Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bellamia2 spune:

Ce mult scrieti!
Abia apuc sa citesc, in 4 ore\saptamana cat am timp de net!
Va multumesc, crinuta, kris,bubu05,Patricia Ardeleanu si la toate celelalte care-mi sunteti alaturi!
Sirimie multumesc mult, chiar ma intrebam ce face Oana Cretu.
alipiticot ce frumoase urari!
Crinuta, observ ca reusesti cu brio sa citesti si sa raspunzi in forum.
Adita asteapta un alt copilas????
Pupicei, pe duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Ubi, haioasa poza cu olita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Sunt obosita si mi-e foame.

Bellamia, incerc sa intru, sunt dependenta, asta e.

Adita e insarcinata cu al patrulea copil si urmeaza sa nasca in curand.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bellamia, activeaza-ti pm-ul sa iti pot trimite mesaje private.

Ce fain e in Firenze, am fost si eu. O splendoare de oras.



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

va multumesc pt urari....ce repede a trecut timpul....si eu imi doresc inca un copil,desi in afara de sotul meu,n a stat nimeni,nici macar 1 ora cu el....nu mai pun la socoteala faptul ca nici acum nu doarme o noapte fara sa se agite,dar asta e.....nici un sacrificiu nu e prea mare ca sa ai un copil sanatos....ieri i am sarbatorit ziua de nastere,a suflat in lumanare si a fost tare incantat de cadourile pe care le a primit....a fost mare agitatie la noi,in 2 camere,dar el n are treaba,nu se sperie,nu plange,s a jucat cu unchiul si a fugit intruna.la capitolul vorbit sta f bine,deja a inceput sa lege propozitii din cate 3,4 cuvinte,gen/mama,pune stica masa/,unde stica e sticla.cred ca nu e un cuvant care sa i scape,ba chiar l am surprins acum cateva zile cand zicea/puia mea,puia mea/,asta pt ca l a auzit pe taica su cum injura ca i se defectase masina.....de acum incolo,tb sa ne controlam,nu ca am injura prea des,dar taica su se mai scapa cateodata....la olita a inceput sa faca singur,fara sa l stresam,cred ca l am pus de maximum 3 ori si ne pomenim ca cere/tati,pis/nu face mereu,iar caca n a facut decat de vreo 3 ori,in rest,ne anunta in tp ce face/mami,cacati/nu stiu de unde a auzit cuvantul asta , ,dar e tare haios.daca l as tine dezbracat,cred ca in scurt tp l as dezvata de pampers,insa nu e prea cald in casa si am zis sa mai amanam pana la vara.si eu o sa incep serviciul luni si o sa mi fie tare greu.la noi e problema cu mancarea,inca mai mananca pasat,asta pt ca altfel nu mananca mult.de ex,daca i dau pasat,mananca o banana cu o para,dar intreg,nu ia mai mult de 3 guri.are 10 kg,e slabut,dar e f vioi si nu sta deloc.cu somnul iar e o problema,nu adoarme mai devreme de 2 noaptea,si se trezeste la 12.am incercat sa i schimb programul,nu e chip.plus ca are un somn tare agitat,viseaza ,vb in somn,rade,plange....inca nu stiu cum mai e sa dorm o noapte de la cap la coada....multumesc lui dumnezeu insa ca e sanatos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, adica ai timp sa scrii la Bucatarie, dar la noi nu. Vezi ca ma supar!




Amaya, ce faci?




Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Fetelor, eu sunt suparata, Bianca face pipi din 10 in 10 min...cred ca a racit..lucru pe care tot evitam sa-l fac..sa incep operatiunea chilotei.

Asta s-a intamplat incepand cu ora 16.00..de atunci a facut la pipi, pe ea..pt ca dupa cum va dati seama nu se poate controla..de vreo 20 de ori.. Daca ar fi fost in pampers..nu mi-as fi dat seama..

Ce-mi recomandati? de intors la pampers nu-mi vine deloc...sunt la 1/2 drumului.. Acum ma duc sa-i clatestc aproape toti pantalonasi..ca maine nu am cu ce sa o mai imbrac.
I-am facut o baita mai ferbinte, i-am dat preventiv paracetamol si o tin fortat invelita la noi in pat.. Sper sa nu se agraveze situatia!,

Astept pareri si sfaturi din partea voastra..Ap e destul de incalzit..eu de ex, stau in maieu...poarta 2 perechi de sosete, e destul de imbracata..nu stiu cum de a racit la burtica..?



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Monalac, tare frumos ai povestit! Asteptam poze de la petrecere.

Ai baiat mare! ce mai ! dragul de el!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Crinuta, am intrat intr-o doara si am pus acolo poza cu tortul...am citit ce ati scris, dar nu mai pot...azi sunt franta, ma duc direct la nani...

Kris, nu te intoarce la pampers! Ai sa vezi ca o sa se obisnuiasca. Mai asteapta cel putin o saptamana sa vezi daca evolueaza putin...

Va pup si noapte buna!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si eu sunt franta, si eu ma voi duce la nani, asa ca te inteleg, insa speram ca ne povestesti in linii mari cum a fost azi.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput