Copilasii din 2002 (30)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Intru repede sa va povestesc, am plecat miercuri din Bv, cu gand sa innoptam la matusa mea in Pitesti, sa fim joi dimineata la medic. Am facut 10 ore de la Bv la iesirea din Pitesti... A fost infernal in trafic, ati vazut pe la tv... Dar am ajuns, medicul i-a facut testul de respiratie care este in limitele normale, a zis ca la plamanul drept se aude ceva foarte discret. La testul pentru alergie valoarea era normala, nu este alergic. Insa la ORL au descoperit ca are sinuzita cronica (in urma unei radiografii craniene), a primit antibiotic, Biorinil si Rhinatiol, de la alergolog Ventolin aerosoli pana trece tusea si Flixotide Nebules sau spray, 4 saptamani (nu am gasit, mai cautam). Si i-a dat si Singulair o luna. Dupa o luna, la control. Tratamentul este pentru ca, desi analizele sunt ok, are totusi caile aeriene inflamate. Acum macar stim cum stam. Il tinem apoi acasa o saptamana si apoi il putem duce si la gradi, dupa 3-4 zile de antibiotic il putem scoate putin afara. Sper sa fie bine si sa ii luam patine de ziua lui, pe care sa le si folosim.
Va las, in 3 zile am facut (am pus calculatorul de bord, din curiozitate:)) 750 km,plus asteptarea prin spital, plus dormitul in pat strain... A fost greu, dar va trece.
Multa sanatate micutilor bolnavi,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta diagnosticul eu cred ca e cel mai important...daca ai un diagnostic corect, stii ce sa tratezi si cu ce!!! Asa ca trebuie sa fie bine dupa tratament!!!...Si cum a rezistat Stefan 10 ore in masina??? bine ca ati avut benzina...(pt caldura mai degraba!!!)

Gabi, e chiar interesant ca face puzzle de 100...David nu prea le are ...cred ca se plictiseste...de fapt se plictiseste cam repede de orice nu are legatura cu trenurile...uf...

Cristina si ce face pe net?
David petrece putin timp la comp...chiar in ultimile saptamani nici nu l-a bagat in seama...dar compenseaza cu ceva jocuri electronice...

Eu il las cam 1 ora, maxim 2 pe zi (impratite in reprize de jumate de ora maxim) la tv si jocuri electronice asta in vacanta...in timpul sapt mai putin...ca nu are timp...sunt zile cand nici nu dam drumul la tv...depinde...





It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

sinzi-Andrei se joaca pe net! Intra in google, scrie ELMO si acceseaza site-ul cu sesamestreet. Mai are cateva site-uri adaugate in favorites (thomas and frinds, the cars, poisson rouge etc).



cristina si nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://good-times.webshots.com/photo/2098995200087737923mHnlMb

David in timp ce face o lectie montessori....



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Buna un 2007 cu sanatate si numai bucurii
Am fost si noi la controlul de 4 anishori-offffff cand au trecut deja? Are 105cm si 16 kg.Asa ca nu va faceti probleme ca bebeii vostri sunt bine cu greutatea.Si Kenutz pentru standardele de aici e lungan si cu greutatea e exact la mijlocul graficului.Ne-a controlat si la putzulika,ne-a luat urina.Apoi control oftalmologic.

Mie imi era tare greatza si cand am intrat in cabinet m-a deranjat mirosul ala de spirt sau ce era.Noroc ca nu am varsat pe akolo.

Numai bine.

Samurai-lady 10 weeks si bb Ken 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Sanzi ana imi place ce concentrat e David la lectie.
Si Kenta a descoperit mai nou computerul si tot asa il las o ora pe zi.I-am pus un computer in sufragerie sa nu mearga pe la alte site-uri.La alea de se uita tati :)))).

Samurai-lady 10 weeks si bb Ken 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, nu plecam niciodata la drum fara rezervorul plin, mai ales de data asta, cand stiam ca s-ar putea sa fie greu... insa nu ne-am inchipuit ca vom iesi din Comarnic dupa 7 ore dupa ce am plecat din Brasov... Stefan a fost intelegator, desi a dormit numai vreo 30 de minute, a facut fata bine situatiei. Si mie imi plac pozele de la lectie.
Stefan are acum 104 cm si 17 kg, saptamana viitoare mergem si noi la bilantul de 4 ani.
Incerc sa fac sa treaca mai repede perioada asta de stat in casa, nu prea mai avem rezerve, suntem obositi dupa atata drum... Stefan ar vrea si el afara, mai ales ca este si zapada. Sper sa treaca repede si saptamana care vine, sa se faca si el bine si sa iesim pe afara.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna seara dragele noastre!
Si la multi ani pentru primii sarbatoriti ai anului! Sa fie sanatosi si sa aduca multe bucurii tuturor!
Sper sa fie un inceput bun pentru toata lumea. George a stat de pe 2 ian. pana astazi la tara, noi fiind la serviciu!
Desi toata lumea in jurul lui a fost bolnava, cu epidemia asta de viroze, vad ca el a scapat si ma bucur. De luni reincepe caminul, este foarte bucuros!
Astazi eu am fost in Iasi pentru un eco morfologic, si i-am cumparat de acolo broasca lui preferata: Crazy Frog! Acum in casa la noi numai ea canta si deja... cred ca ii voi scoate bateriile! Era suparat ca nu l-am luat sa o vada pe surioara lui, insa era prea mult pentru el, plus aglomeratia de la cabinet, asa ca s-a bucurat cand a vazut doar primele hainute cumparate pentru bebelina noastra. Le-a pus la el in raft si abia asteapta sa vina "acasa" (dar mai are mult de asteptat). Oricum ii vom arata filmuletul de la ecograf, sa aiba ce povesti colegilor! Legat de cum vine un bebe pe lume: eu nu i-am spus niciodata de barza si povestile astea, el stie - si acum vede si cum creste bebelina - si le spune la toti ca in "bultica la mami" a stat si el si s-a facut mare si l-a scos nenea doctorul! Cei din jur mai spun ca e emancipat, pentru ca e la curent cu toate lucrurile astea!!
Am vazut ca si ai vostri sunt tentati de tv si calculator... Incerc sa il las cat mai putin. La calculator nu am decat vreo 2 jocuri pe care il las, insa f rar, ce ii place lui, sa intre in word, sa se joace cu paginile, le schimba formatul, scrie cu litere mai mari, mai mici, de diferite culori... si am gasit si numele lui scris. Desigur a "copiat" de pe o eticheta, iar acum il scrie corect pentru ca exerseaza cand are acces! Si noi avem parola la calculator, se poate pune fie din bios, fie pe profilul de la windows xp!
Pentru ca acum virusii isi fac de cap si vad ca si unii copii au probleme, le dorim sa fie sanatosi si eventual sa vina si pe la noi iarna adevarata, sa mai distruga microbii!
O duminica placuta va dorim!
Elena si George

Mami 24+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by cristina22

Salutare lume!! La multi ani cu impliniri si multa, multa sanatate!!!!
Si pe mine ma cam ingrijoreaza televizorul, ca petrece destul de mult timp uitandu-se la desene, dar cel mai mult ma ingrijoreaza calculatorul!!! Nu pot sa-l las o clipa nesupravegheat, ca imediat il deschide si se si conecteaza la net, iar atunci este fff dificil sa-l conving sa renunte!

Cat priveste sahul, Andrei cunoaste piesele, stie sa le aseze pe tabla si chiar a inceput sa joace putin cu tati!

In rest, ii lipseste gradinita si zilnic imi povesteste de prietenii lui!!

SA AUZIM DE BINE!!!!

cristina si nazdravanul Andrei



Cristina, voi aveti rds cu cablu sau cu modem? Sau aveti net din alta parte?
Noi avem net care vine prin cablu, si numai cu parola pot intra pe net. Oricum cablul de net s poate scoate cand nu stai la calculator

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:


LA MULTI ANI IONI SI IOANE!!!!!



mersi, Gabi, dar sper sa nu fie nevoie de parola, ca totusi ne putem intelege, doar avem 4 ani!!!!

cristina si nazdravanul Andrei

Mergi la inceput