Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns panaa spune:

ROXANA.C, A_DEJU, ANK999 MULTUMESC PENTRU USER+PAROLA!!!!
Si la mine bb-lina este coborata din luna a 6-a..... iar de vreo 2 sapt.este fixata pe "canalul nasterii".... la ultimele doua controale (18.10.2006 si 03.11.2006) dna dr.i-a "atins" capsorul cand a facut TV-ul....... plus, ca datorita presiunii pe col....s-a deschis... si "admite doua degete"...... fiecare miscare o simt jos de tot, de parca acum iese.....



Mirela 38w3d Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Alexandrala fel simt si eu, presiune, iar de sambat burtica a coborat cu 2 palme mai jos(eu sunt destul de inalta 1.75 si e super vizibil). Eu cand am fost la dr. sapt trecuta a zis ca nu ma apropii pt ca am colul de 4 cmsi e inchis. Nici nu m-a urcat pe masa, iar acum nu imi vine sa ma duc pana la Buc. Se spune ca dc se lasa burtica poti sa mai ai 2 sapt. Eu maine de abia fac 37 sapt si sper sa mai rezis pana la 39.

36+ cu Erica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

hai ca m-ai facut sa rad cu precizarea ca nu e vorba depre generala.,.. ai fost tare haioasa... pai baga bisturiul, si taie primul strat de piele. iti dai seama, ca daca nu a prins o sa zici tu ceva acolo, ca si cand te tai la mana intr-o coala de hartie doare, bisturiul banuiesc ca se simte si el... glumesc, nu stiu exact, dar cred ca ar fi primul caz de cezariana de care am auzit la care sa nu fi prins anestezia... te-o gadila doctorul, si daca razi, mai baga anestezic...
serios acum, vad ca e cineva care se problematizeaza mai mult decat mine. lasa grijile, daca noi cu operatie ne gandim asa departe, ce sa mai zica fetele c u nastere naturala?!? o sa fie bine, o sa vezi, si dupa aia te astept sa imi povestesti si mie... ai fost draguta tare...

Auziti, pun o intrebare cam prosteasca, dar de unde-si da seama ca a prins anestezia? (vorbesc de rahi, ca la generala vede ca dormi)

Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
[/quote]

chris 35+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Cu placere Mirela. Sunt niste articole tare interesante acolo. Pe mine una m-au ajutat mult.

36+ cu Erica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

si mie mi-a zis dr. ca am colul de 3,5 cm = lung, si ca nu voi naste mai devreme de data stabilita, adica de MOS NICOLAE!
Acum cat de exacte sunt masuratorile astea si previziunile dr, nu stiu...


ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Auzi, Chris, acum nu vreau sa instaurez paranoia printe noi, da' am citit chiar recent o poveste de la Nasterea unei stele
si sa vezi ce povestea sarmana mamica... fioros, n-a prins anestezia.
Dar acum te rog, nu da!!!Cred ca sunt cazuri extrem de izolate, doua pe mapamond.
Nu vreau sa va sperii, am citit si eu
Roxana , pentru tine este interzis articolul!!!

ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Acum o sa dispar o vreme sa nu ma injurati ca v-am stricat seara cu povesti nu tocmai placute!

ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Chris, pana acum nu ma gandeam, nu-mi era nici-un pic de teama, nimic, ma gandeam ca-s eu mai nesimtita...dar acum , cand numai maine nu-i poimaine, au inceput sa-mi vina fel de fel de chestii in cap. Eu m-am refacut repede pana acum, dar eram si mai tanara

Dar ai fost mortala la faza cu gadilatul



Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Roxanica, daca-i vorba de povestea unei mamici de sept-oct , stai linistita ca l-am citit de muuuult, si tocmai de acolo-mi vin mie ideile acum, dar eu n-am vrut sa-i spun si lui Chris, destul m-a bagat pe mine in boala

Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Ramsan, ce de noutati ne dai!!! Multumim...se vede cat esti de implicata in viata activa a Iasului ......Galerie si pentru tine:
Bubi, sa-ti traiasca baietelul, iar tie refacere rapida iti doresc!!! Ai grija de tine! [floare]
Roxanica2006, daca ai incredere in medicii de la voi din oras, eu zic ca n-are rost sa vii in Cluj pentru nastere! Drumul va fi greu la iarna! DAR daca te simti mai linistita sau mai impacata pe mana astora din Cluj, nu ezita...important e sa te simti in siguranta! Eu m-am decis la cezariana din mai multe motive, sa vedem ce va zice maine medicul...Deocamdata te pup...
Laura, io zic DU-TE!!!! 1.000.000 nu-s dati degeaba...sunt o investitie foooarteee buna...
Ank999, m-a bufnit si rasul, si iritarea in timp ce-ti citeam mesajul!!! Nu mai apleca urechea la tot felul de vorbe "intelepte" de pe vremea lui Papura Voda!!! ...io nu dau doi bani pe asemenea ineptii (scuze in avans daca am suparat pe cineva, dar asta cred eu).
Saryta, nu indraznesc sa-mi fac poze mai sexy...ca io n-arat ca tine...crede-ma...va trimit poze sexy de inaintre de-a ramane gravi daca vreti...da' acuma io nu vad absolut nimic sexy la mine....si asa incerc sa ocolesc oglinzile din casa cand sunt mai dezbracata ca ma enervez raaaauuu cand vad cat am putut manca ...asa ca eu prefer sa te admir pe tine, care esti tare draguta cu burtica-n vant...
Miraco, bunica asta a ta!!!! Femeie desteapta...SUPER...tzuca-o si de la mine!

Fetelor, voi vorbiti de ursitoare si moase...io stiu doar de moasa de la maternitate care te ajuta sa nasti=cadru medical...alte cele la noi in Ardeal, io n-am auzit...adica exista nasi de botez si basta...Zau ca-s pe dinafara la tema asta a zilei...asa ca...sorry...

Alex, felicitari pentru rezultatele la eco!!! Fulguletzul Mark e gata de decolare/aterizare (depinde cum privesti lucrurile)!!! LAsa sa vezi ce usor o sa nasti tu!!!
Roxana, rahianestezie, in niciun caz generala!!! De fapt, la noi nici nu se mai face generala, decat poate in cazuri exceptionale cand e musai nevoie! Si stiu si eu ca nu-i voie sa mananci inainte de anestezie...
Roxaqnica2006 cu scuzele de rigoare, eu n-o sa citesc acea poveste cum ca n-a prins anestezia...nu din ignoranta, dar nu ai am nevoie de vesti negre...tocmai m-am mobilizat pe o gandire pozitiva...si daca intr-adevar s-a intamplat cuiva sa nu prinda anestezia la cezariana, eu zic ca anestezistul ori era baut, ori era drogat, ori terminase agronomia, literele sau orice altceva, in loc de medicina!!!!


Pupici la burtici, mamici si bebici!!!




Oana 33+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput