All about Constanta! (83)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

"La multi ani!" si in 2007, va dorim sanatate, bucurii si realizari pe toate planurile.
Multa sanatate pentru toate persoanele virusate.
Noi am petrecut revelionul la Club Oxford, a fost frumos, muzica de club pana la ora 24, apoi au fost reprize pentru majoritatea gusturilor: retro, etno, manele, populara etc. Meniul a fost variat si servit ca bufet suedez, a ramas destula mancare si pt dimineata, bauturile au fost in val de 70 ron/pers la bar. La trecerea dintre ani au organizat foc de artificii. Atat despre noi, sa trecem la Alex, care a petrecut impreuna cu parintii mei, la miezul noptii a admirat arificiile aruncate de vecini, a baut sampanie "de la multi ani" apoi s-a culcat. Cand ne-am dus pe 1 s-o luam acasa nu a vrut sa vina, pe motiv, ca nu s-a jucat destul cu tataia . Pe 2 m-am prefacut ca plang dupa ea la telefon, si astfel am convins-o sa vina acasa..

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Mamicilor,spuneti-mi si mie,va rog,daca aveti stiinta de vreun"Ciufulici"bun,in sensul unui frizer atent si rapid si,eventual,distractii ptr.piticoti neastamparati si fricosi.Noi pana acum l-am tuns pe Alexutu'acasa,cu masina,dar aceasta taie scurt si acum as vrea doar sa-l aranjeze putin.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LeeAnn spune:

La multi ani la toata lumea!
Dupa un drum de 13 ore la dus si 15 la intoarcere, am aterizat pe 29 seara acasa.Cu fetele virusate.Ocazie cu care am hotarat definitiv sa nu o mai las pe Alexia la gradi pana in primavara macar, ca imparte tot cu Natalia, care nu are decat 8 luni.
Asta e, ce e frumos nu dureaza.
Mamacita, ar fi Bretonel in Tomis Nord, cam vizavi de OMV.Au f. fain aranjat acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

La multi ani!
Mamacita incearca la Bretonel pe tomis vizavi de omv.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

fetelor ,am ntrat sa ma plang si eu putzin.ege e racita cobza ca si mine!dr.nu raspunde,cred ca e in concediu.ce sa fac?ce sa-i dau?i-am dat nurofen si acum a venit sotul de la farmacie ,ne-a dat un unguent ptbb se numeste pulmex baby.a mai folosit careva?o sa o dau cu unguentul asta.
si eu am niste ameteli,nici nu pot sa stau in picioare.am chemat-o pe mama,ne-a facut o ciorbitza+ne-a adus ce facuse ea pe acasa.
sper sa fim mai bine,ca e groaznica viroza asta.aveti grija sa nu va lipiti si voi.
va pup,noapte buna!

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LeeAnn spune:

Ege, in multele viroze am invatat sa le dau nurofen alternativ cu calpol sau panadol, cam la 6 ore, ca sa tin febra sub control.Incearca sa ii desfunzi bine nasucul,seara e bun Karvolul pus pe o batista langa patut, ceva picaturi pt. nas.Suc de portocale, vit.C,daca tuseste iei si tu un sirop de la farmacie, mie dr. de obicei imi da ambroxol sau rinanthiol.Azi ne-a dat eurespal,dar depinde cum e tusea.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Ege Mariuca a racit la sfarsitul lunii trecute.I-am dat antitermice pentru ca mi-a facut 4 zile temperatura mare pana aproape de 40.(calpol si novocalmin)I-am dat o data chiar si algocalmin.I-am facut si frectie cu otet si sosetute cu otet..uf..si i-am dat la indicatiile dr osciloccinum 3 zile la rand si niste pastilute paragrippe.Nu a avut nimic pulmonar sau in gat.A fost ceva viral.cam asta i-am facut eu.incearca sa mergi si la un dr sa o asculte..sa fii tu linistita.si sanatate!
LeeAnn sanatate si voua!E primul an la gradi?Si eu anul trecut am mai tinut-o acasa pe mariuca pentru ca veneau multi copii raciti la gradi.Eu o faceam bine dupa care la doua zile se repeta istoria...Anul acesta a fost un picut mai bine ca anul trecut.
crixia ce fain ca ati fost la munte!!ce bine o fi fost cu zapada..noi aici mai avem de asteptat.Pup pentru fetita ta cea isteata.Sa-mi trimiti un PM cu adresa ta de email.
Adinutza azi n-am fost pe fazasi nici n-am reusit sa te sun.Poate maine ca azi nu stiu cand a trecut ziua.
Acusi se termina si vacanta si parca nici n-ar fi fost.
Roxana cum te mai simti?








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
la mine gata vacanta, sunt la munca. si vorba Cristinei, parca nici nu a fost ma simt mai bine, dar tot tusesc rau de tot asa ca-s pe codeina.....ca m-am saturat! Patrick tuseste si el din cand in cand....dar e ok.
de revelion am petrecut acasa cu prieteni, Patrick s-a trezit la 1 si nu a mai adormit pana la 4 cand au plecat musafirii....tare fericit a fost. norocul nostru a fost ca a si dormit....chiar pa 2 dimineata dormea la ora 10 neintors cu taica-su. ceea ce e un record nemaiintalnit la el.
Ege imi pare rau ca sunteti virusate si voi. da-i paracetamol si eventual ceva fluimucil daca are mucisor abundenti. in rest....trece si asta. pulmex baby e ok, e echivalentul lui wicks baby balsam, face bine la nasuc infundat si haraieli.
July cum esti? sper ca mai bine.
pupici tuturor, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Cu ce sa incep daca banuiesc o infectie urinara?
Febra nu a facut, dar zice ca o doare cand face pipi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Crix,mda, nu e un indiciu prea bun. sumar de urina e cel mai indicat, ia-i o proba maine dimineata si du-o la analize. poate sa fie infectie urinara fara febra la fel cum poate sa nu fie nimic. succes si sanatate multa!

Mergi la inceput