Copilasii din 2002 (30)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Scuze fetele, dar abia acum am intrat la subiect si am vazut urarile de la voi.

Multumim frumos !!!

Si uram si noi si celorlalti sarbatoriti si sarbatorite de la inceput de an si le transmitem multi .

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Da, cam liniste. Anelis, si eu astept pozele noi!
Sinzi, nici Stefan nu suporta sa i se spuna ca este mic. El este mic si bolnav numai cand ii este lene sa faca ceva...:))
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, tare comic...mic si bolnav!!!

Vroiam sa va intreb daca copiii vostrii coloreaza cu placere?
Ca al meu nu vrea deloc...nu ii place sa coloreze, sau sa deseneze...
Mai picteaza din cand in cand, dar in rest nu prea are multa rabdare pt muncile cu "creionul"...
Ma gandesc daca nu o fi rezultatul montessori ca aici ii invata f multe chestii practice sa le vada, simta, miroasa si apoi sa le redea prin desen...
Eu as vrea sa imi spuna si el odata "mami vreau sa colorez" (am ramas cu obiceiurile stravechi)...
Mai e si stangaci!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

La Multi Ani Cristinuca sa ai parte de o viata lina si senina, sanatate, noroc si fericire.
Nina sa va traiasca micuta curajoasa si sa va umple zilele de bucuri si fericire.
am vazut si eu pozele, minunate, Cristina e o domnisoara in toata firea.

La Multi Ani Matei, multa sanatate, noroc si fericire, sa ai o viata presarata cu bucuri si impliniri.
Caprioara sa va traiasca printisorul si sa va aduca multe bucuri si impliniri.

La Multi ani tututror sarbatoritilor din luna Ianuarie, sanatate si vieti senine


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Salutare mamicilor ,

La Multi Ani pe 2007 ! Imi cer scuze ca n-am mai trecut pe la voi demultisor, dar am fost cam prinsi cu serviciul si in general cu multa alergatura. Luni acum vom avea sedinta cu parintii la gradinita Yasminei. Ne-au dat deja raportul cu ce face si inclusiv caietul cu ce au lucrat pana acum si urmeaza sa discutam pe baza acestora. Yasmine recunoaste deja toate literele alfabetului si le si scrie, de fapt le traseaza doar. Si sa-si scrie numele . Ma mira ce multe fac copiii astia la varsta asta, ca parca noi nu eram asa dotati de mici .
La inceputul lui decembrie am sarbatorit-o pe Yasmine cu chef mare (adulti si copii) care si-au facut de cap, va puteti convinge aici: http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/khristin107/album?.dir=79fdre2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//ca.pg.photos.yahoo.com/ph/khristin107/my_photos Iar apoi a avut spectacol cu o coregrafie originala si colinde de Craciun la gradinita:http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/khristin107/album?.dir=41adre2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//ca.pg.photos.yahoo.com/ph/khristin107/my_photos
In vacanta asta de 2 saptamani ne-am relexat si noi mai mult si am petrecut mai mult timp cu copilul, am dus-o la Disney pe gheata. Va pun niste poze de la spectacol care a fost splendid: http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/khristin107/album?.dir=f2b7re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//ca.pg.photos.yahoo.com/ph/khristin107/my_photos

A propos de desenat, Yasminei ii place sa deseneze dar mai iese si din cadru cu gratie . Din ianuarie vrem sa o dam si la dans sa-si mai consume din energie, mai ales ca ea a solicitat sa mearga.

La noi aici e cam primavara, lalelele mele au iesit deja din pamant, sper sa le vad totusi inflorite anul asta. Asteptam totusi sa facem si-un om de zapada pe saptaman viitoare incolo. Multumesc ca nu m-ati sters de pe lista, am recuperat cu mesajul de azi putin din absenta. Sanatate puilor vostri si un an plin de bucurii sa aveti

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, bine ai revenit! Imediat ma uit la poze, sunt sigura ca sunt faine.
Stefan a primit un pre-cadou de ziua lui, o pereche de patine, de la noi. Speram maine sa mergem la patinoar (ne-am luat si noi), desi azi ploua si bate vantul.
Stefan este bine, de luni va merge la gradi, nu mai tuseste, este putin palid insa cred ca de la antibiotic si de la stat in casa o fi. Am vrea sa il scoatem, dar sa ne ajute si vremea. Ia in continuare Singulair, mai are putin sirop de tuse, mai ia si niste vitamine de la Forever. Continuam cu Singulair pana la sfarsitul lunii, dupa care control si mai vedem ce-o fi.
Multa sanatate.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna,
Cristina, bine ai revenit, eu am vazut pozele, frumoase, toate, dar mi-au placut mult cele de la ziua Yasminei, unde era imbracata ca o printesa!
Nicoleta, si noi ne gandeam acum ceva timp sa iesim la patinoar cu Andrei, mai ales ca s-au deschis asa multe in Bucuresti, iar langa noi e chiar vechiul patinoar Floreasca, dar nu ne "gasim timp"... Frumos pre-cadou!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Nicoleta, Katty, multumim de urari si La Multi Ani Cristinuca, sa cresti mare si voioasa

Nicoleta, e super ideea cu patinajul, ar trebui sa ma interesez si eu de un centru, pana nu e prea tarziu. Sanatate lui Stefan

As mai sta cu voi dar trebuie sa fug ca incep ora, off off

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaghe spune:

Buna , sint gabriela si sint nou venita in acest forum.Ma bucur ca aici putem discuta probl. legate de copii nostri si eu am doi baietii, Andrei de 10 ani si Matthew care luna viitoare va face 5 ani , ce repede mai trece timpul.Nicoleta am vazut ca si baietelul tau ia singulair, si al meu a luat acum citiva tot timpul racea dar mi-au spus sa il dau ptr. citevea luni tot timpul , de atunci nu am mai fost nevoie, ii doresc baietelului tau insanatosire grabnica si sa se intoarca la grad. Acum si al meu e bolnav infectie in git, strep., cum mi-au spus a fost pe antibiotic 5 zile si tot nu ia trecut astazi l-am dus la doctor , i-au facut testul si a iesit pozitiv, nu i-au mai dat antib. i-au facut o injectie, sper sa se insanatoseasca, nu mai pot lipsi de la servici.Cum va petreceti weed-end-ul , eu sint asa d ebucuroasa ca e vineri, dar am atitea treburi prin casa. Sa aveti un sf. de sapt. placut
GABRIELA, MAMA LUI MATTHEW

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Bine ai venit Gabriela!!!
Si noi stam tot in Florida dar in celalalt capat (miami)...
cand va face Matthew 5 ani?
Si David a luat singulair (pt 7 luni)am facut un fel de "profilaxia" astmului...dar de un an de zile nu am mai avut decat o otita cu febra (din fericire) si ceva muci trecatori!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput