Durerea unei pierderi de sarcina (14)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Elaa imi pare rau ca ti-a venit CM-ul, dar ai vazut ca sotul iti promite sa puna samanta buna? Iti urez sa ai o luna cu noroc

Michelle sa stii ca si eu iti tin pumnii, dar pentru cand vei vrea tu

Flavia m-ai spart: acu' sunt si mai blonda ca de obicei, ca mi-am facut destul de multe meshe blonde (oricum parul meu natural e un blond inchis)! Cine stie??? Doamne ajuta Ma bucur tare ca a papat Dominic cel mic laptic! Doamne, chiar ca ai scapat de o mare grija! I-a placut?

Mari inca nu, iubita, va anunt eu.


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

azi pare o zi mai buna!se pare ca e mai mult optimsim pe forum ca de obicei.

michelle .mi se pare mie ca vad o raza de soare pe strada ta si vad ca incepi sa-ti recapeti optimsimul.cum spune si laurici iti tin pumnii pentru cand vei fii tu pregatita

eu ieri mi-am cumparat revista "Mami".a aparut un numar special si nu m-am abtinut sa nu-l cumpar.l-am rasfoit la munca si acasa l-am lasat in geanta ca sa nu-l vada sotul.mi-era teama sa nu spuna ca ma gandesc iar la copilasul pe care l-am pierdut si ca noi am hotarat sa mergem inainte si sa nu mai plangem.dar seara cand m-am bagat in pat, vad ca vine cu revista la mine, ma pupa si-mi zice:"Citeste aici ca sa stii cum sa ai grija de bebe, ca iti promit ca anul asta vine bebe!"



Mcrissa bebe strumph-ul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna fetelor,eu sunt asa de trista,sunt in casa unde am crescut si sunt singura ca fratele meu a plecat in primul lui voiaj,isi dorea asta ca pt asta a facut facultate dar in ochii mei el e un copil si mi se pare asa de goala casa asta,unde candva eram o familie,dar pe tata tot dintr-un voiaj ni l-au adus bolnav si nu a mai durat mult si a murit,mama s-a recasatorit ,si casa mea cea draga acum e goala.Cand a plecat Laur(fratele meu) mi-a zis ca atunci cand va veni spera sa cheltuiasca niste bani pe un nepotel,ce n-as da sa fie asa ,ce n-as da sa fii fost si inerasul meu aici.Imi doresc enorm de mult sa raman gravida dar cine imi da mie siguranta ca de data asta va fii bine?ca puiutul meu nu ma va parasi iar si va pleca la cer?Maine ma duc la cimmitir ca-i facem pomana tatalui meu,ce n-as da sa fii avut si Amalia un mormant sa am unde sa ma duc sa-i duc o floare,si sa nu se uite amintirea ei,nu ca o voi uita vreodata dar eu sunt singura care ii pronunta numele,si mi se rupe sufletul de fiecare data cand o fac.De ce Doamne ai luat-o la tine si nu mi-ai lasat-o?Imi vine sa le smulg mamelor copii din brate si sa-i iau eu sa le ofer toata dragostea asta care nu o pot oferi nimanui ca nici un bebelus nu a vrut sa fiu mamaica lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mcrissa ce atent e sotul tau! Super! Cu ce e numarul asta?

Jojo lasa ca o sa fie casa iar plina de copii, o sa fiti o familie mare, cum iti doresti Si fratele tau va avea cui sa aduca jucarii


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Pup toate fetele mele sufletiste, nu va mai enumar, ca uituca cum sunt, nu vreau sa uit pe vreuna din voi si pe urma sa ma intristez.

Mirelush
, ai intrebat de vitamine? Sau de emotii ai uitat?
Flavia, iau deocamdata doar acid folic, ca mi-au zis mai multe fete ca in primul trimestru nu se iau vitamine. Nu stiu ce sa mai zic.
Ma bucur tare mult pentru Dominic ca nu mai e alergic, ai scapat de o grija mare.
Mari, mai stau si ma duc dupa 8 saptamani. Aseara am vb la tel cu soacra mea care a fost asistenta medicala, acum este la pensie, si si ea m-a sfatuit ca pana la 8 saptamani sa nu ma duc, sa ma duc dupa 8 saptamani. Asa ca ma chinui sa mai rezist tentatiei
Laura, tare mare e tentatia, dar incerc sa nu ma mai gandesc si sa rezist eroic sa nu sun sa ma programez .
Chantal, iubita, la noi sunt numai cabinete private iar in spital ajungi numai la urgente sau doar cu trimitere. Peste tot esti tratat la fel, nici o programare nu o prinzi mai devreme de 2 saptamani si culmea e ca sunt medici atat de comozi ca iti spun ca au destui pacienti si nu mai iau altii noi in evidenta, dar iti recomanda o alta clinica. Conditiile sunt super iar medicii se poarta exemplar, te fac sa te simti atat de important, insa si tarifele sunt pe masura.

Azi ma simt excelent, nu tu greata, nu durere de cap, nimic. Doamne ajuta sa fiu asa toata ziua.
La noi a nins foarte tare, este ca in povesti. Demult nu am mai vazut asa o iarna frumoasa.



Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia ce mult ma bucur ca Dominic nu mai este alergic! Imi inchipui ca este foarte dureros sa-ti vezi copilul bolnavior si sa nu-l poti ajuta.Acum este bine si ai sufletul impacat,ai scapat de o mare grija!
Cum spunea si Laura,la voi s-au terminat ghinioanele si de acum va fi totul bine!Doamne ajuta!
Eu nu credeam ca o sa-mi dea Utrogestan pentru ca nu am avut probleme la prima sarcina si acum cand am auzit ca-mi prescrie l-am intrebat dac asunt probleme cu mentinerea sarcinii si a zis ca nu,sa-l iau preventiv.Am sa-l iau,ce sa fac!
Apropo de vise,esti sigura ca una din blonde eram eu? Ai zis ca era si Laura si chiar sunt curioasa cine este a treia?
Elaa imi pare rau ca ti-a venit CM
Cel putin trebuie sa vezi partea buna a lucrurilor,ca acum nu mai este nevoie de tratament ca sa vina,acum ai intrat in normalitate.Nu-ti pierde speranta,o sa vina bebe in curand!
Idaira mersi de info,chiar am sa-l sun sa intreb cum sa-l iau.
Mcrissa ma bucur ca esti un pic mai optimista si ai sa vezi ca de data asta o sa fie bine.
Si mie imi spunea sotul de cate ori ma vedea plangand,"iti promit ca in curand vom avea un bebe si va fi tot o fetita,iti promit!"Imi facea atat de bine sa aud asta! Stiu ei ce stiu!
Iti doresc numai bine!
Jojo imi pare rau ca suferi.Din pacate nimeni nu ne garanteaza ca de data asta nu se va mai repeta,dar trebuie sa credem foarte mult si sa facem tot ce este posibil.Daca Dunezeu vrea sa avem un copilas, asa va fi!
Michelle si mie imi daduse anticonceptionale dupa ce am piedut sarcina,ca nu trebuia sa facem un bebe 6 luni,dar nu am vrut sa iau,am preferat sa folosim prezervativul.Nu cred ca am sa iau vreodata!
Irda pana la urma esti o superwomen! 2 menstruatii intr-o luna!Acum trebuie sa mergi la medic sa-ti dea tratamentul de care spuneai.
Imi pare rau ca Daria este bolnavioara,ii doresc multa sanatate si ii dau un pupic dulce!
Laura pregateste-te ca tu urmezi!Abia astept sa ne spui ca esti ,cred ca vrei sa ne faci vreo surpriza de aia nu vrei sa vorbesti prea mult despre asta.Intr-o zi ne anunti pur si simplu ca esti insarcinata! Bafta!

Eu am inceput sa tusesc bine de tot ,nu as prea vrea sa iau nimic doar sa beau ceaiuri dar se pare ca nu trece doar cu atat.Ceaiul de musestel este safe in sarcina?




Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Nana cum sa uit?Ti-am raspuns la Odisee.
A zis ca el nu da decat acid folic in primul trimestru,mie mi-a dat acid folic de 1mg(ce mai umblu dupa asta!)2/zi.Dupa primul trimestru imi da Materna si altceva dac am nevoie dupa ce fac analizele.
Ma bucur ca astazi esti bine!
Ce super ca ninge! Asa imi doresc si eu zapada multa,ca vremea asta nu e buna deloc,aduce numai boli!



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

In weekend o sa fac poze si o sa le pun aici ca sa vedeti ce frumos este. Parca suntem in povestile cu Fratii Grimm.
Deci ti-a dat doar 2 mg pe zi de acid folic. De ce oare atat de putin? Cine sa-i mai inteleaga pe dr astia?
Merci mult ca ai intrebat de vitamine. Deci stau cuminte si nu iau vitamine.


Nana, 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

JOJOMIHA-te inteleg atat de bine si stiu cat de tare doare.Si eu imi pun aceeasi intrebare de mai multe ori pe zii"De ce Doamne ai luat-o la tine si nu mi-ai lasat-o?"dar nu primesc nici un raspuns.Cum iti spun si fetele nimeni nu poate garanta ca nu se va intampla din nou,uite de aceasta frica nu incercam si noi; spunem ca vom incerca in 2 ani dar cine stie,poate nici atunci nu voi putea...Ma doare cand vad alti bebelusi si si mie imi vine sa le smulg la alte mamici copilasii!Chiar daca nu ai unde sa ii pui flori micuta ta Amalia stie cat de mult o iubesti si te vede de sus in fiecare zi,stie cat de mult te gandesti la ea!As vrea sa iti pot spune ce sa faci sa-ti mai treaca din durere dar nu stiu pt ca eu nu ma pot ajuta pe mine dar pe altii...Iti doresc multa putere!Eu sunt atat de departe de familie si stiu cat de greu este pt ca mereu mi-am imaginat,asa ca tine o casa plina...Cum spunea si Chantal se pare ca cei care isi doresc cu ardoare un copilas sau doi sau trei,nu au parte iar cele care-si bat joc nasc copii sanatosi.Oare de ce o fii asa,nu stiu si poate ca nu vom afla niciodata!
Elaa-imi pare rau ca ti-au venit uratii dar daca ti-au venit fara ajutorul dupfastonului atunci e semn bun,poate are nevoie de putin timp corpul tau ca sa se obisnuiasca fara dupfaston.Putina rabdare si ai sa vezi ca o sa ai testul pozitiv in mana in curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Flavia, ce bucurie iubitaaaa!
Ai scapat de un stres, iar Dominic o sa cunoasca si gustul lactatelor! Nu pot sa zic decat ca Dumnezeu e mare! Multa sanatate voinicului si mamicii fericite!


Va multumesc fetelor pentru gandurile de bine! Ne insanatosim noi, e doar o viroza amarata!

Michelle, scumpa......de odihnit...e mai greu acum, da' nu m-am nascut sa ma odihnesc si-acuma daca ne apucam de bebe2 de luna viitoare.....sa vezi ce odihna bag eu cu nopti de dragoste la 2 zile!

MAri......felicitari pentru fetitze....sa-ti fie sanatoase si sa le duci cat mai aprope de termen!

Mcrissa, ce bine ca ai un sot dragutz care te sustine! De cele mai multe ori e bine sa ne ascultam instinctele......e bine ca ai cumparat revista pentru ca citind despre bebei te face sa vrei sa ai si tu unul mic!!

Ella.....hai ca noi o "comitem" luna viitoare!

Mirela...luna asta o lasam asa, ca am fost amandoi raciti si sa nu dam in altele.......nu ma alearga nimeni, da' luna viitoare....pe caii!!!

Pupicim toate fetele!

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput