All about Constanta! (83)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani!

Vic, capul sus! Daca psihic te simti bine, micile neplaceri ale sarcinii se suporta usor. Greturile m-au chinuit si pe mine, dar acum parca nici nu ar fi fost .

Si noi am sarbatorit Revelionul in familie. In prima parte a serii ne-am uitat la Tom si Jerry , apoi l-a asteptat Stefan pe Anul Nou , sperand ca e tot vreun Mos Craciun. Vreo ora a comentat "bine anu nou" si se uita la usa. Dimineata l-am intrebat daca a venit anul nou si a raspuns dezamagit "nu" .

Copiii s-au culcat pe la 1.30, iar la 8 Stefan a dat desteptarea. Azi am fost plecati toata ziua cu sorcova (la propriu) si abia i-am adormit acum.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Cornelia, esti tare draguta! Si eu pot sa spun acum despre greturile de la prima sarcina (care, de fapt, au fost muuult mai greu de suportat decat astea -nu suportam niciun miros mai nu-stiu-cum, deci nu puteam nici sa gatesc... da' puteam sa mananc... ca apoi tot dadeam la rate) ca e ca si cum n-ar fi fost!
...Da' ce ma fac in privinta somnului, ca si asa aveam restante si acu' ma apucara si insomniile.....!?
Dulcel foc Stefan! Pacat ca a fost dezamagit ca n-a venit si Mosu' An Nou... data viitoare, sa fiti pe faza!
Sorcova au spus-o amandoi fratiorii sau doar Maria a muncit si plata au impartit-o frateste?
Sebi n-a vrut nicicum sa invete Sorcova, pe motiv ca nu i-am cumparat sorcova.... insa a recitat pt toti versurile de la serbare, la care a adaugat de la sine "La multi ani, scoate punga si da bani!"

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

La multi ani tuturor!
Alina, sa ne fi vazut pe noi la socri cu colindul, copiii s-au intrecut in a le canta toate colindele stiute si apoi au trecut la cantecelele din repertoriul cutiutelor muzicale pe motiv ca bunicii ii rasplateau dupa fiecare "colind"
O am la mine pe finuta mea, Simina, si ne distram tare bine. Cumetri mei au plecat la munte pana sambata si asa pot sa experimentez cum ar fi daca as avea 3 prichindei. A mai stat si alta data asa ca ne descurcam. Maine dimineata vom fi in Tomis, la spatiul de joaca, daca mai sunt amatori de distractie, va asteptam...


www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

LA MULTI ANI tuturor pe noul an!

Noi Craciunul l-am facut la parintii mei,a doua zi la socri,in ambele vizite s-a simtit in largul lui si a primit multe si frumoase cadouri.
De Revelion...ei,alta poveste!S-a terminat diareea[a tinut fix 7 zile],drept care omul s-a recuperat printr-un somn de 3 ore fara intrerupere la amiaza.De unde sa mai adoarma la 21?!!!O ora m-am straduit eu,o ora sotul meu,riscam sa pierdem Revelionul neintegrati,ba baietii ajunsesera si la agresiuni verbale,deja tipau unul la altul.Pana cand a venit pacificatoareacu ideea:"la bucatarie toata lumea!",de-a ramas tati stupefiat.Noi ne aranjasem o masa festiva la bucatarie,cu gandul sa petrecem nestingheriti la tv,morfolind bunatati,fara sa deranjam printul.Print care a mostenit gena cheflie de la noi[in tinerete],caci cand a vazut fata de masa verde cu mosi in sanii trase de reni,pe care odihneau diverse aperitive,a inceput sa fuga pe coltarul din bucatarie de la un capat la altul,pocnindu-si degetele ca la petrecere.Un zambet larg i s-a intins pe fetisoara luminata de ochii de veverita si a inceput sa rada din senin la comanda repetata"serveste!".Era in gramada,nu dorea nimic dar voia totul,simtul lui artistic era alintatLa ora 0 am iesit sa vedem artificiile si sa ascultam bubuiturile de tunuri din port,spectacol marcant,astfel incat acum,oricine si oricand il intreaba de Revelion,arata spre inaltimi cu gura cascata artificii imaginareApoi am poposit la sora mea si sotul ei,unde am mai stat la o cana de vin fiert cu scortisoara si cozonac [din care a papat si el,ca vinul am zis sa mai astepte un an pana sa-l incerce],iar la 1:30 dormea neintors.A doua zi era fresh la 8 in picioare,si incet-incet,ieri si azi,a recuperat din oboseala.Cu somnul s-a mai reglat,ne verifica doar o data pe noapte la locul faptei,apoi ne cere sa-l ducem in patutul lui.Stam insa langa el sa adoarma,cu povesti si/sau tinut de manuta,un interval decent,zicem noi,intre 15-60 minute.
In continuare isi admira bradul,care este intact.
Ma iubeste pe unde ma prinde,ma pupa,imi imbratiseaza picioarele pe rand sau ambele deodata,spune non-stop "mama"atat de dulce ca ma topeste...ce mai,imi va fi foarte greu sa termin concediul

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

la multi ani cu sanatate!

si noi am taiat vacutza de bayram,ne-a obosit klumea de tot!am ajuns sera la 18 acasa si vreau sa va zic ca aveam niste frisoane de nici nu vroiam sa aud de revelion.am intrat sub pilota,am luat un paracetamol si m-am trezit dupa 1 ora pt ca ege nu mai statea cu tati,plangea.am adormit-o,era rupta.toata ziua a pupat maini,a castigat bani si a admirat animalele de la tzara.abia am trezit-o la ora 23 sa o luam cu noi la restaurant.la ora 2.30 am adus-o si am adormit-o,a ramas cu mama mea.noi ne-am intors pe la 5.30.
si noi am fost cu sorcova la bunici,doar ca in loc de sorcova,a improvizat tati o sorcova,adica a luat un bat mic de matura,l-a invelit in hartie de cadou si i-a lipit multe fundite tot de cadou.si sa vezi ce i-a mai sorcovit ege pe toti cu batul pe spinare

eu sunt racita,abia mai stau in picioare.azi a fost sotzul sa imparta carnea care am taiat-o ,iar eu am stat in casa.se pare ca a luat si ege raceala de la mine,pt ca azi avea ochisorii umflati.i-am dat nurofen si mult suc de citrice,poate,poate se razgandeste raceala si o ocoleste.
atat de la noi pt azi.va pupam

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

La multi ani, fetelor, sa dea Dumnezeu ca in noul an sa fim sanatoase si multumite si sa avem parte de lucruri bune!

Eu bantui pe forum, nu ma simt bine, m-am integrat in UE cu un virus, de ieri noapte am frisoane si ma doare capul si acum nu pot dormi. Asa ca am trecut sa va salut!



Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Mai cu d'astea va laudati? auzi dom'le frisoane, diaree, coaste rupte, frisoane...!?

LA MULTI ANI 2007! Ramaneti pe pozitie dragi mamici, sanatoase in primul rand, cu putere si incredere! Bucurii din partea celor dragi si multa liniste in caminul vostru!

Revelion 2007, Brasov
Alexia a fost in extaz! In vila cativa copii, s-au distrat reciproc, dat cu sania, jocuri, cantece! In seara de Rev a adormit la 3.30 si s-a trezi la 9.30, dar a recuperat pe 1.ian.

Frumos, altfel spus! Pe mine ma omoara drumul lung, am rau de masina, mai ales pe serpentine. N-am scapat la dus de varsaturi, dupa care m-am simtit rau pana a 2-a zi(nu suport sa vars, mai bine ma tai).Rox, cum e cu sprite-ul? La intoarcere am gasit solutia: am condus eu, mai incet dar fara incidente.

Dragelor au inceput intrebarile din partea Alexiei!
Zilele trecute m-a intrebat: Ce e pipi? Ce e kk?
La intoarcere catre Cta cantam, printre care si Steaua sus rasare, dupa care Alexia zice: Mami, cine e Mesia? Dar Nevinovata?

July, insanatosire!
Mav, am primit mailul tau, foarte explicit... voi reveni cu raspuns! Multi pupici cavalerului!
Nastasie si eu voi fi nasa in 2007, asa ca ma tin dupa tine sa aflu noutatile
Oana, o sa mai vedem zapada iarna asta la Cta? Vreo speranta mai am s-o dau pe Alexia cu sania, ca tare i-a placut si mai cere!
Adinutza imi e dor de tine!
Pupicei tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

LA MULTI ANI, fete dragi! Un an mai bun tuturor, cu sanatate, impliniri si prosperitate! Pupici pe burtici proaspetelor gravidutze!
Va admiri pentru curaj, dar nu va invidiez, caci eu abia anul asta (adica anul trecut) mi-am revenit dupa trei ani si ceva de nopti cu somn pe apucate.
Si noi am petrecut frumos, Alisia a stat de Revelion pina spre ora 3, noua ne cadeau pleoapele, dar ea n-avea nici pe naiba, inca mai vroia sa petreaca...
Azi e tare urit afara, nu-mi venea deloc sa cobor din pat de dimineata. Am auzit la meteo ca o sa mai ninga, luna asta, dar si in februarie - si noi ne dorim niscai zapada pentru sanius, caci la munte nu cred sa ajungem prea curind.
July, imi pare rau ca nu esti deloc in forma la inceput de an nou. Sper sa treaca repede toate relele si sa auzim mai mult de bine. Teo ce face? Gradinita incepe abia pe 8 sau am inteles eu aiurea?
Eu fug ca mai am ceva de lucru. Inca o data LA MULTI ANI pe 2007 pentru mamici, tatici si pitici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

la multi ani pe 2007 si de la mine.eu mai sunt in vacanta pana luni.asa n-am nici un chef, dar trebuie.razvan a inceput deja cresa.noi am petrecut pe acasa si pe la rude.
crixia, cand esti nasa?poate ca ma tin eu dupa tine.eu sunt foarte incantata si de-abia astept.unde faceti nunta?adica nu voi, finii?intelegi tu.
azi fug la cumparaturi.in ultimele zile m-am specializat pe torturi.sotul meu a zis ca nu mai vrea tort ca nu ii poate rezista si ca da in diabet.
va pup pe toate si va doresc o saptamana buna.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Ehe, Adriana, nu i-am revazut de la Craciun, n-am aflat inca ce s-a hotarat! pe fini, intelegi!

Mergi la inceput