Deserturile Nataliei (12)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gratiela, ce vorbesti, cum sa te bat? Mi-a placut tare faza cu interventia strumfilor la bucatarie eu cred ca imi pierdeam rabdarea, sper ca nu i-ai certat prea tare.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Natalia eu ce ma fac cu blatu de brownies? E asa de tare si sfaramicios!!! OF!

Am facut azi si Krem a la Krem! E DELICIOASA!!! Priviti cum mi-a iesit:
www.flickr.com/photos/89518425@N00/362779943/" target="_blank">Krem a la Krem

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ami, mmmmm, ce apetisant arata "krem", iti vine sa intinzi mina spre monitor.
Peste blatul de brownes pune crema si mai tirziu glazura, si lasa la rece pina miine. Trebuie sa se inmoaie.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Nu imi vine sa cred!!! Am facut iar blatul la Brownies si a iesit la fel!

Cred ca e din cauza fainii. E singurul lucru diferit fata de primul meu Brownie

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Cred ca nu stiti ce inseamna tare ca piatra! Nu intra cutitul in ea!! Deja frizeaza stiintifico fantasticul!

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Ti-a placut, nu?? nu, nu i-am certat prea tare, de fapt pe ea, ca el saracu' a fost strumful nimerit la momentul nepotrivit
de fapt nici n-am avut timp s-o mai cert: el s-a speriat, normal, si s-a pus pe tipat, iar ea s-a facut mica mica si a fugit la somn. acum rad si eu dar atunci ma blocasem: el trebuia schimbat, spalat, pe jos era vraiste, a sarit si pe calorifer, albusurile gata batute asteptau, cuptorul la fel. pana la urma a iesit super, o sa pun si poze la album, caci, a primit Stefu o camera meseriasa (de fapt mami, nu? acu sa vezi prajitureala si fotografiere...timp sa-mi dea strumfii si toate cate cele)

Dar sa-ti spun: am pus intre blat crema de la brownies si dimineata o sa-l ornez pe "tonas", sper sa iasa...

Gratiela, mamica strumfilor "Ayla" si "Nunutz"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Natalia, la bezele m-am gandit si eu,dar prea mare migaleleala,tb sa le tin la cuptor mult, cu focul nu stiu cum si nu am bag,ca de fiecare data mi se lasa.
Laptele de pasare stiu ca se face din aceeasi cantitate de albus-galbenus desi nu-i o idee rea,ca de mult nu am ami mancat.
O sa vad maine ce pot face,ma mai gandesc la noapte.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

Fetelor, maine vreau sa fac "Krem a la Krem " dar nu am gasit Creme ole de cacao am gasit numai de vanilie si am luat mai multe.
Intrebarea mea: pot pune la blat creme ole de vanilie si pentru culoare sa pun putin cacao?
A si inca o intrebare: Cantitatea (blatul) din reteta in ce tava o coaceti, mai mica sau tava de la cuptor normala?(de fiecare data blatul mi-a iesit nu foarte inalt).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

quote:
Originally posted by mirela alina

Fetelor, maine vreau sa fac "Krem a la Krem " dar nu am gasit Creme ole de cacao am gasit numai de vanilie si am luat mai multe.
Intrebarea mea: pot pune la blat creme ole de vanilie si pentru culoare sa pun putin cacao?
A si inca o intrebare: Cantitatea (blatul) din reteta in ce tava o coaceti, mai mica sau tava de la cuptor normala?(de fiecare data blatul mi-a iesit nu foarte inalt).




eu am facut asa cum ai spus tu la blat. Am pus Krem Ole vanilie si 2 lingurite de cacao.
Blatul l-am facut intr-un vas yena care are aproximativ 20/30...e mai mic un pic dar a mers foarte bine
Succes!


www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

vezi pe pagina anterioara cat a iesit de inalta ...

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput