Durerea unei pierderi de sarcina (14)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare scumpele!

Asa cum am "preconizat" am bagat si a -2-a menstruatie intr-o luna! Mi-a venit pe 7 si acum ....ma tot tine.....ufff!
Dari e racita destul de rau, am ajuns si pe la pediatra cu ea, tati e pe trecute si se pare ca acuma sunt eu la rand...cu un gat umflat cu pompa si dureros, sunt nedormita ca un catzel....de fapt de acum 1 luna de la avort n-am mai reusit sa ma odihnesc cum trebuie!

Fetele.....si daca va mai spun si eu ca initial cand am vazut ca's gravi parca nu-mi venea sa cred si eram cu inima indoita oarecum (si eu voiam bb2, dar nu chiar acum...sotul a insistat si eu am cedat)......sa se fi dus bebe de la psihicul meu care nu l-a acceptat cu totul initial?? Am zis ca decat mie mi-or trece prin cap asemenea ganduri, dar vad ca nu sunt singura cu dileme de genul asta! Chiar n-are rost sa ma mai gandesc! Trebuie sa vedem lucrurile pozitiv ca altfel....o luam pe aratura!

Flavia.....mama omidee de peste ocean......ce bine ca ai vesti bune de la dr.!
Mire.....ma bucur ca-i bebitza ok si la locul lui!

Michelle....nu stiu ce poti sa faci, dar trebuie sa gasesti ceva sa te scoata din starea asta....Iti urez sa ai multa vointza!

Cristina....decat cu infectie mai bine cu tratament....zic eu! Pupicei si sanatate multa!

Pupicim toate fetele!

i;m Back!

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

dragele mele prietene, cu lacrimi in ochi si inima plina de fericire, va anunt ca ne-am intors de la medic cu Dominic, si fetelor NU MAI ESTE ALERGIC !!!!!!!!!!!!nici nu ne venea sa credem, ne uitam unul la altul cu sotul, nu ne venea sa credem, ma bucur atit de mult ca am insistat sa vina cu noi, ca el avea ore, si a chiulit, ca am insistat eu, puteti ride de mine, dar v-am zis ca nu de mult am visat ca-i dadeam o cana de lapte, si el, ridea de mine, cu visele mele, si i-am zis vino cu noi, ca daca ne da vestea cea mare, tre sa fii prezent! Doamne, nu-mi vine inca sa cred.......dupa 2 ani de chin, de frica, de stres, e tare greu cind ai copilul bolnav, de frica sa nu moara, etc, am uitat instantaneu TOTUL, e minunat, a spus ca putem sa introducem incet alimentele cu lapte, si nu toate odata, cantitati tare mici!va pup pe toate, mergem sa mincam ca ne e tare foame, si va scriu putin mai tirziu!!!iupiiiiiiiiii

Flavia +18, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia nu pot sa-ti spun ce ma bucur Imi inchipui ce fericiti sunteti ca ati scapat de ghinionul asta! La voi se pare ca s-a spart ghinionul Gata, de acum va fi tot mai bine Ce figura esti cu visele tale! Sa creasca mare si voinic puiul Dominic (fac si rime) si sa pape laptic si de toate fara sa mai pateasca ceva rau
Ma gandeam zilele trecute ca daca Flavia a visat ceva rau de mine si nu vrea s-mi spuna? Acu m-ai pus mai tare pe ganduri


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Flavia-intradevar visele tale sunt "miraculoase".ma bucur atat de mult ca Domninc nu mai este alergic ca ati scapat de tot stresul,ma bucur din tot sufletul cand aud astfel de vesti bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Laura Ioana-ai sa vezi ca in curannd iti vine tie randul sa ne dai vestea unui test pozitv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003

Fetelor,am crezut ca numai la noi au fost certuri in timpul in care eram insarcinata.Chiar ziceam ca alte fete sigur nu au nici un stres si sunt tinute in palma si nu au nici un fel de probleme.Dar vad ca nu este asa...toti avem probleme numai ca in aceasta periada nu trebuie sa le mai lasam sa strice totul.De cate ori nu m-am invinuit si eu pentru cele intamplate...
Laura, Mari, Ralu, va multumesc ca v-ati gandit la mine!
Idaira multumesc de informatii,am sa iau sigur,chiar auzisem ca luate oral provoaca stari de rau dar vad ca nu mi-a scris cum sa le iau,ori oral ori intravaginal,oricum efectul este acelasi.Incerc oral sa vad cum le suport si daca nu,le iau intravaginal.Cred ca nu conteaza daca schimbi calea de administrare,nu?
Va



Mirela6+
Our little Miracle!







Am vazut ca ti-a zis 2/zi...inseamna ca 1 dim si una seara.E de 100mg,nu? De fapt,aceleasi pastilute se pot bea sau introduce intravaginal.Mai bine ,intreab-o pe dr ta maniera de administrare.Eu as opta pt intravaginal,dar mai bine sa-ti spuna ea. Eu la inceput le-am luat oral,cu un vas mare de apa,dar cind am vazut ce ma ameteau,imi era frica chiar sa nu cad pe jos ,am schimbat macazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

vai laura, esti tare draguta, stai linistita ca nu te-am visat de rau deloc, si sint eu ciudata cu visele mele, dar nu visez nici eu tot!pe tine te-am visat atunci cind am visat albumul cu mamicile si bebei lor, erati toate atit de frumoase, si nu din cauza ca erati aranjate, ca din punctul asta de vedere erati jalnice , dar aveti in ochi acel ceva cind va uitati la pui, si ti-am zis am visat o fata cu par inchis cu trei bebei in brate (asta era mari), erau alte fete cu par inchis, si erau 3 blonde cu bebei, una erai tu, una era mirelush, a treia nu-mi dau seama inca! merci ptr ca te bucuri de Dominic, nici nu-ti pot descrie ce a insemnat sa stau atit de stresata ca de la o gura de lapte putea sa moara, si tot timpul sa verific daca am antidotul, tot stresul si necazul, se pare ca incepem totusi bine anul asta!si vezi ce zice si Michell, poate ne dai si tu o veste buna in curind, ca testele tale sint bune, asa dupa interpretarea mea modesta!

michelle, merci mult de tot, sint tare fericita, nu-i durere mai mare decit sa-ti vezi copilul bolnav si tu sa nu poti face nimic!cum esti? mai bine?

mirelush, ce mult ma bucur ca ti-ai vazut puiul, te-ai mai linistit! e interesant ca acolo medicii dau acelasi tratament la toata lumea, la fel am patit si eu cind am avut probleme cu sinii endocrinoloaga ne trata pe toate cu acelasi lucru indiferent de simptome, bineinteles ca au fost bani aruncati degeaba pe tratamente, ca rezultate nu erau, dar m-am ales cu probleme la stomac...dar vezi ca fetele stiu de tratamentul asta si zic ca e ok, am citi ca e un progesteron, mie nu mi-au dat nimic tratament, poate ptr ca eu am dus deja o sarcina fara probleme la capat. te pup ai grija de tine!

chantal, poate ca vor sa faci testele ca sint la moda, eu, nu am facut teste de genul asta, si mai ales la tine fetita ta nu a murit din cauza malformatiilor genetice, de ce sa faci testele?merci de gindurile bune! problema aici cu sistemul de sanatate este ca totul este gratuit, nu cotizezi nimic si ai de toate serviciile, acuma reversul medaliei este ca accesul la servicii e mai greu...adica tre sa stai la coada, si din cite am citi acuma, mi se pare normal sa nu te vada inainte de 10 saptamini, oricum daca e ceva, ce sa-ti faca? si asa fatul nu e viabil in exterior la virsta aia.....grija nu pot sa zic ca nu au, fiindca la Dominic mi-au facut 1 singura eco, acuma voi face cel putin 3. iar daca vrei sa mergi la privat sa faci eco, poti face costa 150$ si poti face, cineva zicea ca fara trimitere nu poti, eu, nu stiu, ca nu am verificat!eu zic ca sint medici buni si rai peste tot locul! trebuie sa ai norocul sa cazi pe ala bun!

ladymina, nu cred ca la-i pierdut pe bebe ptr ca ai zis ce ai zis! uite si eu am zis la fel, ca l-am pierdut ptr ca i-am zis lui Dominic ca pe el il iubesc cel mai mult.....si m-am gindit ca a plecat ptr ca a stiut ca-l iubesc pe fratele lui mai mult.....

cristina, merci de felicitari, da, ma tine in suspans, dar cred ca e baiat, si al treilea va fi fetita!imi pare tare rau ca esti bolnavioara, si eu zic ca tre sa iei tratament, sint antibiotice permise in sarcina, deci vezi ce-ti da si verifica pe net!sanatate multa!ai pus poze in albumul comun?

nana, bine faci ca mai astepti inainte sa mergi, ca sa poti vedea ceva, dar nu uita sa iei vitaminele!

mari, merci, da, sa pui si tu pozele neaparat!

of, vad ca discutati de faptul ca v-ati certat cind erati gravi, si ca s-a terminat rau....la mine cind l-am avut pe Dominic ne certam si noi des, si s-a terminat cu bine, e normal sa te mai certi, sint hormonii, esti diferita, lipsa de sex, etc, te mai indeparteaza in cuplu, apoi dupa ce nasti, daca mai ai si probleme ca si mine, nu ajuta, si tot asa, cuplul evolueaza cind apar copii, fiecare trebuie sa-si regaseasca locul! sint convinsa ca nu din cauza aia ati pierdut voi micutii, ei stiau ca-i iubiti!

irda, imi pare rau ca micuta Daria e inca bolnavioara, multa sanatate ii doresc! ai dreptate cu ginditul pozitiv, ca altfel.....

i-am dat lui Dominic piine prajita cu ou amestecat cu lapte, i-a placut, si a facut totusi o pata mica la gura, dar nimic grav, n-a trebuit medicament, sotul nici acum nu-i vine sa creada, nici mie, sincera sa fiu, dar incet incet ii vom introduce tot ce nu a mincat timp de 2 ani si ceva, totul trebuie introdus treptat, nu e nici o graba acuma....zicea alergoloaga ca exista riscul sa nu-i placa produsele de lapte, dar ca el e inca mic, si sint mari sanse sa-i placa! of merci Doamne!

va pup pe toate fetele, ella, te astept cu vesti bune miine !

Flavia +18, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Flavia-draga nici nu stii cat ma bucur ca Domnic nu mai e alergic la produsele cu lapte...Acesta este un extrasordinar pentru tine si o meriti din plin dupa atatea suferinte!Sa ne dai in continuare numai astfel de vesti bune!Zici ca ai visat si trei blonde,una era Laura,una Mirela si a treia?Si eu sunt blonda.Poate eu eram in visul tau,chiar daca numai in doi ani vom incerca.Sa ma ajute Dumnezeu ca intr-un final sa ajung si eu sa-mi tin copilasul sanatos in brate atat eu cat si TOATE fetele de pe acest forum.
Hair-draga mea stiu ca iti iubesti sotul fff mult si e foarte normal ca la nervi sa spunem cuvinte care nu le gandim,nu esti singura si nici ultima.Atata timp cat va iubiti toate se vor rezolva!Iar daca e bolnav sotul tau nu e vina ta sunt sigura,nu_ti mai fa reprosuri!
Irda-ii doresc insanatosire cat mai rapida Dariei si tie!Stiu ca e greu dar incearca sa te odihnesti putin!
Cristina-off spitalele astea din tara,dupa ce ca sunt vai si-amar de ele mai sunt si infectate pe deasupra.Imi pare foarte rau ca ai luat acea infectie dar daca doctorul ti-a dat tratament o sa fie bine ai sa vezi,dar oricum cum zicea si Flavia verifica intotdeauna pe net ceea ce iti recomanda!Sper sa iti treaca cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Chantal-draga mea ma bucur ca ai mai tot timpul ocupat ca sa nu te mai gandesti chiar atat de mult!Oricum durerea nu ne-o poate lua nimeni orice am face,din pacate!despre testele genetice nu stiu ce sa spun,eu m-am convins ca prea multe analize nu ajuta deloc dar tu cum stii mai bine.Cum spuneai si tu pe vremea parintilor nostrii nu era atata"tehnologie moderna"ai atatea"analize"pe parcursul sarcinii sau inainte de sarcina si nu existau atatea cazuri tragice ca in ziua de azi!ai grija de tine si cine stie cat de curannd poate ne dai ó veste frumoasa,un test pozitiv ceva!Intr-un mesaj am citit ca nu vrei sa mai ieie anticonceptionale.Vreau sa te intreb cum de ai ajuns la aceasta hotarare?Crezi ca anticonceptionalele au avut vreun efect negativ asupra corpului tau?Te intreb pt ca si eu inainte de sarcina am luat anticonceptionale dar si eu m-am hotarat sa nu le reiau dar nu stiu de ce,m-am tot gandit ca poate au avut vreun efect secundar negativ,nu stiu de aceea te intreb si pe tine!ai grija de tine!apropo esti blonda?Te intreb pt ca am citit de visul Flaviei si de doua blonde stim deja acum oare cine a fii a treia?
Blueeyes-ma bucur ca ti-ai vazut samburelul si ca totul e in regula!
Msemcu-eu am pus aici acea pagina din jurnalul meu ca sa intelegi mai bine ceea ce simt dar nu am vrut sa intristez pe nimeni.Poate ca sunt eu prea sensibila nu stiu dar pentru mine aceasta durere este fff mare si ma chinuie zi de zi.Deja ai 16 saptamani!Ce repede trece timpul!Ti-ai simtit fetitele miscand?Nu-mi vine sa cred ca natural ai reusit sa ai tripleti!
O sarcina usoara va doresc la gravidute si la celelalte putere de a merge mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Dragele mele, ziua 30 s-a transformat in ziua 1, din pacate nu a mai fost nevoie sa-mi fac testul.....asta e, exista totusi si o latura pozitiva, ca-mi vine Cm si fara sa iau duphaston si vine chiar regulat,tot la 30 zile venea si cu duphaston.....trista sunt putin, dar sotiorul meu ma linistit de dimineata
Flavia ma bucur mult sa aud ca e bine Dominic,trebuia sa fii fericita pe deplin
Mirelus ma bucur sa aud si de la tine vesti bune
pupici la toate fetele

Mergi la inceput