Copilasii din 2002 (30)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, daca imi aduc aminte bine, Stefan a luat pana acum de 3 ori Ventolin (chiar a reusit o mamica de aici sa ma sperie, ca nu ar fi ok...), daca vad ca nu este ok si ca se repeta bronsitele astea suieratoare merg si eu cu el la Bucuresti, sa vad cum sta treaba si sa scap de ganduri. Testele alergologice i le voi face si eu cand va fi sanatos, noi nu avem alergii, Adrian a avut ceva probleme cand era mic, racea destul de des la plamani, dar nu are deloc probleme acum.
Pe voi acolo va ajuta si clima, si oceanul... Ma gandeam aseara ca ar fi bine sa merg la mare cu el mai multe zile anul asta, poate vreo 2 saptamani. Sa vedem ce-o mai fi.
Multa sanatate.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:

Buna mamici si pitici

Am citit mesajele voastre de pe DC si am vazut mesajul cu lista, va rugam sa nu ne stergeti :).
Nu am mai avut timp sa scriu pt ca dupa ziua lui Vlad, mama a fost internata in spital, apoi Vlad a fost si el bolnavior, a trebuit sa imi iau concediu ca sa stau cu el pt ca nu aveam cu cine sa il las, cand m-am intors la servici nu am stiut pe ce sa pun mana mai repede sa imi termin treaba.
Eu nu am internet acasa si de la servici abia am apucat sa va citesc putin mesajele. V-am urmarit, mai rar, dar ma bucuram cand auzeam ca sunteti bine, ma intristam cand auzeam ca va sunt copiii bolnaviori si cu sufletul eram alaturi de voi.
Stiu ca am ramas datoare cu niste poze de la ziua lui Vlad, dar promit ca o sa le punem cat de curand in album, o sa facem multe si de Craciun si le punem si pe acelea. Acum va pun cateva poze cu Vady, cu caciulita de Mos Craciun :).
Va pup dulce si pe voi si pe puiutii vostrii si va doresc un " Craciun Fericit si un An Nou bogat si linistit !".

" Sarbatori Fericite !"

Cu mult drag,

Gaby & Vlady


Francisca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Pentru toate mamicile de aici si piticii lor, un Craciun Minunat, cu momente de neuitat, alaturi de cei dragi !
sa va aduca multa sanatate, bucurie, dragoste, armonie in casa si darurile mult visate !


Sarbatori fericite, alaturi de cei dragi !
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna mamici dragi!
Am intrat sa va salut si sa va urez si eu toate cele bune, sarbatori fericite si un An Nou cat mai frumos si bun!
Am vazut filmuletul Sinzianei, am reusit sa vad si pozele Elenei, totul foarte frumos!
Avem copii mari, pana mai ieri ne plangeam de sarcina si burtici, apoi de scutece si dintisori, si acum ii vedem la serbari, cantand si umplandu-ne sufletele de bucurii!
Va pun si eu o Felicitare cu dragoste! aici, catorva am trimis-o si prin email (unde am avut adresele)!

LA MULTI ANI!!!





Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Gabbriela, Katty si Anina, va multumim de felicitare.Elena am vazut pozele cu George. Ce bine arata George, iar mosul are niste ochelari tare interesanti. Asa ar fi trebuit sa isi ia si al nostru ca arata mult prea tanar si Liviu tot punea intrebari de zor ca de ce e mosul asa tanar.Nicoleta, faptul ca folositi aerosoli cu ventolin nu are de ce sa te sperie sau sa te gandesti ca gata, asta se face numai la astm. Da si noi folosim dar ocazional, doar cand il apuca crize de tuse. Adica spre exemplu am folosit in februarie anul trecut, apoi deloc pana in septembrie anul asta cand a avut o viroza mai urata ce i-a afectat si plamanii si am facut de 3 ori pe zi aerosoli cu ventolin si de doua ori pe zi cu flixotide, si apoi am continuat inca vreo 5 zile cu pufuri cu ventolin, apoi s-a mai repetat povestea acum 2 luni dupa iesirea din spital. In rest nu folosim ventolinul.Daca doctorul spune ca e bine, atunci nu iti mai face griji, doar sa fii atenta cat de des se repeta problemele de acest gen. Daca vor mai aparea poate cauti totusi un medic pediatru pneumolog. Dar sper sa nu mai fie cazul. Sanatate si numai bine!


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragele mele!
Intr-adevar, au crescut copiii nostri si... vor mai creste, chiar daca, uneori eu as vrea sa ramana asa, pui mic.
Azi a mers la camin pentru ultima zi, sa desfaca braduletul, sa faca ordine pe acolo, si asteptam Ajunul sa incepem sa colindam bunicii si apropiatii... Mai merg indata la cumparaturi, ultimele pana la Craciun, si cred ca ii voi mai lua ceva joc, jucarie!
In fiecare an imi dau seama ce goala era viata noastra fara George si ce plina este bucuria sarbatorilor de cand este cu noi. Iar de la anul... va fi si mai plina!
Pentru fetele care nu intra de sarbatori pe net: va urez santate maxima copiilor si familiilor voastre, sa va bucurati de aceste zile sfinte alaturi de pruncii vostri si sa ne auzim cu vesti bune!
Va pup, spor la treburi,
Elena

Mami 23 si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Lucia, multumesc pentru incurajari. Sper sa fie bine de aici incolo, vom vedea.
Eu i-am luat de dimineata lui Stefan un castel medieval cu caluti siarcasi, cu dragoni zburatori si catapulte... Si am gasit si o pijama draguta, va mai primi si de la bunici, unchi si matusa...
Azi impodobim bradutul. Am mai luat ceva globulete... Sper sa fie frumos (sigur va fi!) de sarbatorile astea!
Elena, poate va prindem si noi din urma pana la Craciunul viitor, ca numar de membri ai familiei :).
Daca nu mai intru (desi mai intru eu de pe calculatorul sotului!), va doresc sarbatori minunate, cu voie buna si liniste, cu multa sanatate.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Multumim si noi ptr. urari!
LA MULTI ANI! SI SARBATORI FERICITE!!!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Dragi mamici,
am vazut pozele, iar tu sanzi m-ai dat gata cu filmuletul. Doamne ce dragalasi sunt. Am trecut si noi cu bine de serbare. Au fost si ei tare dragalasi, iar parintii, de emotie se purtau mai "rau" ca piticii.
Mandarina inca mai tuseste dar nu i-am dat antibiotic. Sper sa scapam fara.
Noi muncim si intre Craciun si revelion, dar as vrea sa urez acum tuturor un Craciun fericit, cu multa sanatate, belsug, dragoste, armonie si intelepciune si mai ales cu pace in suflete.
Poze n-avem deocamdata dar sa vedem ce facem cu caseta, si o mai filmam si de Craciun pe mandarina mititica.
Pupam mamici si pitici,
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Noua David ne face dusuri cand cu apa rece cand cu apa calda...
Cand e cuminte si ne alinta si ne spune cat de mult ne iubeste...dar de cele mai multe ori nu ne asculta mai deloc...uf...si comenteaza orice ii cerem....
Uneori ma gandesc ca sunt prea moale cu el...e tare incapatanat...

Ieri i-am luat niste carti de colorat (cu cars) si azi dimineata nici nu mancase si se apucase de colorat...nu imi venea sa cred!!! haha...
Lui nu ii place deloc sa coloreze!!! Sa deseneze, sa picteze, sa mai scrie, dar nu sa coloreze!!!


Sabina, mi-a placut f mult ideea cu sahul!!!! Am sa vb cu Mosu sa ne aduca si noua o tabla de sah!!!! Si eu am jucat de mica si am participat chiar la concursuri...M-am cam lasat pe la sf facultatii si nu am mai jucat de ani de zile...Dar e o idee grozava (nu stiu cum de nu m-am gandit pana acum) sa jucam in familie!!!!




It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput