Romanii din Marea Britanie (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Vroiam sa va spun ca maine se interneaza Cristina pt inducere si posibil cezariana si ne va da de stire de indata ce totul e ok cu amandoua. Tinem pumnii, Cris, nastere usoara si sa fiti sanatoase amandoua!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Mult noroc Cristinei de o nastere usoara Tinem pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belle_vue spune:

Noi avem mortgage 1100 lire la 3 beds + 2 receptions. Chiriile sunt ceva mai mici, dar nu mult (10%) -- asta ne-a facut sa ne orientam spre cumparat mai degraba. Eu nu lucrez, iar sotul are cam 3700/luna (e platit pe ora, deci salariul e in functie de cat lucreaza). Avem 1 copil de 2 ani, iar el mai are un baiat de 10 ani care locuieste cu mama lui in Franta si vine la noi in vacante. Sotul meu il mai viziteaza din cand in cand, pt cate un week-end. Vreau sa zic ca noi la capitolul travel avem cheltuieli mult peste medie. Iesim de 1-2 ori pe luna (mai mult nici n-am chef). Nu ma plang, desi e intotdeauna loc de mai bine. Stiu insa ca in Londra viata pe care o ducem ar fi mult mai scumpa...

Ma gandesc cu mult drag la Cristina si-i doresc nastere usoara si multa sanatate!






Mami de Theodor (27.10.2004) si Bebe din burtica (DPN 5 feb 2007)



Those who can't laugh at themselves leave the job to others

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belle_vue spune:

La magazinele cu iz est-european catre middle-east din Londra se gaseste de vanzare HALVA? Asta era unul dintre alimentele preferate in post -- nu ca m-as fi omorat cu tinutul postului, dar mi-am amintit si mi s-a facut pofta (unde mai pui burtica in crestere care o fi avand si ea rolul ei)... Si daca da, cum se numeste pe limba englezeasca?

Sunt niste magazine turcesti si pe aici, desi eu inca n-am fost -- dar ar fi bine daca as sti ce sa cer.

Multumesc!

Mami de Theodor (27.10.2004) si Bebe din burtica (DPN 5 feb 2007)



Those who can't laugh at themselves leave the job to others

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Belle_vue Eu nu sunt in Londra, dar atunci cand stateam in Cambridge am gasit halva la un magazin cu marfuri din Orientul apropiat. Se numea Halava si era din pasta de susan. In mod sigur se gaseste si in Londra, probabil la magazinele tinute de arabi.

Andrei (Motanik) si tutror celor care poarta numele Sfantului Apostol Andrei le urez La Multi Ani, multa sanatate, bucurii, spor in tot ceea ce fac si nu in ultimul rand ajutor de la Cel de Sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Va urez La Multi Ani! si va doresc multa sanatate, spor in tot ceea ce faceti, si bucurii alaturi de cei dragi ai vostri, cu ocazia zilei noastre nationale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

La multi ani romani, la multi ani Romania!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetelor!

Am intrat rapid sa va anunt ca azi dim la ora 8,20 s-a nascut Georgia Helia fetitza Cristinei (Cristina1974) cantarind 3,625 kg.
La Multi Ani de ziua Romaniei!

Pupici trebuie sa fug ca s-a trezit pitica!

---------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Belle_vue halva gasesti la magazinul din Wood Street, La Dumitrescu. Este si la turci dar nu are gust asa de bun. Daca vrei pot sa cumpar si sa iti trimit. Chiar sapt asta a luat Flo.

---------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Cristinei sa ii traiasca fetita! Sa creasca mare, sanatoasa si frumoasa! Felicitari parintilor.

Mergi la inceput