Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Chris, pe unde esti? Hai acum sa te incurajez eu pe tine: stai linistita, asta se intampla cred un caz la 1milion, deci tot mai bine e rahianestezia . Hai, stai calma, vorba Asizei, anestezistul ala o fi terminat agronomia

Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Hai ca n-am disparut...
Imi vine sa-mi dau pumni in cap de proasta ce sunt!!! Cine m-o fi pus sa va povestesc tampenii!!! nu va suparati pe mine!! Hai ca eu sunt paranoica, dar voi sunteti fete curajoase si puternice!
Iertare!!!

ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Roxanica, din partea mea stai linistita, citisem subiectul, obisnuiam sa intru sa le citesc pe fetele de sept-oct, iar apoi am citit si povestea nasterii, ca si astea-mi plac.



Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

fetelor, moralul meu e inca sus, nu am fugit. cazurile astea sun t chiar rare si daca oi avea ghinionul sa fiu unul dintre ele, va garantez ca nu o sa mai am al 2lea copil in veci, de fapt nici relatii cu sotul nu o sa mai am, cred ca nici ganduri in directia aia... de ce sa punem tot raul inainte? poate era anestezicul expirat la mamica la care nu a prins... poate a fost in doza prea mica... dar ati vazut ca pana si ea, care a trait pe viu treaba asta, era fericita cand s-a terminat totul. eu cred ca totusi ceva ceva tot a prins, ca altfel urla, se zbatea, atragea cumva atentia... daca aveti argumente contra la ultima mea afirmatie, va rog eu sa nu mi le spuneti-imi e bine sa cred asa.

chris 35+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Dragutele mele gravidute si proaspete mamici,mor de dor sa va citesc si sa va scriu mult mai mult ,sa impartasesc cu voi ceea ce am simtit si ceea ce traiesc acum...,din pacate nu prea pot.Vineri merg la control si imi va scoate si firele ...,sper sa ma simt mai bine,ca acum nu pot sta in fund si fara calmante ma urc pe pereti de durere chiar si lungita in pat.Sa nu fiti suparici daca m-ati abordat si nu v-am raspuns,eu sint aici alaturi de voi cu sufletul si cu gindul si va sustin cit pot de tare.
In alta ordine de idee azi i-a cazut buricul Crinutei...,este o scumpica...,Maninca si doarme toata ziue,noaptea se vaita de burtica...,colicii fir-ar-sa-fie...(daca aveti ceva remedii naturiste ,vreau si eu un pm,va rog),am atasat si citeva poze.I-am facut doua baite deja si este foarte bine,va pupa pe toate,pentru ca stie ca ati sustinut-o pe mami si ati fost alaturi de noi.
Am sa-i fac mai multe poze ,sa-i vedeti si pasarica asa grasa si mumoasa si ce par negru are.A avut 53 cm la nastere.
Acum trebuie sa plec ca am amortit tare ,va pup si va iubesc ,dragele mele pe toate.

dandusa si
printesa mea, crinuta
poze de dandusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Iar am revenit.....eu nu ma bag sa citesc nici o poveste....la cat de prapastioasa sunt....nu multumesc.....
Asiza....ai fost totala cu ocolitul oglinzilor...vezi de aia nu vreau sa fac poze din alea.....Saryta arata ca un fotomodel si eu ca o balena uriasa....plus ca toata pielea e plina de vergeturi...ce sa va arat fetelor....
Deci eu am inteles ca,chiar daca e angajat in canalul nasterii mai poate dura??????
Daca aflati ceva de fetele noastre sa ne spuneti.....
HAI LORY
HAI DOLORES


alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Dandusa...nici nu stii ce bucurie ne-ai facut..... si tie si printesei Crinutza....vaiiiii...ce frumoasa si grasunica este....sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii....te intelegem ca iti e greu pana te refaci...iti multumim ca esti alaturi de noi si sper sa trecem si noi cu bine peste nastere....acum asta e problema noastra!!!!!

alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dandusica, e o scumpa Crinuta voastra!!! Stiu ca tu esti mandra, dar cred ca taticul e si mai si...ca are acum doua fete frumoase foc......Stai linistita ca te inteleg cu durerile alea de la epiziotomie, ca am vazut-o pe pietena mea ce urat facea de la taietura aia...refacere grabnica iti doresc...Voi i-ati facut baie Crinei si inainte sa-i cada buricul??? Ca eu stiu ca nu prea e indicat...Cat despre colici, ma rog si eu sa nu fie tare rau cu bb meu...Bonisanul nu are efect? Sau stiu ca mai este ceva ceai anticolici, dar nu stiu cat e de bun...

Alex, ...lasa c-or trece toate grasimile noastre, iar vergeturile s-or mai estompa cu timpul si multe masaje!!!

Oana 33+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Mai postez si eu un fragment dintr-un PM al Dandusei, poate va folosesc sfaturile ei. Mie mi se par f utile:

"Am stat intr-un salon cu doua mamici ,foarte bine.Pot spune ca am luat mult prea multe lucruri pentru spital si nu mi-au folosit.Am stat doua zile si a treia am plecat acasa,ideal este sa-ti iei cam trei schimburi si sa-ti iei si scutece.Ele ti-o imbraca cum vor in prima faza,dar tu poti s-o schimbi imediat cu ale tale.Mi-a lipsit mincarea de pe lista,ma trezeam noaptea cu o foame....,sa nu intrerupi vitaminele,vei avea nevoie maxima de ele.Eu eram alba ca varul ,slabita si ametita non-stop.Sa iti iei apa,trebuie sa bei muuulte lichide.Sa iti faci multe tampoane cu vata si pansament,multi chiloti de unica folosinta.ai sa vezi ca totul va trece repede si bine,am uitat complet daca m-a durut sau cit a durat...,stiu doar orele ca reper ...,in rest nu vreau sa stiu decit cind mi-am vazut printesa pe burtica ."

Dandusa:

Madalina 34+,

poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebyta spune:

DANDUSA ce printesa frumoasa ai, e o scumpica si nu-ti face probleme ca o sa treaca durerea si-ai sa te refaci repede ,repede numai cat o privesti uiti de toate .Sa-ti traiasca sa fie sanatoasa ,frumoasa si norocoasa !Multumim ca esti linga noi si ne-ai reamintit celor care urmam ...si avem deja morcovul....ca merita orice durere si orice emotie traita doar pentru puiutul care abia astaepta sa ne cunoasca si sa-l strangem in brate
si multa sanatate!!!!

*bya*38+TUDOR MATEI

Mergi la inceput