Vreau gemeni

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Buna fetelor
Exaxt cazul Deliei H sunt eu..am un baietel de 1an si 10 luni..si in brutica gemeni:)bunicul meu a fost geaman

Bogdana
16+ Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Buna fetelor, sunt noua pe aici. Pana de curand imi tot spuneam ca momentul bebe va fi candva, in viitor, nu se stie cand... De ceva vreme numai la asta ma gandesc, si la faptul ca dintotdeauna m-am gandit doar la gemeni. De-ar da DD! Daca stra-bunica de pe tata a fost geamana, oare am sanse?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona27bebe spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Dragii mei

Eu si sotul meu avem o mare dorinta: sa fiu si sa am .
Sotul meu e deja convins ca vom avea gemeni, in mintea lui nu exista altceva.

Acest subiect se vrea ca o impartasire a experientelor, a trucurilor sau "reteta pentru gemeni".
Eu sunt deocamdata in faze de cercetare si documentare.

Va multumesc in avans pentru impartirea experientelor voastre.


Cu drag,

Felicia,
viitoare de

buna sunt noua
vreau si eu gemeni!sunt noua pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelageo spune:

buna fetele,ma bag si eu.
soata mea a avut gemeni cu o fosta consoarta,dar ...nu ia facut.
tare mi-as dori ca povestea sa se repete,dar.....eu sa-i fac
momentan avem o fetita si am avut si un baietel ,care la luat DoamneDoamne.
de-aceea ne dorim gemeni baieti,sau chiar tripleti,sa-mi disper soata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Hehe, ce mult a trecut de cand am creat subiectul asta.
Intre timp multe s-au intamplat.
Am ramas iar acum sunt mamica unui pitic frumos de 7 luni.
Totusi doritza ascunsa ramane. Cine stie bb2 va fi bb 2&3.
Ma bucur ca sunt atatea doritoare si deja o mamica de gemeni...
Chiar, ce mai face mami de gemeni? Oare cum se descurca?
Caci mie si cu unul mi-a fost incredibil de greu.



Felicia, cea mai fericita al ursuletzului-pufarina Gabriel (23 Mai 2008)
Pozici cu noi in noua formula
Ursuletzul-pufarina
Povestea nasterii
M-am nascut de ziua mea
Sa revenim la normal
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sustin campania pentru reproducere asistata. SEMNEAZA SI TU !


Simplicity is the key to excellency

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Felicitari, Felicia, sa-ti traiasca si multa, multa sanatate! Si aspirantelor, mult noroc!!

A trecut ceva vreme de cand am postat si eu ultima oara la acest subiect, intre timp am nascut 2 nazdravani superbi..., avem poze la semnatura. Acum suntem putin raciti, dar o luam din prima, sper s ane treaca si sa fie totul bine!

Apopos de 'greul' de a creste 2 copii odata... eu ii cresc singura in proportie de 80%. Tati ne ajuta mai mult seara/noaptea, cand vine de la servici si nu chiar toata noaptea, ca trebuie sa mai si doarma... in fine, ce vroiam sa zic e ca nu mi se pare atat de greu... da, uneori plang amandoi in acelasi timp si eu sunt singura, nu am decat 2 maini si imi vine sa ma urc pe pereti dar temrin repede cu unul, apoi cu celalalt si apoi ii mufez , caci de cele mai multe ori plang rau doar de fomica... am invatat sa ii hranesc pe amandoi in acelasi timp, sa ii legan/adorm pe amandoi in acelasi timp, le fac baita singura si cand mai crestem, cu siguranta o sa facem si baie in acelasi timp! Se poate, nu e asa grav, ba chiar e incredibil de frumos cu doi deodata!!! De abia astept sa o luam de-a busilea, sa stam in fundulet, sa vorbim si cate si mai cate...

V-am pupat si Sarbatori Fericite!

Luminita
de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008


Povestea noastra:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=87842&REPLY_ID=4363694


Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e frica de ziua in care n-am sa mai fiu eu...

Ce nu te darama, te face mai puternic!


http://luminita2008.shutterfly.com/

http://tusibebe.wordpress.com
http://luminitamalanca.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Chiar ma intrebam daca ai reusit fecian

Felicitari pentru baietel si nu inceta sa speri!

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Saru'mana Giulianna. Felicitari si tie pentru puiutul tau care e un scumpic.
Bitzu meu mic e comoara mea...Ar fi fost tare frumos sa fie doi, insa si asa e foarte bine....E ratiunea mea de a trai.

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Chiar ma intrebam daca ai reusit fecian

Felicitari pentru baietel si nu inceta sa speri!

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi




Felicia, cea mai fericita al ursuletzului-pufarina Gabriel (23 Mai 2008)
Pozici cu noi in noua formula
Ursuletzul-pufarina
Povestea nasterii
M-am nascut de ziua mea
Sa revenim la normal
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sustin campania pentru reproducere asistata. SEMNEAZA SI TU !


Simplicity is the key to excellency

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgalexia spune:

buna fetele ! Sunt noua pe aici.Si eu imi doresc gemeni sau chiar tripleti!!!!!! Cred ca am sanse mari sa fac (sunt o optimista). Pentru ca am cazuri in fam. (eu cred ca e ereditar)si pentru ca voi face fiv.(e singura mea sansa de a ramane insarcinata). Mai am o fetita de 4ani si 2luni in plasament si o iubesc, ca si cum ar fi a mea, dar imi doresc si copii mei naturali.Pana la sfarsitul anului sper ca voi reusi sa raman insarcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona_bm spune:

Buna fetelor!
Intru si eu in club...dincate stiu bunica din partea mamei mele a avut o sarcina gemelara dar a fost prea mult pentru ea si nu a putut-o duce pana la capat. Si o verisoara din partea tatalui mea a avut baietei gemeni in urma unui tratament dar s-au nascut prea devreme ... Poate am si eu sanse sa raman cu gemeni. Oricum eu si sotul ne dorim cel putin doi copilasi cu varsta cat mai apropiata.

Mergi la inceput