Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Buna seara fetelor,sper ca va mai aduceti aminte si de noi.Noi ne-am mutat intr-o casa noua si nu am mai putut sa scriu o perioada.Am fost foarte ocupata cu renovatul,apoi cu mutatul.Dar de citit am mai citit, cand aveam timp.puii vostrii au crescut mari si frumosi.

Alexia a mai crescut si ea,vorbeste bine si am scapat si noi de pempars.

Kris si Simona imi pare bine ca ne-am cunoscut la bubu.Nu mai spun de Bianca ce fetita scumpa este si cuminte,fata de Alexia care este o nazdravana.

La multi ani spun si eu tuturor sarbatoritilor de azi,sa creasca mari si sanatosi!!!

Sper sa reusesc de acum in colo sa scriu si eu mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Kris ,eu am lasat-o pe Alexia dintr-o dat fara pempars,si o asezam eu pe olita la o ora sau cand imi aduceam aminte.Trei zile a facut numai pe ea si nu spunea deloc.O certam de fiecare data cand facea pe ea si ii explicam ca nu este frumos si trebuie sa faca numai la olita.Si apoi a inceput sa spuna singura ,sa ceara olita sau fugea singura la olita si isi da dea pantaloni singura jos.In 2 saptamani pot sa spun ca am scapat de pempars.Mai avem decat noaptea,ca sunt eu comoda si nu o trezesc sa faca pipi, si imi este si mila de ea sa o trezesc.Dar oricum nu mai face nici noapte,dimineata este pemparsul uscat si cum se trezeste cere la olita si face mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ixxi, super de tot pozele! Crisa e o dulce, frumoasa foc si seamana cu mamica ei sexxy!!!

Miha, ce surpriza! Imi pare bine ca ai scris!



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Patricia, ma bucur mult ca Rebecca s-a simtit bine in prima zi de cresa.


Miha, si eu ma bucur ca ai scris. Tine-o tot asa.
Cum e in apartament? Poate ne pui niste poze.

Am vazut-o pe Alexia si este o dulce si o frumoasa.


Ixxi, e scumpa foc Crissa, iar pozele sunt foarte reusite.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

La multi ani sarbatoritilor de ieri si azi: Vlad, Sergiu, Sebastian, Ioan Cristian, Mara Theodora, Alexandra Beatrice. Sa cresteti mari!

Va doresc tuturor un An Nou mai bun, cu liniste in familii, multa sanatate si impliniri pe toate planurile.

Paula, sa stapaniti sanatosi apartamentul. Mi-au placut mult mesajele tale, esti o mamica de admirat, la fel ca Bestutza, Adita si viitoarele mamici de bebe 2, carora le doresc nastere usoara si copii sanatosi.

Anda, acomodare usoara si mult succes! Si felicitari pentru noua silueta.

Lavinia, m-au amuzat teribil mesajele tale din ultimul timp.

Bellamia, bine ai revenit si te asteptam cu mai multe vesti despre voi. Cine sta cu Alex? Sa-ti treaca timpul pana la revederea cu puiul cat mai usor.

Ixxi, v-am vazut pe amandoua, o dulceata Piersicuta, iar despre tine, a clear thumb's up!

Mamicutelor nou intrate in randul oamenilor muncii, le doresc adaptare rapida.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mona, mai spune-ne despre voi. As vrea sa scrii ceva mai des, chiar ma gandeam azi la tine.



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

In ultima vreme am intrat rar pe-aici, ca am avut si mai am foarte multa treaba la servici. De sarbatori am fost si noi plecati iar acum incercam sa ne intram in ritm. Asa ca va dau acum raportul, ca nu stiu cand si cat o sa reusesc sa scriu in saptamanile urmatoare.

Mihai s-a speriat de Mos Craciun (Mumu Ciun pentru el), a plans in hohote, nici o sansa sa-i stea in poale! Era suficient sa se uite mosul la el si sa te tii urlete si hohote. Nu stiu de ce, ca mi-l arata mereu cu incantare la TV si in pliante, iar noi i-am spus numai lucruri frumoase despre mos.

Olita e un mare fassss la noi, facem doar la intamplare. Sta pe olita minute bune, nu face nimic, ii pun pantalonii si in alte cateva minute il vad ud. Daca il intreb unde trebuie sa faca pipi imi spune ca la olita, dar de la vorba pana la fapta cale lunga e.

