Romanii din Marea Britanie (12)

Romanii din Marea Britanie (12) | Autor: motanik

Link direct la acest mesaj

Multumesc fetelor pt urari, s-a inchis subiectul precedent si nu am apucat sa scriu acolo.
O zi/saptamana minunata!

--------------------

Andra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Englezoaicele am si eu o intrebare va rog. Cam ce venit pe an ar trebui unei familii cu 2 copii sa se descurce f bine intr-o zona suburbana Londrei (Reading, Slough) (totul inclus, inclusiv vacante)
Multumesc,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

quote:
Originally posted by Andrada

Englezoaicele am si eu o intrebare va rog. Cam ce venit pe an ar trebui unei familii cu 2 copii sa se descurce f bine intr-o zona suburbana Londrei (Reading, Slough) (totul inclus, inclusiv vacante)
Multumesc,
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu



£100K

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Subscriu la ce-a spus Voljena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Multumesc Voljena, Letitia,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Eu as zice si mai putin de atat, 70-80k de ex, dar acum depinde cate vacante pe an vrei si unde.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Eu cred ca cu 70-80K te descurci bine. Dar Andra a spus ca vrea sa se descurce foarte bine, plus ca Reading si Slough sint mai scumpe in materie de case. Deci 100k e tocmai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

In materie de case as in chirii? Sau mortgage?

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

quote:
Originally posted by motanik

In materie de case as in chirii? Sau mortgage?

--------------------

Andra



ambele amandoua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Da, amindoua. De ce spun, pentru ca eu si sotul avem 70K si am doar 1 copil dar nu pot sa spun ca o duc foarte bine, ci doar bine, nu ne lipseste nimic, dar sint convinsa ca e loc de si mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

La 3 bedrooms chiria nu poate fi mai mare de 1000-1500 pe luna. Mortgage cam la fel, as zice. Gresesc?

E drept, sa traiesti foarte bine (mi-a scapat foarte din postarea Andradei) e preferabil sa ai cat mai multi bani, insa mie mi se pare o suma imensa 100k in conditiile in care eu si al meu luam sub jumatate si o ducem bine si asa (stam intr-un studio flat, adevarat, dar noi economisim banii pt .ro; daca nu am economisi ne-am permite f bine sa ne lafaim in 2 bedroom de ex), desigur fara sa imi cumpar bijuterii de mii de lire sau sa merg la business class in vacanta.



--------------------

Andra

Mergi la inceput