Pitici de Ploiesti

Pitici de Ploiesti | Autor: Medeea76

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici din Ploiesti, ce parere aveti de un subiect despre piticutii nostri? Poate reusim sa organizam si ceva intalniri, stiu ca s-a mai incercat si la alte sectiuni, ma gandesc totusi ca ceea ce ne leaga sunt copilasii nostri, asa ca va astept cu drag.

Piticii de Ploiesti si mamicile lor:

Tea - 17 iulie 2006, fetita lui Medeea76
Sandra - 4 septembrie 2004 si Alexa - 23 mai 1997, fetitele lui LauraNicole
Sebastian - 30 iunie 2006, baietelul lui Dana Oprea
Daria - 17 mai 2006 si Alexia - 5 martie 2005, fetitele lui CatXO (Oana)
Cristian-Andrei - 5 luni, baietelul lui Crys3000
Alexis - 18 noiembrie 2004, baietelul lui Daniella4
Alexandru Paul - 16 august 2006, baietelul lui Emiliapop
Aylin Ioana - 30 iulie 2004, fetita lui Clyo
Calin - 9 noiembrie 2006, Ana-Maria - 4 februarie 2002 si Oana - 21 iulie 1997, copiii lui Roxana c.
Amalia Cristina - 6 august 2006, fetita lui Anagia
Cris - 3 mai 2004, baietelul lui Irinusha (cu bebe mic in burtica - 2 iulie 2007)
Luca-Andrei - 1 an si 7 luni, baietelul lui Bolgiumiki
Ramona - 4 ani si 7 luni si Bianca - 7 ani si 8 luni, fetitele lui LauraT
Ilinca - 7 august 2006 si Mara - 24 ianuarie 2002, fetitele lui Geliza
Eva Ioana - 8 noiembrie 2006, fetita lui Fatima
Edward - 29 noiembrie 2004, baietelul lui Madachan (Madalina)
Yael - 24 noiembrie 2003 si Nardi - 1 mai 2005, copiii lui Yael (Isabella), impreuna cu nepotica Alexandra - 3 septembrie 2003
Amalia - 2 luni si Alex - 8 ani si jumatate, copiii lui Nana72
Iulia Maria - 17 octombrie 2005, fetita lui Godzila (Vera)
Serghei - 2 mai 2006 si Katja - 30 martie 2004, copiii lui Inaioana
Bebe mic din burtica - februarie-martie 2007, baietelul lui Adel ivan
Ana Maria - 16 martie 2006, fetita lui Corana
Ana-Maria - 17 mai 2004, fetita lui Madutza
Sara - 20 ianuarie 2003, fetita lui Alinutza
Bebe mic din burtica - aprilie 2007, fetita lui Raluca.m
Bebe mic din burtica - iulie 2007, puiul lui Anddragne
Andreas - 30 iulie 2004, baietelul lui Irrinuca (cu bebe mic in burtica - 24 mai 2007)
Eric - 8 septembrie 2006, baietelul lui Omy
Ovidiu Ioan - 26 octombrie 2006, baietelul lui Danip
Cristian - 18 noiembrie 2004, baietelul lui Ardeleanu
Vladut - 10 luni, baietelul lui TweetyGeo
Ana Catalina - 22 august 2006, fetita lui Ralu192000
Sarah - 18 septembrie 2006 si Diana - 8 mai 2002, fetitele lui Roxanae
Gabriel - 30 septembrie 2006, baietelul lui Alexutza 26

Geo_ionita - aspiranta la titlul de


In clubul nostru au intrat 34 de cu 47 de - 25 , 17 si 5 .
Aspiranta la titlul de este Geo_ionita

Au participat la intalnirea de pe 20 ianuarie:
- Tea cu mami Medeea
- Amalia cu mami Anagia
- Ana cu mami Madutza
- Sandra si Alexia cu mami LauraNicole
- Eva cu mami Fatima
- CatXO singura!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Am sa incep eu, poate prind ploiestencele ceva curaj.
Fetita mea, Tea, are 5 luni (si doi dintisori) si e minunea pe care ne-am dorit-o multi ani. Locuim langa Catedrala si abia asteptam sa mai crestem putin pentru a ne putea juca si noi in parculetul de la statuia lui Mihai Viteazu.
E putin ciudat sa scriu la un subiect unde nu a scris inca nimeni, asa ca va astept cu mare interes.

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc pentru invitatie , Medeea ! Parintii mei locuiesc pe langa catedrala iar eu locuiesc la sud si sunt mandra posesoare a unei zanishoare de 2 ani si 3 luni,Sandra si a unei productii propii magnifice de 9 ani jumate , Alexa .
Poate ne-om intalni ! Sa-ti traiasca minunea !

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_oprea spune:

Multumesc pentru invitatie! Sigur ca ne alaturam si noi...iata primul baietel: Sebastian Stefan, 5 luni si jumatate, foarte vorbaret..apropos la ora asta el in loc sa doarma gangureste cu foc.
Noi stam un picut mai departe, adica la Podul Inalt, dar nu-i bai, orasul e mic ne putem intalni.
Cu acest subiect, poate mai aflam lucruri noi care ne intereseaza pe toate : pediatrii buni, locuri de joaca, magazine pt copii.. si nu in ultimul rand evolutiile picilor nostrii.

Dana si bb Sebastian-30iunie 2006
Sa fii mic e lucru mare!
http://b1.lilypie.com/C15Wp2.png
http://new.photos.yahoo.com/oprea_dana2005/album/576460762374375802

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Laura, sa-ti traisca zanele!!! Povesteste-ne despre ele, unde invata Alexa, Sandra ce ispravi face? Poate ne vedem intr-o zi, daca tot stam atat de aproape una de cealalta.
Dana, ce mare e Sebi si dulce foc, sa-ti traisca! Spune-ne ce face, ce stie sa gangureasca? Are dintisori? Sta in fundulet?
Despre magazinele pentru copii, ce sa spun, eu am avut o mare dezamagire de curand, cand am constatat ca s-au deschis cel putin trei magazine in Ploiesti in care gasesti hainute pentru nou-nascuti dragute de tot! Cand am nascut-o eu pe Tea, abia daca am gasit doua-trei hainute masura ei (care sa-mi si placa), de parca la trei zile bebelusii ar trebui tinuti numai infasati... Acum sunt tare bucuroasa cu Mall-ul asta nou, ca am gasit o multime de hainute super smecheroase pentru varsta ei.
Atentie mare la Carrefour, ca se intampla cam des in ultima vreme ca pretul de pe raft sa nu corespunda realitatii (dupa ce platesti, daca nu esti atent, descoperi pe bon alt pret decat cel pe care credeai ca o sa-l platesti). Mai ales acum, de Sarbatori, cand lumea nu prea e atenta, cu toata nebunia asta cu cadourile...


Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Vrem si noi la pitici de Ploiesti. Ne primiti?

Am doua fetite mici, mici: una de un an si 9 luni si una de 7 luni, una mai frumoasa decat cealalta. Stam langa hotelul Prahova, deci destul de aproape de catedrala. Sper sa ne putem intalni o data , ca mai tot timpul sunt foarte ocupata. pe forum intru mai mult sa citesc, nicidecum nu prea am timp sa scriu. Si acum trage Alexia de mine sa-mi scot bluza sa i-o dau ei.
Mai intru mai tarziu, ca acum sunt invadata de pitici.

Va




Oana , Alexia si Daria

Poze frumoase cu noi

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;104/st/20050305/n/My+baby+Alexia/dt/7/k/7c29/age.png

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;30/st/20060517/n/Daria/dt/7/k/230f/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crys3000 spune:

Multumesc Medeea pentru invitatie...si eu am o minune de baietel de 5 luni,Cristian-Andrei,care e bucuria si mandria mea...este un copil cuminte, care nu m-a deranjat noptile,cu exceptia faptului cand se trezeste sa manance,o data pe noapte, nu prea am stiut nici ce inseamna colicile sau alte probleme. Noi stam la sud dar avem si apartament langa Catedrala unde sta bunicul sotului meu asa ca venim destul de des prin zona. Imi pare bine ca ai facut precizarea despre Carrefour...si eu am vrut sa merg sa-i cumpar bebeului un fas de iarna pe care-l vazusem in oferta lor,insa sotul meu m-a sfatuit sa merg prin centru sa caut si intr-adevar am gasit in oras acelas produs dar mai ieftin,asa ca m-am convins de ofertele lor.
Eu inca ii dau doar piept micutului dar vreau sa incerc sa-i dau si altceva...a mancat intr-o zi cateva lingurite de supa,insa a doua zi cand am incercat din nou n-a mai vrut...apoi am incercat cu putin mar ras fin dar l-a dat afara. Astept si alte pareri,mai ales un sfat despre ce este mai bun: un storcator de fructe si legume si un mixer vertical pentru pasat sau un robot care le are pe amandoua?
Si ce marca ar fi mai buna? Alt subiect ar fi despre vestitul premergator - e bun sau nu...am intalnit pareri pro si contra...Cristian deja paseste de pe la 3 luni si jumatate,asa ca sper sa mearga devreme.Dintisori inca nu i-a dat.
Inchei aici fiindca e ora mesei,sa-ti traiasca bebe si pastram legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Acum am vazut si invitatia. Multumim.

Va

Oana , Alexia si Daria

Poze frumoase cu noi

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;104/st/20050305/n/My+baby+Alexia/dt/7/k/7c29/age.png

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;30/st/20060517/n/Daria/dt/7/k/230f/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Felicitari pentru subiect, Medeea!
Eu sunt mamica de Alexis, 2 ani, o luna si ceva maruntis. Locuim pe langa Kaufland in Vestul salbatic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_oprea spune:

Pai, dragele mele Sebi gangureste toata ziua, eghiii, engheeee, iaaaaaaaaa, ooooo, aaaaaaa, se cearta cu mine cand vrea papa, rade cand il gadil, sta in funduletz dar doar rezemat si e f cuminte, f rar plange, uneori mai maraie (de ex ieri si azi nu stiu ce-o fi cu el). Inca nu avem dintzisori.

Daniella si noi tot in Vestul salbatica stam, adica la Podul Inalt!

Dana si bb Sebastian-30iunie 2006
Sa fii mic e lucru mare!
http://b1.lilypie.com/C15Wp2.png
http://new.photos.yahoo.com/oprea_dana2005/album/576460762374375802

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:


Buna mamici,

Multumim pentru invitatie Medeea, o idee foarte buna.
Despre noi: Alexandru Paul 4 luni si 4 zile noi,foarte frumusel, cuminte (nici nu zici ca e copil in casa, dar iti dai seama dupa jucarii),adoarme singur, vrea in fund si face abdomene pentru asta (exerseaza),facem intoarceri de pe spate pe burta dar nu complete ca ne ramane mana sub noi si nu stim ce sa facem cu ea, nu avem dinti inca dar ne moflaim toata ziua manutele in gura, vorbim cat e ziua de lunga,cam mofturici la mancare, amorezat de ceai si suc. Stam in Mihai Bravu dar venim in parc la Mihai Viteazu ca parintii mei stau acolo si aici in zona nu e nici un parc.
Noi ne-am mai intalnit pana acum cu doua mamici Geliza si Anagia care au doi copii dulcici de varsta cu noi si care sunt din Ploiesti.

Acum cu tristete va spunem ca eu mama sunt racita m-am sculat cu o durere in gat mama-mama si bebe e cam fornait nu a facut febra pana acum dar eu sunt in stare de alerta, mi-am luat masca de pus la gura poate nu se ia. Doamne ajuta.



emilia si Alexandru Paul (16.08.2006)

alexandru
poze cu noi

www.choosing2lose.com/tickers/457d495ab7dae/weightloss.png" target="_blank">slabesc !!!

Mergi la inceput