All about Constanta! (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Am fost la Buc.la un simpozion.
Am citit pe diagonala.
sper sa pot reveni,maine,cu ceva detalii.
sanatate,somn usor si multumesc ca nu ne uitati!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Mav, imi plac tare mult cartile lui Sebi!!! Va primi numai jucarele de baiat mare care merge la gradi!!!!

Mamacita, bine ati venit inapoi!! Ai reusit sa te odihnesti?? (macar pe drumul pana la bucuresti!!!)


Cornelia, ma bucur ca sunteti bine!!! Pupici tititzei!!! Poze cu Maria nu ai pus?

Roxa, ce mai spune Pat? Se pregateste cu fapte bune de Craciun???

Adinutza, ma bucur ca si voi ati renuntat la tratament!!! hihi...Si David a fost mai mult decat super ok de cand am renuntat la medicamente...

Ema, si eu as fi interesata de preturile (la vanzare) ale ap...cred ca la vara o sa vrem sa vindem si noi


Ege, eu cred ca faci bine ca mai astepti cu antibioticul...


Jo, si-a dat singura drumul la desene?? David nu adoarme niciodata la desene sau la tv...(doar la cinema daca filmul e plicticos!!)



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza
Mav da chiar ca a fost cuminte Sebi...bravo lui.
Jo cum se da alocatia pentru 3 femei odata? adica nu mai multe intr-o zi???? doamne cata tampenie.
Sanzi Pat mai indruga cate una alta...mainly de-ale lui dar si cuvinte noi....ultimul favorit este "mov" adica culoarea mov si da, ne alearga prin casa cu cataloagele de jucarii....bineinteles ca trebuie sa ii aduca mosul betoniere, masini de pompiere, basculante si pe thomas. si le distribuie deja, cine ce sa ii aduca. adica nu prea mai avem scapare voi ce aveti pe lista....tot trenuri?
Mamacita ce simpozion a fost la buc? ATI? ce mai face Alex? cum l-ai gasit?
Ege f bine ca nu ii dai antibioticul! giiizzzz si tu ai medic din asta care la o tuse da cefalosporina??? imi vine sa ii omor....la propriu! si stiu eu ca mai am aliati pe aici vezi ca Lulu77 are centru de infrumusetare cu electrosimulare si impachetari...da-i un PM....
ma duc la munca, va urez o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna dimineata!

Jo, dar nu ar fi mai usor daca ti-ai face un card unde sa fie virata indemnizatia?! Sau nu se poate?

Adinutza, tare simpatica faza cu masina. Bine ca ai regasit-o!!!

Ege, poti sa tii minte, pt data viitoare (ca acum ati ajuns la dr si e mai bine asa!), ca Prospan-ul se da pt orice fel de tuse!
Apropos de inmormantare.... Am avut si noi parte de una (nasa mea de botez), saptamana trecuta.... Totul (casa mortuara, cosciugul, parastasul- cu mancare de post! si celelalte... servicii) a costat peste 60 mil...
Asa ca, mai bine viu, decat mort!
...Eu fac haz de necaz... dar am fost tulburata... ca sa nu zic deprimata... Am revazut multe persoane cunoscute din copilaria mea... sa zicem, cam dupa vreo 20 de ani... toata lumea imbatranita...
Sa mai spun.....?! Mai bine tac, am multa treaba azi... si nu vreau sa ma gandesc la asta acum!

quote:
Originally posted by sinzi_ana

Mav, imi plac tare mult cartile lui Sebi!!! Va primi numai jucarele de baiat mare care merge la gradi!!!!




Sinzi, nu ma gandisem special la "jucarele de baiat mare", dar ai dreptate, asa e! Iar cu cartile... am zis ca-i bine pt el sa prinda drag de carti de mic. Acum ii place asa mult sa-i citim povesti si "sa-si citeasca singur" (se uita la poze si... povesteste! e asa simpatic, manca-l-ar mama!), ca ar fi in stare sa stea cuminte si trei ore legate, numai sa auda povesti (mereu vrea "inca una!!!")!
Hehe, daca ai sti tu, de cate ori ne-a cerut Sebi "tren cu masa mare", asa cum a vazut in pozele lui David....
Oare de ce sunt ei asa fascinati de trenuri?! Sebi isi "construieste" trenulet din orice... chiar si din sticlutele mele cu oja ("Mami, sa-ti mai cumperi d-astea, ca-s buuune pentu trenu' meu!!!")!
...Si mai nou, a descoperit foarfeca.... Ii place nespus sa taie hartie.... Valeuuuuu.... marunteste tot ce prinde!
Chiar aseara, a fost dragut la masa: a "taiat cu foarfeca" (formata din degetul aratator si cel mijlociu) si felia de paine si felia de cascaval.

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Va dorim o saptamana super!

Madalina felicitari pt. printesa ta.

Sanatate maxima la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Am uitat sa va spun ca am vazut un afis la Carrefour pe care scria ca sambata pe 16 (si s-ar putea si sambata cealalta, nu mai retin) este teatru de papusi la ora 11. Asta daca vrea sa mearga cineva si inca nu stia. Eu am sa fac tot posibilul sa merg, sper sa si reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxa, ce chestie!!! Acum mi-am amintit ca si DAvid a avut o perioada cu "mov"!!! Era cuvantul preferat...toata ziua ne batea la cap cu "mov"!!! (dar nu cred ca o asocia neaparat cu culoarea)

Mav, pasiunea cu trenuri o avem de mult...si David cand era mai mic facea trenuri din orice!! (chiar si din casete video!!!) Acum le colectioneaza cu maaare pasiune!!!
Cat despre carti si eu sunt pro!!! Si noi le iubim tare mult!!

David va primi de Craciun in primul rand un batz, pt ca e cam sfidator si ne cam raspunde (la gradi i-a spus unei educatoare "i don't want to talk to you, stinky!!!!" si "bla-bla-bla") asa ca am avut ieri o conferinta cu el si sa speram ca a inteles ideea...
Apoi (pt ca deja i-am comandat) un set de tren (bineinteles) Thomas cu sina de lemn in spirala, un glob pamantesc de la leap frog (mi-a placut mie tare mult) si el isi doreste tare mult o masina care face inghetata...sa vedem unde gasim asa ceva!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana
Roxa, ce chestie!!! Acum mi-am amintit ca si DAvid a avut o perioada cu "mov"!!! Era cuvantul preferat...toata ziua ne batea la cap cu "mov"!!! (dar nu cred ca o asocia neaparat cu culoarea)


el macar e dupa culoare..trebuie sa facem farfurie mov dinn play doh si cartofi prajiti
quote:
Originally posted by sinzi_ana
David va primi de Craciun in primul rand un batz, pt ca e cam sfidator si ne cam raspunde (la gradi i-a spus unei educatoare "i don't want to talk to you, stinky!!!!" si "bla-bla-bla") asa ca am avut ieri o conferinta cu el si sa speram ca a inteles ideea...
Apoi (pt ca deja i-am comandat) un set de tren (bineinteles) Thomas cu sina de lemn in spirala, un glob pamantesc de la leap frog (mi-a placut mie tare mult) si el isi doreste tare mult o masina care face inghetata...sa vedem unde gasim asa ceva!!!


mda, si Pat ar avea nevoie de un bat dar nu prea pricepe anul asta...il las ptr la anul. Thomas si noi of corz. am gasit la carrefour. iar masina de inghetata...giiizzzz! mai bine iei una adevarata si ii faci tu non stop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

faceam card dar mi-am zis ca ptr cateva luni cat mai am pana termin concediul...

jo si alexandra
recomandari,
***************
home sweet home!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

poze cu razvan la tara cand poapa ciorba cu bunihttp://new.photos.yahoo.com/nastasie_adriana/photo/294928803974506331/0

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput