BARBYE are nevoie de medicamentul Aminopirin

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soni spune:

BINE AI REVENIT PRINTRE NOI bARBYE!
I-ti dau un link ca sa vezi ca pe aici este la preturi care variaza de la 40 la 350 €! am citit pot sa-ti trimi sa citesti si tu (bineinteles traduc) dar nu am inteles inca de ce ti-l dau ! Pt in mare e un citostatic si folosit si in artrita reumatoida impreuna cu altul .Vorbeste cu medicul sa intelegem si noi ceva! de ce il iei??http://www.giofil.it/offline/SOALSTTH.HTM



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

"pacientii leziuni ale maduvei au prezentat si ei evolutie pozitiva la terapia cu 4-AP: imbunatatiri ale functiilor senzoriale, motorii si pulmonare, cu o scadere a spasmelor si durerilor."

Inteleg ca acesta este motivul pentru care ti l-au medicii. Cu atat mai mult nu are aceleasi efecte ca metotrexatul. Deci fetelor sufletiste, eu admir din tot sufletul cat suflet puneti sa-i ajutati pe toti, dar uneori lucrurile facute fara o baza pot duce la mai mult rau. Inteleg ca medicii l-au dat fiindca este scump dar exista unele dovezi ca ar face bine. Insa daca nu il poti procura nu este vital; iar pentru dureri pot fi luate alte medicamente in orice caz, nu atat de puternice si cu mai putine reactii adverse
Nici eu nu sunt neurolog insa, si nu vreau sa te sfatuiesc mai mult si gresit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

http://www.aimac.it/informazioni/profili/visualizza.php?id_articolo=5590

Uite Barbye continui sa citesc; este ceea ce da celor doi copii cu leucemie pe care ii am aici! Pot sa-ti traduc toata papardele asta dar , continui sa nu inteleg din moment ce au repercusiuni pe ficat si rinichi (lucru apurat aici pe copii ,dar nevesar) . Sa admitem ca intr-o cantitate mica poate sa aiba alte efecte la tine . dar care ? si care e cantitatea de care ai nevoie in mg? Sint injectabile sau pastile?? Stiu multe intrebari dar au rostul lor!
dac poti raspunde vad ca fetele se intereseaza fiecare cum poate . Multa forta si curaj !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

Mirela mai ai nevoie de medicament,sau l-ai procurat deja?Iti doresc multa sanatate,si putere de lupta...noi vom fi alaturi de tine...

ADELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Adela nu facui rost de el, a ramas sa o intreb din nou pe Dr cand voi merge la spital)pe la sfarsitl lui Febr.
.Asa a fost si cu bacteria luata din spital cand mi'a dat sa iau Menoperen parca si nu il aveau in spital.E o bacterie careb am inteles de la o asistenta care produce septicemie....

Mergi la inceput