Am scapat si noi de doi canini, mai avem inca doi si maselele. Dormim bine prima parte a noptii, pe urma ne mai foim si maraim. In general doarme de la 8-8:30 seara pana dimineata la 7-7:30, mai rar 8 si 2-3 ore la pranz, de pe la 12-1.

Si-a dat si el drumul la vorba, asa ca incepem si noi cei mari sa aflam ce se ascunde in mintiuca lui . Pe mine acum ma cheama Moa (Mona), pe tata Aiin (Alin) iar el e Miai; bunicii sunt "bimbu" si "bimba" , a inceput sa lege cu sens 2-3 cuvinte, dar nu vorbeste bine si in propozitii.

Ii plac la nebunie masinile si cuburile, de surubelnite si alte scule de-ale lui tac-su nu se mai atinge de cand i-am luat setul lui, baga orice forma fix la locul ei fara a incerca mai intai sa o indese prin alte parti si asta i se trage de la talentul meu la desen, ca ii tot desenam forme geometrice, ca p-alea le nimeream. Stie inclusiv ce-i aia linie si punct, ca ma luara bunicii la vorbe de-alea , cum ca ce fac cu copilul...

Placerea maxima, cititul din carticelele alea la set din Selgros: Alfabetul, Obiceiuri bune etc Aduce tot setul si le ia la rand, cum terminam una spune "alta", o pune de-o parte si o ia pe urmatoarea. Daca nu-l lasam sa-si faca damblaua e jale. Acum incercam sa-i ascundem cate una din ele ca operatiunea "Cititul" dureaza cam o ora si e nevoie si de de noi, normal!

E tipicar, iubeste rutina, dar nu si ordinea . Inchide usile, sertarele, lasa jos capacul de la WC, mai nasol e ca de la orice WC, indiferent in ce casa suntem si are acces acolo. Daca face firmituri pe jos merge la baie si aduce matura si farasul, mananca numai din farfuriile lui (a, aici are mici scapari, in sensul ca a pus stapanire pe toate farfuriile din plastic, inclusiv cele de voiaj, acum sunt toate "a mieie"). In schimb jucariile lui sunt peste tot, acum le aduni in 5 minute e toata casa plina de masinute, cuburi, animale.

Dintre desenele animate, "Pisicile aristocrate" (Pipi tate) si Bambi (Bibi) au ramas in top, celelalte sunt doar pentru variatie, insa pe acestea doua le cere el explicit.

Cere dulciuri si stie foarte bine care sunt alea, nu il pacalesti cu altceva, dar am inceput santajul: papi mancare, primesti bobo, nu papi mancare, nu primesti bobo. Ii dam si noi cate ceva de la Kinder.

Florina, nici el nu mananca mancarica nici acum, spre disperarea noastra si a doamnelor de la cresa, care zic ca asa ceva n-au mai vazut. Ei de-acum nu vor mai putea spune asta, ca ia-ca l-au vazut pe Mihai.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Crinuta, e suficient? :) Te pup si astept sa-ti citesc aventurile cu job-ul, indiferent la care te hotarasti sa mergi.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Ixxi - aratati amandoua foarte, foarte bine. Bravo tie si fruntea sus!
Kris- am vazut pozele cu bradul (foarte frumos) si cu junioara inconjurata de papusi. Nu s-a speriat de Mos?
Miha - felicitari ptr. apartament


www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Ubi, si tie am vrut sa-ti spun ceva, dar acum nu-mi amintesc ce. Am citit aproape 3 capitole si nu mi-am luat notite, ca nu mai apucam sa va scriu :) si acum ma simt ca dupa o sesiune in care am indesat materia in ajun, adica nu imi mai amintesc nika. Era legat si de apartament, sa aveti bafta la gasit ceea ce va doriti. In ceea ce priveste pretul spus de tine - 180.000 - brrrr, cat va trebui sa luati credit? Va ajuta si parintii pe langa ce primiti pe apartamentul vostru?

Si apropo de case, trebuie sa le mai felicit pe Tomasa si Miha.

Miha, bine ai revenit si tu, ca acum am citit si mesajele tale.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput