Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (56)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Ramsan ma bucura tare tare vestile despre Loredana... sa ii dea DD multa putere si de acum incolo... ca de la 4 cm pana la 10 mai are ceva de tras. Dar sa ii dea DD mult curaj si nastere usoara!!
Pupicei la burtici si bebelusi!

Laura si bebe strumf 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panaa spune:

Cine poate sa-mi dea si mie USER-UL SI PAROLA MAIL-ULUI COMUN? Please!!???!!!?

Mirela 38w3d Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Saru'mana de galerie, poate asa vine domnisara mai repede....
Nu mai stiu cine ma intreba ce inseamna ca bebele e coborat jos de tot.Abia am citit,insa ,cu scuzele de rigoare, sunt cu capul in traista tare de tot.La controlul de ieri,cica aproape ca i-a putut atinge capusorul.Fetita este angajata tare in canalul de nastere, si asta se intampla, de obicei,cu putin timp inainte de nastere. Mi s-au dat indicatii cum sa reactionez in caz de se intampla contractii regulate si dureroase,sangerare,ruperea apei,stiti voi, toata listuta aia de "If"-uri.
Alexandra,asa e, eu am mai trecut printr-o nastere, insa nu conteaza la mine.de fapt, toate nasterile sunt unice,asa ca emotiile sunt aceleasi ca si la tine.
Sa dea dzeu ca Lory sa nu mai traga mult,ca ii cam ajunge, cred,si sa-si vada fetita cat mai repede.
Ramona, bafta multa, multa maine,si sa-ti patrezi optimismul ala debordant.Nastere usoara si numai ce-ti doresti tu pentru tine si cel mic.
Roxana, bafta multa si tie,si de altfel la toate fetele care sunt in pregatiri.Doamne, memoria mea este undeva, in vacanta,pe cine stie ca plaja superba din lumea asta.....nimic nu-mi mai amintesc, uit de la mana la gura, si pur si simplu nu ma mai pot baza pe logica sau altceva ce are legatura cu creierul meu.
Pupici si sa fiti cuminti


37+,Iasmina Timeea si bebe georgia helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Alexandra, ma bucur pentru vestile bune de la eco, dar chiar asa, ia explica-ne tu ce inseamna ca bebe a coborat de tot, si mai ales ce senzatii ai in acel stadiu. Ca si la mine a coborat, adica e cu capul in jos, da burtica inca nu a coborat, e sus , sub sani aproape.deci a mai ramas o saptamana... Doamne ajuta!!!
Chris, cand te aud cu cartofi prajiti, gratar si Milka, innebunesc. eu a trebuit sa tin putintel regim pentru alergia mea si acum parca mi-e frica sa ma reapuc de "sanatoasele" mele obiceiuri culinare, adica mancare muuuuulta, de orice fel, mai ales dulciuri si prajeli.Si parca o aud pe dr. : "fara cacao, ceapa calita, muraturi, cartofi prajiti, etc...", cam tot ce e gustos.
Roxana, la noi se practica rahi la cezariana, si oricum eu m-am cam speriat de peridurala asta, poate ai observat ca mai multe fete care au nascut au povestit ca nu a prins, daca se intampla asta si la cezariana???Si cu rahi iti vezi copilasul, il tii prima in brate, sunt tare multe avantaje.Tinem pumnii pentru joi!!

ROXANA 35+ DAVID MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Panaa, trimis parola si user.

Si cu ocazia asta spun si multumesc Alexandrei si Asizei ptr ca mi-au trimis ieri parola.

Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Roxanica, noroc ca aici nu se face epidurala la cezariana. Am de ales intre anestezie generala(cum am avut la celelalte cezariene) sau rahi(care m-ar tenta mai mult ptr ca-l vad pe bebe dar imi este si putin teama de...necunoscut)

Auziti, pun o intrebare cam prosteasca, dar de unde-si da seama ca a prins anestezia? (vorbesc de rahi, ca la generala vede ca dormi)

Roxana37+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Cristina multumesc pt raspuns!
Cat despre memorie pierduta:uit de la mana pana la gura, imi pun memento pe tel pt orice!
Roxanajoi ai marea intalnire? Iti doresc din toata inima nastere usoara si refacere rapida, bb sanatos si mancacios.
Fetelor, va doresc tuturor ceea ce imi doresc si pentru mine!

36+ cu Erica Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Loredana nu a nascut inca dar a inceput sa piarda lichidul amniotic. Asa ca numai este mult timp pana o sa-si tina fetita in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

Roxana, din cate m-am prins eu la cursurile de la Filantropia, cezariana cu rahi e super ok, refacerea dupa rahi e mult mai usoara, problema este la psihic, o prietena de-a mea asa a vrut sa nasca, si o taiasera deja (taie in straturi, pe rand), nu simtea nimic nimic,dar a lesinat numai la auzul instrumentelor si conversatiei din jur, asa ca... au trezit-o si apoi i-au facut generala. Inarmeaza-te cu mult curaj pt rahi, eu zic ca merita pt ca iti vezi copilul imediat!

Fetelor, m-ati dat gata cu tema zilei!
Eu in d-astea nu cred, problema e ca sotu' e de la Moldova, si parca vad ca vine soacra-mea cu cine stie ce idei... Si eu stiam ca nasa scoate copilul din maternitate, de moasa nu am auzit... dar pe nasica noastra nu am auzit-o cu astfel de pretentii, mie-mi trebuie copilul imbracat in haine SPALATE (FIERTE) SI CALCATE de MINE sau de MAMA. clar. nu luate din magazin si puse pe copil.
Oricum, m-am conformat ideii ca nu luam nimic inainte, ajunge atat, nu??




amalia 36s5z si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Acum m-am trezit.....putin am dormit dar m-am odihnit cat de cat....!
Uite ce fete dragute...au inceput galeria...sunteti niste scumpe si la fel si eu va iubesc mult de tot......
Ramsan.......si eu voi fi alaturi de tine...
LORY.....ultima suta de metrii....doamne ajuta....vine bebelina..........
ank999si roxanica2006..la mine bebe s-a intors cu apul in jos din luna a 7-a,numai ca nu coborase inca in bazin...adica nu era preagtit de nastere....iar acum e angajat pe canalul
nasterii"...in termeni medicali...burtica imi e coborata un pic...mare lucru nu simt decat ca atunci cand stau mult jos si ma ridic ..simt asa ca o presiune jos de tot...!
HAI DOLORES


alexandra 38 + cu Mark Andrei
poze
burtik 37 saptamani
primii fulgi
"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput