Deserturile Nataliei (12)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Am pus crema peste blatul de la Brownies...sper sa iasa ceva. adica barem sa pot baga lingurita in el.

Am si eu o intrebare! Si la voi a iesit blatul la brownies tare? - ma refer la momentul and il scoateti din cuptor (25 min lasat sa se coaca). Poate nu mi-a iesit mie bine prima oara.
O data mai gresesti dar de doua ori la rand?


www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Amiss , adica Brownies se maninca cu lingurita ? Ca eu abia am putut baga cutitul in el dimineata E inca crocanta , dar a inceput sa imi placa .Am noroc ca mi-a iesit tortul diplomat .Macar atit .

GABI21+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Sa fie din cauza ca nu am cernut faina? Mi-am amintit. Prima data cernusem faina...hmmm voi ati cernut-o? Ma enervez si-l mai fac o data.

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gabi, Ami, mai fetelor, chiar nu stiu de ce v-au iesit blaturile de brownies atit de tari, incit nu se inmoaie nici de la crema Sigur ati pus faina si nu ipsos? Glumesc, mie imi iese mereu crocant, ca si cum ar fi un fel de bezea, nus cum sa zic, dar intotdeauna se inmoaie de la crema, cel putin pina a doua zi e mai moale. Clar, nu e o moliuciune gen pandispan, nici n-are cum sa fie asa, dar nu mai e crocant. Poate ati pus prea multa faina?
Ami, n-am cernut faina pt. brownies, in general, cern faina destul de rar.

Mirela, e ok varianta cu creme ole de vanilie + un pic de cacao. Dar daca vrei, poti face blatul alb, cum a facut o prietena de-a mea. A iesit f. buna si asa.

Ioana, albusurile stau destul de bine la congelator, pina iti vine o idee potrivita.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Capitolul 13

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput