Incalzirea globala

Incalzirea globala | Autor: belle_vue

Link direct la acest mesaj

In UK tema incalzirii globale e obsesiva atat in presa cat si (ca urmare) in politicile partidelor aflate le guvernare respectiv in opozitie. Sunt curioasa daca si in alte tari europene si nu numai lucrurile stau in acelasi fel, sau au englezii piticul lor special pe creier...

Desigur ca e o problema importanta, dar importanta care se da responsabilitatii individuale si chiar colective intr-o tara, la urma urmei, nu foarte mare mi se pare exagerata in conditiile in care China contribuie cu vreo 30% la procesul de incalzire globala si n-are nici un gand sa schimbe ceva in modul in care isi realizeaza dezvoltatea... Ca sa nu mai vorbim de SUA si alte state din America de Sud care nici ele nu vor sa auda de modificari ale industriilor poluante etc.

Mami de Theodor (27.10.2004) si Bebe din burtica (DPN 5 feb 2007)



Those who can't laugh at themselves leave the job to others

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ache spune:

se pare ca si pe americani ii preocupa problema,dar mai putin la nivel politic
ai vazut filmul lui Al Gore, "an unconvenient truth"?
prezinta adevaruri socante
si apropo de schimbarea climei pe glob, asta e de departe cea mai rece si ploioasa iarna de 4 ani de cand traiesc in abu dabi

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

si aici la stiri se vorbeste despre incalzire, chiar de dimineata au dat la toate stirile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Eu oricum am senzatia ca locuiesc pe o bomba cu ceas. Cam asa imi imaginez Terra la ora asta. Eu, personal reciclez tot ce pot, insa incetinirea incalzirii globale mi se pare deja o cursa contracronometru, in conditiile in care se preconizeaza topirea integrala a calotei glaciale de la Polul Nord in 40 de ani.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicalin spune:

toata lumea se agita ,dar nimeni nu face nimic.nici nu stim cum o sa arate viitorul,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

quote:
Originally posted by scarmanus

Eu oricum am senzatia ca locuiesc pe o bomba cu ceas. Cam asa imi imaginez Terra la ora asta. Eu, personal reciclez tot ce pot, insa incetinirea incalzirii globale mi se pare deja o cursa contracronometru, in conditiile in care se preconizeaza topirea integrala a calotei glaciale de la Polul Nord in 40 de ani.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty




SUBSCRIU

si exact cum a spus si valicalin,

"toata lumea se agita ,dar nimeni nu face nimic.nici nu stim cum o sa arate viitorul..."



POZE

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Cititi un articol interesant:

http://ro.altermedia.info/index.php?p=2099

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by Elenalove27

quote:
Originally posted by scarmanus

Eu oricum am senzatia ca locuiesc pe o bomba cu ceas. Cam asa imi imaginez Terra la ora asta. Eu, personal reciclez tot ce pot, insa incetinirea incalzirii globale mi se pare deja o cursa contracronometru, in conditiile in care se preconizeaza topirea integrala a calotei glaciale de la Polul Nord in 40 de ani.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty




SUBSCRIU

si exact cum a spus si valicalin,

"toata lumea se agita ,dar nimeni nu face nimic.nici nu stim cum o sa arate viitorul..."



POZE

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous





SI IO SUBSCRIU........si ma intreb cati dintre noi sint constienti de ce se intimpla.....
Asa cum au luat fiinta atitea organizatii mondiale,ar putea sa se nasca si una puternica,la care sa adere toate tarile interesate si care sa lupte in vreun fel impotriva acestui lucru.....
Bat campii,nu-i asa?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Sunt convinsa ca numai noi, oamenii, printr-o mentalitate rationala putem face ceva, iar timpul se scurge si nu in favoarea noastra, nici macar ca si idee pentru a gandi la viitor, la copii nostri.
Iar, ca si intrebare personala, cati romani cunosc fenomenul sau macar termenul, ca sa nu mai vorbim de stoparea fenomenului?!

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Dovada nr. 1 a incalzirii globale, o traim cu totii; in Canada, la ora actuala, 7 ianuarie, 2007, temperatura va fi pana la 6oC dupa-masa. Cand normal ar fi zapada de un metru si undeva la -10, -15oC...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Dovada nr. 2 a incalzirii globale: cine a zburat in decembrie deasupra intregii Siberii si a avut curiozitatea sa se uite din cand in cand pe geam in cele 5 ore nu se poate sa nu fi ramas socat: NICI URMA DE ZAPADA IN SIBERIA IN PLINA IARNA!!!

Mergi la inceput