All about Constanta! (83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Nu ajunge ca am atins limita nervilor si puterilor de toate soiurile,ca nu mai dormim ca oamenii[adica macar 5 ore pe noapte] de aproape o luna-again and again!!!![chestie care se vede rauuuu in relatiile cu pacientii si studentii si nu poti sa le explici tuturor ca nu asa esti tu,ca asta e o clona stoarsa de-a ta],asta-seara a sarit si din tarc!
Azi noapte,dupa ce a badzacait intre orele 1:30 si 3 dimi in toate felurile,salvarea a venit de la tarc.Este si Alex superepuizat,mi-e teama sa nu se imbolnaveasca.si tot nu merge nici o"reteta"!Copilul nu vrea sa stea in nici un fel de pat,poti sa-i faci ritualul ritualului si explicatia explicatiei!
Asa ca scuzati-ma daca nu mai am timp sa povestesc.As avea multe de narat si frumoase,dar nu mai am timp sa le astern in scris.Sper sa mai vina si la noi vremuri linistite,ca am mai avut.Deocamdata,ma intelegeti sau nu,e groaznic!

PS:roxa,era o prezentare a unor aparaturi de ATI superperformante,mi-a placut,a fost la Phoenicia Hotel,usurel si distractiv,ca inainte de sarbatori.Speram sa rupem cercul vicios cu somnul,dar e mai rau si pe deasupra acum si plange cand plec de acasa,ceea ce nu se intampla.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
uufff mamacita asa de rau imi pare de problema asta cu somnul....si nu stiu ce sa mai zic. indraznesc....lucrul pe care nu l-as fi zis alta data...cu voi vrea? daca il adormiti in patul mare si dupa aia transportat la el? ca ma gandesc ca cea mai rea e privarea asta de somn...care il extenuaza si pe el dar si pe voi! sper sa se rezolve cat mai curand problema asta!
Adriana am vazut o singura poza cu Razvan, cand se spala pe maini..mai erau si altele? cum ii mai e cu mucii?
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tatiana ma bucur tare mult ca ii place!!! hihi...La David nu prea a avut succes...noua nu ne-au cerut nimic pt gradi...desi vine si acolo maine mosul...sa vedem cum organizeaza serbarea aici...

Mamacita...si David a avut o perioada imediat dupa un an cand il pisca tzarcul si nu vroia sa stea deloc in el...asa ca o luna a dormit cu noi in pat, apoi am incercat iar sa il punem in camera lui cu succes...(a fost tare obositor ca el se foieste si acum pana nu mai poate in timpul somnului!!!)

Roxa, parca mov-ul e culoarea geloziei haha!!!!! Poate il imbracati pe Mos Craciun in mov...hihihi...
Pai cred ca una adevarata viseaza el ...si alea sunt vreo 80-100$...dar daca isi doreste copilul!!! nu stiu de unde i-a venit ideea asta!!!! (nu de la mine)

Cat despre batz...hm...azi mi-a facut-o din nou la gradinita...S-a incaierat cu un copil si au fost pusi in time-out si li s-a explicat ca mainile sunt sa ajutam si nu sa lovim (hands are for helping not for hurting) la care domnu meu i-a spus aratand mainile pe rand : "this hand is for helping, this hand is for hiting"!!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

sanzi,roxa,multumesc ffff mult,sunteti niste dragute,dar am mentionat:"in nici un fel de pat",asta il includea si pe al nostru!Ca va dati seama,initial am incercat metode ortodoxe,gen ritual,explicatii,reflexe etc,apoi metode la disperare,cum e dormitul comun[si Alex se foieste ca o gogoasa infuriata].Nici gand!S-a si enervat ca il punem sa doarma cu noi,ne-a luat de mana si ne-a aratat ca el are patul lui si sa-l punem acolo.Dupa care bineinteles ca a sarit parleazu';ma pufneste si rasul,e tare nazdravan,dar deprivarea de somn e grava.Sper sa ajungem la un compromis cat mai repede,fara repercursiuni asupra sanatatii...

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

mav,

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Tatiana, da, si Pat se joaca cu play-doh-ul la nebunie, ne pune non stop sa ii facem cartofi prajiti si pe "poco" (Pongo din 101 dalmatieni).
Sanzi aiurea mosu in mov....un tren mov mai bine! . moama, ti-a zis-o David cu mainile....pfff....tre sa ma pregatesc si de asta. ia-ti un ice cream maker no name...din ala de la walmart sau de la tesco de treij de dolari...sa ai ce strica . si sa stii ca se foloseste extrem de usor, nu e nici o bataie de cap. io nu iau asa ceva...ca mananc!
mamacita uuufff bietii de voi! asa deci e super jmecher Alexu....va arata care e patul lui, ca poate ati uitat! ce sa zic....decat muuult muuult succes! cred ca vei patenta tu o noua reteta de adormit copilu'. puup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by roxanaz
mamacita uuufff bietii de voi! asa deci e super jmecher Alexu....va arata care e patul lui, ca poate ati uitat! ce sa zic....decat muuult muuult succes! cred ca vei patenta tu o noua reteta de adormit copilu'. puup!




Din pacate,pe langa diverse sarcini de serviciu si familie,astazi s-a ivit si ceva extra,determinat de oboseala mea cumplita datorata activitatilor nocturne intense ale lui Alexut:am zgariat masina unui coleg in parcare[eu cu"tancul"de Pajero peste bietul lui Ford K,n-am auzit absolut nimic,mi-a zis un alt coleg],asa ca a trebuit sa ma duc sa-i zic si sa rezolvam amiabil si rapid.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salut!

mamacita multa bafta. Se pare ca Alex va pune imaginatia si rabdarea la mare incercare. Eu o adorm pe Alexa in camera ei, in canapea, stam acolo pana adoarme. De multe ori adormim amandoua, iar cand ma trezesc in pat la mine nici nu-mi mai amintesc cand si cum am ajuns acolo . Cateodata ii mai spun sotului sa vina sa ma trezeasca ca sa schimb patu'. Imi pare rau de faza cu zgariatu' masinii, bine ca a fost doar atat.
Sinzi pentru' David cel istet, as fi vrut sa vad fata educatoarei. Sigur nu se astepta la un asa raspuns . Petrecere frumoasa in asteptarea mosului american .
Roxana spor la...cartofi prajiti.
Adinutza tare faza cu buburuza la Carrefour.
Mav micului cavaler cumintel.

Si noi asteptam Craciunu', tre'sa mergem sa mai luam cadouri, la multe dintre ele tre' sa ma hotarasc la magazine functie de ce-mi "sare in oki". Alexandara ma exaspereaza de cand a descoperit puzzel-urile, alte jucarii nu sunt interesante. La inceput, ii vine greu si ne cere ajutorul, apoi le face pe nerasuflate. Sunt ff curioasa cat o s-o tina faza asta.

Multa sanatate!

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

http://new.photos.yahoo.com/nastasie_adriana/album/576460762369943575

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nastasie dulce foc Razvan...si ce frumos manca el ciorba!!!! Dar ce de spectatori avea!!!!

Tatiana, si educatoarei i=a venit sa rada, dar s-a abtinut sa nu se duca de rapa educatia de tot

Mamacita, si sotul meu la fel...e treaba nasoala aici cand zgarii o masina...si nu auzi...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput