All about Constanta! (83)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Crix poti desface capsula si ii pui pulberea in lingurita sa o bea cu apa sau suc. sanatate Alexiei! io-st pe baricade de joi, pe 4. naspa treaba cu terminatul vacantei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Crixia, sanatate multa Alexiei...ea mananca la gradinita?
Ce am vazut eu la noi la gradi si imi place este ca ii pun sa se spele pe maini f des si au sapunuri dezinfectante... David si acasa mereu se duce sa se spele pe manutze...

Eu m-am trezit cu noaptea in cap dupa o vizita de-a lui David ...tati e plecat si David revendica locul in pat

Roxa, boala grea cu trenurile astea!!! Noi avem o carte cu totul despre trenuri si i s-a pus pata ca vrea sa se plimbe cu (Shinkansen Bullet Train - parca) trenul cel mai rapid din lume...care este nici mai mult nici mai putin in....Japonia!!!!!

Am si eu nevoie de niste adrese de gradinite bune (cu predare in engleza daca e nevoie- eu stiu doar de cea din spate de la brotacei) si ceva adrese de locuri de joaca...
Se muta pt jumate de an o prietena din Austria cu 2 copii (de 5 si 2 ani) si ar avea nevoie de idei...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Alina, imi pare tare rau, stiu prin ce treci.. si daca crezi ca te ajuta sa vorbim, empatia nu-mi lipseste
Am vrut sa o duc pe Andrada la gradinita dar nu are loc. In grupa mica sunt 28 de copii in 20 de paturi si directoarea mi-a recomandat sa mai asteptam pentru ca acum sunt si foarte multi copii bolnaviori, dar eu am apucat sa-i spun fetei ca va merge la gradi si acum ma bazaie, cu rucsacul in mana, ca vrea la gradi.
Crixia, sanatate Alexiei!
Ege, pune poze cu noua garderoba!
Va pupam!


www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Da, Sanzi, Alexia mananca si doarme la cresa. N-as vrea sa dau vina pe cresa, pentru ca am dus-o o singura zi anul asta, si de dimineatza la plecare mi-a zis ca o doare burtica. Mi-au zis doamnele ca nu a prea vrut sa pape, nici ele n-au fortat-o, apoi seara a inceput diareea.
Acum e bine, azi a mancat normal, adica fara regim. De maine reluam, sper sa nu am vreo surpriza ca dau foc cresei!

Rox, am zis gresit capsule, de fapt sunt pastile, trebuia jumatate si ne-am chinuit. O baga in gura, bea apa, dar nu inghitea, cauta pastile ca sa o sparga in dinti, cu tot cu apa din gura. Noi ii spuneam sa inghita, iar ea aproba: Ihi, ihi, dar o topea, amesteca....

Multumim, Adinutza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

mama mia!
dispar 3 saptamani din zona si ploua cu mamici proaspete in zona.
felicitari tuturor.
chiar ca m-ati lasat paf!super misto.
va urez un an nou mai bun, mai plin de vise implinite cu copii cuminti si soti iubitori.
noi am fost plecate la braila la mama dar cam triste sarbatorile...mi-a fost gandul numai la casuta sper ca anu asta sa fac sarbatorile in casa mea si cu sotul in preajma.
alexandra face boacane, creste, si nici nu stie ce o asteapta.sper sa ii gasesc loc la cresa aici in eforie.
momentan stam in casa ca s-a stricat butucul de yala si nu pot inchide usa.sper maine sa vina sa il schimbe ca sa pot pleca si eu ca am o gramada de alergat.
eu sunt pe ultima suta de metri de concediu si mi-e groaza de serviciul care ma asteapta(oare ma asteapta ceva?!)
in fine!pana atunci m-am innoit si sper sa mai dau jos cateva kg. mai ales ca mi-am luat si o a2a pereche de blugi cu un nr mai mic special ca sa ma motiveze, dar l-am si convins pe vanzator sa mi faca reducere ptr ca iau 2 perechi sarmana mama era rosie toata la fatza cand m-a auzit.
tatiana m-a mancat si pe mine undeva sa iau lego ptr alex.si aseara m-am trezit ca in loc sa ma uit la film stateam si impleteam la lego ala.e cam frustrant jocul ca exact cand am si eu chef sa ma joc apare fiimea si incepe sa il desfaca sau sa adauge piese altfel decat cum vreau eu.acum intreb eu:lego e ptr copii sau ptr parinti ?
multumesc ptr urarile de Sfantul Ion.
dana te ajutam eu cu un tort in forma de masinuta, dar inca nu am cuptor.:(( daca stii sa faci un blat poti sa iti dau un link sa vezi cum se face.
de sarbatori am facut tort care in momentul cand taiai felia se vedea cu patratele. :P
sper ca pana la ziua lu alex sa invat sa fac tort pictat
adinutza ce referate vrei?da-mi un pm ca sa stiu ce sa caut.
mav - inima sus.

pupici tuturor


jo si alexandra
recomandari,
***************
home sweet home!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

"La multi ani Mygirl!"
Jone bine ai revenit! Cum s-a distrat Alex la bunici?
Adina la ce fel de program vrei s-o dai pe Ada? Pt la toamna are d-na locuri pt toata gasca?
Crixia multa sanatate micutei!
Crig si Roxana am admirat pozele, sunt super.
Am pus cateva poze cu Alex Teletubbies.
O seara buna!

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

si noi, crixia, la munca de pe 8 si la sediu nou, de am carat pana mi-a venit rau.am biroul cel mai luminos, insa mi-e peste drum cand nu ma duc la munca cu masina.asta e.
mav, imi pare rau.capul sus.
roxa, super pozele.tu ai inceput cel mai repede munca.adevarul e ca tare naspa e dupa asa vacanta.
noi suntem inca sanatosi.doar ca razvan si-a muscat buza si e ca negrii aia pe plantatii cu buza mare, dar deja s-a mai desumflat.in rest, ne merge bine la cresa.la munca e deja foarte mult de lucru ca s-au adunat o tona.
va pup pe toate si va doresc o saptamana cat mai usoara.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumitrulaura spune:

Salut!Ma bag si eu in clubul vostru .
Vreau sa va intreb de gradinite particulare si de stat. Voi pe unde va duceti copiii. Sunteti multumite. Am vazut ca au aparut tot felul de cluburi petru copii. Mai exact ce se intampla in cluburile alea? Nu am vut timp sa intru in vreunul dar va intreb pe voi ca sa vad niste pareri.
Crixia, lucrezi cumva la teatrul de papusi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello hello
Adriana asa deci, sediu nou, birou luminos....tre sa dai de baut! pupici lui razvan sa treaca rapid buba!
Laura vine ai venit printre noi! ai copii sa inteleg? zi-ne mai multe despre tine!
despre gradinitele de stat...Patrick va merge din 1 martie la gradininta nr. 3 de pe Dacia...nu stiu prea multe despre ea decat ca e aproape de casa si ca lui i-a placut....om vedea cum o fi.
cluburile de copii....poti sa il aduci sa se joace, se organizeaza petreceri, etc. poti vedea cateva dintre ele in pozele noastre.
Camelia hihihi super tare teletubul tau! cum iti mai e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

daca vreti sa vedeti ce mari am crescut va invitam sa ne vedeti albumele 1an si 2 luni,1an si 3 luni si bayram si revelion

tatiana
,vizionat poze ,mi-au placut toate in special aia cu dovleacul.de unde l-ati gasit asa mare?

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput