impartasesc fericirea mea, stiu ca sunteti aici pt ca toate ati suferit o trauma si stiu ca unele v-ati pierdut increderea si speranta in Dumnezeu. Acum sunt insa sigura ca in ciuda oricaror suferinte, in final veti fi si voi fericite langa copilasii vostri.

Va admir pt taria voastra, pt felul in care va sprijiniti aici una pe cealalta, sunteti niste prietene adevarate si veti fi mamici minunate! Va doresc sa va vedeti visul implinit cat mai curand!

Diana, mami fericita cu 2 baieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Buna fetelor, am revenit. Azi a iesit sotul meu din spital, unde a stat 7 zile! de luni pana azi. L-au operat marti, operatia a durat 3 ore!!!, dar este totul OK si sunt fff fericita.
Am sa mai revin, va pup pe toate.

Mergi la inceput