Viata in Germania (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Printesa roz ,bine ai venit .Da,Saso se repatriase si din cite povestea,si-au luat lucrurile cu ei.
Eu nu am mai vazut-o demult pe forum,poate ii trimiti un pm si o intrebi exact.

Succes iti doresc!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Multumesc fetele, acum am citit ce mi-ati scris de bors.Intre timp am fost la cumparaturi si initial am vrut sa iau varza acra si sa vad daca pot face ceva,dar apoi am gasit zeama de varza.In lipsa de bors e buna si asta,dar oricum ma voi uita si de ce mi-ati zis voi, ca la mine la tengelmann nu aveau si prea era urat afara sa mai merg si prin alte parti.
Alina, iti trimit nr pe PM.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Blackpanterro, nu cred ca ai cum sa primesti ceva de la romani daca baietelul nu are acte romanesti. Eu i-am facut Larei certificat romanesc la ambasada de la München. Oricum cu suma aia din ROmania iti cumperi aici doua Cola pe luna sau cam asa ceva, frectie la picior de lemn.

Laura cu LARA si
Surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Da asa e, eu ma gandeam ca acum ca suntem in EU se va mai mari putin si banii aia i-as da mamei.
Ah well, lasa ca noi primim cand ne facem taxele luna viitoare ;)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

blackpanterro egal ce cetatenie are copilul tau primesti alocatie pt el ceea ce inseamna 154 de e lunar. nu stiu unde trebuie sa te interesezi de acesti bani.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by papadie

blackpanterro egal ce cetatenie are copilul tau primesti alocatie pt el ceea ce inseamna 154 de e lunar. nu stiu unde trebuie sa te interesezi de acesti bani.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush



dar sotul e angajat si plateste impozite si de toate la statul american. eu zic ca de la ei ar tb sa primeasca alocatie.

Cristina
-----------------------------------------------
www.esel-initiative.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by tinatache

quote:
Originally posted by papadie

blackpanterro egal ce cetatenie are copilul tau primesti alocatie pt el ceea ce inseamna 154 de e lunar. nu stiu unde trebuie sa te interesezi de acesti bani.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush



dar sotul e angajat si plateste impozite si de toate la statul american. eu zic ca de la ei ar tb sa primeasca alocatie.

Cristina
-----------------------------------------------
www.esel-initiative.de


in US nu exista alocatie la copii.
eu stiu ca daca copilul are domiciliul in .DE primeste alocatie.

Laura si pina acum mamele primeau 300 de euro dupa ce nasteau dar numai in primele 6 luni.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Tinatash ce e cu programul pt Eritreea? Sunt f. multi eritreeni in Frankfurt si, mai nou, in Bucuresti. Nu stiu daca in E. la ora asta poate sa mai ajunga vreun banut deoarece de curand expatii au fost invitati sa plece, inclusiv ong-urile. Cica pe vremea lu' Ceausescu la noi era democratie si libertate fata de ce-i acuma in E.




Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Tumpi BROTTRUK gasesti la EDK la sectiunea BIO. Sticla arata cam ca aia de lapte de pe vremea lu' Ceausescu si are o eticheta bejulie cu verde praz. E bunut.

EDIT ca m-a parasit neuronu fuarte tare. Maine e inkis peste tot, asa-i?



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

Pfuaiiiii de mine, saru-mana' Papadie ca ai zis ca altfel ramaneam fara paine si alte alea.
Asa e, e Heilige Drei Könige, acum am vazut.
Trimit sotul repede la cumparaturi

Mergi la inceput