Pitici de Ploiesti

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Ne primiti si pe noi??Chiar daca nu locuim in Ploiesi?? Undeva pe langa,facem 17 min. cu masinuta pana in nord la MC ,cronometrat.Asa ca ,daca e vorba de intalniri hop si noi!
Eu sunt Madalina,pe baietel in chema Edward are 2 ani si 3 saptamani.


EDWARD 29.11.2004
poze->
SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:

Si noi! Si noi!! ...chiar daca nu mai stam in Ploiesti; insa toata familia noastra este in Ploiesti... inclusiv nepotica mea Alexandra in varsta de 3 anisori (03Sept.'03) -sta pe Republicii (unde am stat si eu).

Eu ma inscriu pe listuta cu (inclusiv nepotica): Nardi 01May'05, Yael 24Nov.'03 & Alex 03Sept.'03 (in ordine cronologica).

Noi ultima oara am fost in Ploiesti in august... Si a fost frumos, ne-a placut... Am cumparat si cateva bluzite, incaltaminte de la Robert & Augustin (au haine super).... niste maimutoaie de pe la Prahova (pe unde e ursul impaiat!?)... si de pe la aroma... Mi-a placut si Mall-ul, si la Carrefour (buna mancarica gatita).... si cam atat pe scurt...

roxana c. eu iti recomand sa faci botezul la www.star-rooms.ro/Pub.html" target="_blank">Star (e un pub pe bulevard) sau la Best... Mie-mi place si o verisoara mai indepartata de-a sotului meu chiar a facut botezul la Star si a iesit super.

Va pupic pe toate!


Cu drag,
Isabella, Yael(3 anisori!!! -24Nov.'03) & Nardi(1 anisor & 7 luni -01May'05)
Picasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:


Am uitat sa va zic... nepotica mea Alex este la gradinita 'Snow White' (am inteles ca este o gradinita super buna).



Cu drag,
Isabella, Yael(3 anisori!!! -24Nov.'03) & Nardi(1 anisor & 7 luni -01May'05)
Picasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anagia spune:

fetita mea se numeste amalia cristina si este nascuta pe 6 august 2006 (pentru listuta).
am fost ieri la dr sa facem vaccinul de 4 luni si amalia are rosu in gat si trebuie sa stam in casa, deci nici noi n-am fi putut ajunge la intalnire. e mai bine sa nevedem in ianuarie, eventual in weekend ca sa poata ajunge si mamicile care lucreaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Draga Crys3000, imi vine si sa plang (pentru ca ma gandesc ce simti) si sa rad in acelasi timp, hai sa-ti spun de ce! Ce ai patit tu acum am patit noi toate in momentul in care ne-am inscris pe forum: din cauza ca nu ai postat inca 10 mesaje, ceea ce scrii tu nu apare imediat, ci intai e moderat de moderatori, oarecum pentru a se convinge ca esti "serioasa". Deci noi nu aveam cum sa-ti raspundem, pentru ca nu aparea nimic scris de tine! Sper ca ti-a trecut supararea. Te primim cu mare drag printre noi! Sa-ti traisca puiutul si sa fie tot asa de cuminte... Despre robot, eu nu prea sunt multumita, pentru ca am mult de spalat la el, mai mult folosesc blenderul si storcatorul separat. Am inteles ca cel mai bun e mixerul vertical, dar dintr-ala nu avem, asa ca nu stiu cum e. Eu sunt total contra premergatorului, mi se pare mai bun hamul!
Fetele, revin, ca acum ii dau sa suga cu o mana!

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Fatima, ai nascut! Ce repede trece timpul... Sa-ti traiasca mica printesa! Nu am mai fost la salon de cand a racit Tea, dar bine ca de atunci nu a mai avut nimic. Pupa-le pe Mihaele din partea mea. Sa-mi spui data nasterii exact, ca sa o trec pe prima pagina.

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Madalina, bun venit printre noi! Ce seamana piticul cu taica-su... Vezi ca ai promis, sa nu cumva sa lipsesti de la intalniri.

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Yael, imi pare bine ca ni te alaturi! Mamica Alexandrei nu intra pe forum? Magazinele de care spui erau si favoritele mele inainte sa se deschida noul Mall!
In legatura cu Star, patronul este acelasi de la Best, care este restaurantul meu favorit, noi numai acolo mancam, pentru ca putem merge si cu Tea (NU E FUM!)
Vezi ca albumul tau nu e public! As fiu vrut sa vad si eu pozele...

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Anagia, fac acum modificarile. Pana la urma ati facut vaccinul (chiar daca avea rosu in gat)? Daca nu, iti vand un pont: noi la fiecare vaccin am supt laptic si nu am simtit cand ne-a intepat, asa ca nu am plans!

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana72 spune:

Buna fetelor
ma bucur mult de ideea ta Medeea76. Te felicit si ma alatur voua. Sunt o mamica de 2 puiuti, unul de 8 ani jumatate, Alex si o fetita de 2 luni Amalia pe care o botezam de Craciun. Locuim in Ciocianu, deci, cine mai merge pe la Sala Sporturilor sa i-a o gurita de aer... zic si eu prezent. Despre intalnire... super, zic si eu prezent de pe acum.
As vrea sa deschid un subiect nou... despre pediatre bune in Ploiesti... noi deja avem nevoie de colsultatii fiindca puiuta a facut o candidoza bucala si tare ne-am speriat. Folosim o solutie cu care o ung in gurita Corsodyl si Tantum verde spray. Ati folosit asa ceva?
Va salut si pe curand
Nana

Mergi la inceput