Pitici de Ploiesti

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Roxana, noi am facut botezul la President, la sd....super, super...mie imi place localul (desi are o altfel de faima in ploiesti)...acolo am si cununat si acolo a facut si sora mea nunta...si am mers acolo ca era destul de mare...plus ca au si niste mancaruri...a fost meniul in jur de 1 mil fara bautura si tort...toata lumea a fost f incantata....

din pacate nu pot scrie mai mult ca sunt cu ili in brate, incerc sa o adorm ca e cam maraita....

si pt nana72 si noi mergeam (cand era soare) prin parcul de la sala sporturilor...si mama mea sta in cioceanu..

Eliza cu Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Ce faina initiativa si ce ma bucur ca am primit invitatia. Spun ca e fain pt ca sunt cam nestiutoare in ce inseamna doctori, gradinite si locuri de joaca faine in Ploiesti. M-am mutat cu mama din mai, pana atuci timp de 10 ani am stat in Bucuresti asa ca cele de sus se justifica cumva. Plus ca aici nu am prieteni...cateva mamici din parc insa nu ceva serios. Alta chestie e ca mie imi plac intalnirile cu mamici si bbi (am avut cateva cu fetele din Bucuresti si a fost). Poate la vara in vacanta....caci momentan sunt ocupata cu un master cam greu in Bucuresti pe Resurse Umane (mai ales ca vine sesiunea).
Pe lista nu vad pe nimeni cu nascut in 2005 dar poate se mai lungeste lista.

Despre fetita mea ce sa va spun. E o minune mica care pe masura ce trece timpul se face mai frumoasa, mai dulce etc. Va invit sa vizionati poze cu ea.

Despre mine...am terminat Liceul de Chimie in '94 si sunt asistent social....lucrez in Bucuresti la o fundatie care se ocupa de copii...sunt inca in CM si as mai vrea sa am un bebe in ianuarie 2008. ce CV am facut.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Buna dimineata , dragelor !
Cu LauraT ne cunoastem deja , cu celelalte nu-i timpul pierdut s-o facem .
Deci incep cu prima copchila din dotare:
Alexa e nascuta pe 23 mai 1997 si e clasa a 4a acum la Scoala Gen 10 , din sud .Transferata din Bucuresti .Invata foarte bine si , asa cum e orice scoala , are si lucruri bune si rele .
Sandra e nascuta pe 4 septembrie 2004 , din pacate nu de mine , si inca ne chinuim s-o obtinem legal desi am luat-o direct din maternitate .
Ambele sunt copii buni , nu umbla unde n-au voie si , pe cat e Alexa de calma , pe atat e Sandra de iute si se adora una pe alta .
Mai e valabila invitatia pentru a ne vedea azi?

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Yael , eu locuiesc chiar lg gradinita Snow White si intr-adevar am auzit si eu ca-i buna .Si nici preturile nu-s mari .

............................................
Mai bine te uiti la ciobul din ochii tai pana sa vezi paiul din ochiul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

quote:
Originally posted by Medeea76

Fatima, ai nascut! Ce repede trece timpul... Sa-ti traiasca mica printesa! Nu am mai fost la salon de cand a racit Tea, dar bine ca de atunci nu a mai avut nimic. Pupa-le pe Mihaele din partea mea. Sa-mi spui data nasterii exact, ca sa o trec pe prima pagina.

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006



Medeea, despre ce salon e vorba?

pt listuta: dra Aylin Ioana, nascuta pe 30 iulie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Pupam si noi grupul de ploiestence chiar daca ne-am mutat in Bucuresti de aproape 2 luni!
Dupa 28 de ani petrecuti in Ploiesti - eu si 35 - sotul meu, cred ca avem back-ground pentru subiectul asta!

Gradi Snow White e foarte buna, Katja a fost acolo aproape 8 luni, de la 2 ani pana cand a trebuit sa ne mutam din oras!

Daca o sa fim in zona la vreo intalnire, venim si noi cu toata placerea!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adel_ivan spune:

Multumesc !Dar inca n-am nascut, avem 29 saptamani acum si prin februarie-martie o sa nasc un baietel.
Felicitari ptr initiativa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Nana, bine ai venit!!! Sa-ti traisca copilasii! Putem vorbi despre pediatrii si aici, cred, pana la urma este un subiect care ne intereseaza pe toate. Noi suntem la a treia pediatra si, in sfarsit, suntem multumiti. E vorba despre doctorita Olteanu de la Cardio Medica, despre care pana acum nu am auzit nici o parere negativa, iar noi nu am fost pana acum dezamagiti. Spray Tantum Verde i-am dat si eu lui Tea si a fost ok.
Nana, fii binevenita! Printesa Iulia Maria are niste gene de invidiat, m-am uitat de curiozitate sa vad cu ce te lauzi, si nu te lauzi degeaba! Cred ca e superb sa lucrezi pentru copii, eu imi doresc de multa vreme sa fac ceva in sensul asta, pentru ca am lucrat cu copii multi ani si mi-ar placea sa am o societate care sa aiba ca obiect de activitate tot ceea ce poate fi legat de subiectul asta.
Laura, a ramas ca nu ne mai intalnim azi, ci in ianuarie, ca sa poata veni si fetele, eventual intr-o sambata. Poti sa dai mai multe amanunte despre Sandra? Adica de ce ai luat-o din maternitate? Sigur, daca nu e un subiect prea delicat... Unde anume e gradinita Snow White? E particulara? Au si cresa?
Clyo, este vorba despre salonul de infumusetare corporala a lui Fatima, e super! acolo am fost dupa ce am nascut, ca sa imi revin fizic, dar din pacate nu am mers decat vreo doua-trei saptamani, desi rezultatele s-au vazut imediat (Tea a racit, apoi mi-a venit ciclul si nu ai voie sa mergi la salon in perioada asta etc). In ianuarie cred ca o iau de la capat, ca merita, mai ales ca salonul e in blocul in care locuiesc! Da-mi numele si data de nastere ale fetitei tale, te rog.
Ioana, pe tine stii ca te urmaresc de multa vreme (ne si cunoastem destul de bine, dar nu ne-am mai vazut de ceva ani, desi tu nu ma stii dupa nickname). Intrucat sunt ca convinsa ca daca subiectul de fata ar fi fost deschis acum ceva timp ai fi fost prima pe lista, ma bucur tare mult ca ne esti alaturi si chiar imi pare rau ca ai plecat din Ploiesti! Te astept cu mare drag la intalniri. Pe Katja o stiu din parc (eram cu catelusa mea caucazianca la plimbare si te-ai cam speriat de ea, ti-a fost frica sa nu se apropie de fetita ta, nu stiu daca iti mai amintesti), pe Serghei il stiu doar din poze si am fost cu sufletul alturi de tine toata odiseea, desi eu postam la mamici de iulie-august).
Adel_ivan, sarcina usoara! Mai avem o graviduta printre noi, deci esti binevenita in club!

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Fetele, timiteti-mi pe PM numerele de telefon!!!

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Crys3000, am uitat sa-ti spun: daca as fi avut baietel, as fi vrut sa-l cheme Cristian Andrei (desi multa lume ar fi facut legatura cu psihologul lu' peste de la tv, m-am gandit ca peste mai multi ani lumea o sa-l uite, si copilasul ar fi ramas cu un nume frumos).

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput