Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Bubule, m-am nimerit intr-o zi in albumul tau cu bunatatzuri, maaama ce bine aratau toate! Mi-a lasat gura apa si mi-am promis sa trec si eu la fapte in curand. Felicitari, esti harnica precum o albinuta :)

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da Mona, e suficient ce ai scris, dar mai asteptam din cand in cand si poze noi.


E cineva la cafea?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Eu sunt la cafea.Ma doare capul ca am dormit doar 5 ore.Mona,Miha welcome back.Nu am apucat sa vad poze...poate mai tarziu.Saptamana aviatoare vin in tara.Deja ma gandesc cu groaza la noaptea mea de calatorie,iar un munte de bagaje...

Lavinia


Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Buna Dimineata!
Si eu la cafea;
Sa stapaniti sanatosi casele in care v-ati mutat: Miha, Tomasa si Alipiticot si daca am inteles bine si Ubi?
Noi facem o pauza cu casa, desi s-ar putea sa ne cam tepuim caci or sa se scumpeasca si materialele de constructii din cate am auzit si citit, asa ca platim "numai"impozitul pe teren;
Cu 180 (mii euro), se vindeau si apartamentele de 4 camere in complexul rezidential Planorama, si erau impartite super, caci erau sub forma de H holul;

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Mona si dragi mamici - inca nu ma felicitati ca doar n-am innebunit sa dau 180.000 pe o cazatura chit ca e vis-a-vis de mama. Deocamdata am masurat cu ruleta ca sa vedem suprafata reala si sa ne facem un calcul cat ne-ar costa sa o punem la punct. Dupa care ii comunicam agentei pretul nostru si daca proprietarul nu lasa din pret, la revedere. Sunt convinsa ca vom gasi ap. potrivit.


www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Mona,Kita,Kris,multumesc frumos pt felicitari.Dac aam uitat pe cineva scuze.
Si raisa a inceput sa vb din ce in ce mai mult,dar tot f stalcit toate cuvintele,dar face propozitii mici,stie ce inseamna eu si tu,spune "mie" cand cere ceva...stie numele intreg...cati ani are...chiar progreseaza pe zi ce trece.Si eu tare vreau sa o dau la cresa sau gradinita.
Crinuta te astept la iasi!Job bun...depinde mult ,sunt si nu sunt...dar daca vrei gasesti.
iar la pretul apartamentului...si la noi pe centru sunt cu 4 camere 130-140 mii euro,iar media e 80 -90 mii pe cartiere,asta care l-am gasit am zis ca e destul de departe de centru(cam 5 km) ,in cug daca stie cineva zona si am avut noroc ca era cat de cat ieftin,dar nu are nici parchet...asta e.
Multumesc si de aprecierile cu bb2,eu nu cred ca le merit.
Ajutot am si nu am...sora sta cu noi dar e tanara si "nelinistita",adica nu prea are ea chef de copii si grija lor,dar macar daca am treba am cu cine sa i las,sau mai face ea treaba prin casa...oricum nu ma plang...daca statea mama era altceva...Poate daca ne mutam la 4 camere o sa vina mai des ca are unde sa stea..asa eram prea multi in 2 camere.

In rest in privinta parerii cu mai multi frati...eu sunt pentru,nu neparat pt a se intelege intre ei dar mereu mi-au placut familiile numeroase,si eu ca mama ma simt bine cu 2 copii chiar mult mai bine decat cu unul..chiar nu stiu sa explic exact dar poate si faptul ca sunt fata si baiat si la diferente asa mici ma fac acum sa ma simt implinita.
Am mai zis cred,abia astept sa creasa si cine va fi mai mandra ca mine cu 2 copii frumosi ...glumeam putin dar sincer eu am vrut 2 si mi-e f bine chiar daca putin mai greu.
Daca ar fi sa fie 3 sau mai multi,nu as vrea din motive materiale si parca nu as mai rezista sa mai stau acasa inca cativa ani...in rest de ce nu?

iar am vb mult....ma duc sa fac bors la fata si lui tati mazare...
va pup si o zi buna!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Crinuta ,este foarte bine in apartament decat in garsoniera,apartamentul este mare si este si decomandat.Dar mai am multe de cumparat,perdele,covoare,lustre...,dar cu rabdare sper sa le am cat mai curand.Am sa pun si poze.

Ubi,Mona,Lavinia,Kita multumesc pentru felicitari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Vad ca scrieti destul de putin azi.
Eu sunt la job si nu prea am timp, dar mai trag cu ochiul



pupici

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

MihaT, iti multumesc pt raspuns. Parca astazi e un picut mai bine, doar atat... Am certat-o rau de dimineata..eu stau cu gura pe ea" mami vrei pipi? " si ea intruna nu, nu..parca o pisca si in urmatorul minunt face pe ea..

Si am pedepsit-o: i-am spun ca nu mai vede bomboane si "cocoata" de-acum incolo... Ce ziceti? in urmatorul min spune singura: mami pipi..o duc la olitza ..si dupa cateva secunde zice mami, bomboane... smecherita mare..si ca sa ma mai impace, pt cele care stiu: imi zice intr-una "scumpa mami!" nu de alta, dar ca sa ma mai imbuneze...

Ubi, multumim de aprecieri. Nu i-a fost frica de mos, nici la Simona, nici la mama s la gradinita ,dar in schimb de ultimul, (tata s) s-a cam speriat..de ce ? nu stiu..Nu i-au placut jucariile decat de cele mici..
A fost prea incarcat...de nici nu ma stiu unde sa le pun..avem 3 trenulete..samd

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Poze noi in albumul de decembrie. De la bunici si de la noi, din parc si cu olita (v-am zis ca face de 10 ori la culcare si cere exact cand ii inchid ultima capsa de la pijama)

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput