Timisoara, impreuna (48)!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti,
Si bine v-am regasit,fetele!
Gata cu cursul,dar avem un hop vineri,ca dam examinare din ce am facut la curs.Tineti pumnii ca e nasoala treaba.
Doris,bafta la scoala!
Gabi,am intrebat de chestia cu papucii,astept raspuns!
Felicia,sarcina usoara si mii de pupaturi Andreei!
Silvana...tot dupa 8.10 ajung la gradi,fir-ar sa fie!Azi dimineata am stat la 700 juma de ora dupa un autobuz 13,ca au trecut 3 autobuze inspre sensul giratoriu si s-a intors doar unul inapoi...
Dana,sper ca esti mai bine acum...Ce face Loriana?
Patrib,din cate stiu eu,un laborator performant in Timisoara este Bio Clinica.In sarcina cu fetita mea a trebuit sa fac testul pentru sindrom Down,pentru ca eram peste 33 de ani.Si am fost la BioClinica sa il fac.Am platit ceva pentru ca recoltarea de sange mi s-a facut aici,iar testul a fost efectuat in Franta(sau cel putin asa am fost informata).Ca si restul fetelor zic sa nu te alarmezi prea tare.Mama mea a avut Rh negativ,grupa 0.Tata grupa 0 Rh+...si totusi suntem 3 surori la casa omului,din care doua gemene.E adevarat ca eu mi-s nascuta la 7 luni,iar surorile mele la 8 luni,toate 3 cu cezariana.Sarcina usoara si bun venit aici in club!
Doris,ce mai face Vali si David?Sa sti ca si Luana e cu tuse urata si muci.Dupa amiaza mergem la doctor...deja parca ma lasa nervii,pe bune:o saptamana dam pastile,cealalta o luam de la capat...Ma intreb cand o sa se termine o data?!Multa sananate Inesucai si tie bafta,inca o data!
Amalia,Dana,Mihi,Anda,Lili,Angy,Cati,Katik,Tessa,Simona,Kara....si restul gashtii....va doresc o saptamana cat mai buna si cu realizari si sa aveti parte numai de bine!
Va pup!Mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao fetelor! merci de urari si incurajari ... e mare nevoie de ele!
Gabi vorba ta nu stiu ce am, parca nimic nu mi se leaga. Imi e un fel de lene amestecata cu oboseala, cu nervi, cu nechef... tare aiurea.
Patrib nu stiu ce sa spun ... e ceva prea important ca sa te multumesti cu sugestii din partea noastra. Eu am 01 iar sotul B3 cu aglutinina instabila dar nimeni nu mi-a spus sa fac vreun test suplimentar. Cred ca ar mai trebui sa consulti un medic... daou opinii de specialitate nu au cum sa strice...
Ana peste toate problemele mele existentiale s-a mai pricopsit si Spiridusul cu o raceala. Are nasul infundat, stranuta si e tare maraita ... asa ca am intrat si noi in clubul bolnaviorilor. maine o duc la Ilie, sper sa nu fei nevoie de antibiotic, deocamdata febra nu are dar am inceput cu Nurofenul.Succes cu invatatul! Si Dianei la fel!
Mihi, ma bucur ca ai vazut reportajul, de saptamana asta am sa incerc sa prezint unul tot a doua zi.
Silva asa ma gandeam si eu ca daca era grav ma trimitea la ceva analize. Asa-s din pacate unii medici, trebuie sa te bage in sperieti cu ceva...

E luni, incerc sa ma moblizez, vreau si eu sa reincep sa ma bucur de tot ce e in jur, sa fiu mai rationala, mai organizata, sper sa reusesc ca altefl termin anu cu o criza de nervi!


Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Helloooooooooo, ma aude cineva? Ce s-a intamplat, o zi intreaga fara nici o postare si am ajuns in pg 5?????????????????????

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetelor! S-a reparat forumul, va astept la o ! Azi is si eu mai matinala, asa ca am preparat-o eu.

Ana La multi ani, cu intarziere, ce-i drept, da net-ul fu de vina! Sa ne traiesti sanatoasa, la fel de tonica si optimista cum te stim de atata vreme, sa de bucuri de nazdravanii tai si sa ti se implineasca toate dorintele!

Lori s-a facut bine, a fost o raceala banala, far probleme majore. In schimb ieri, mare dandana. A scapat un strop de kaka in chilotei, am dezbracat-o, m-am dus sa spal cat ea statea pe olita. S-a sculat si a inceput sa lipaie desculta prin toata casa. Cum avem si portiuni cu gresie si, totusi, nu sunt caldurile de asta vara am inceput sa o alerg cu ciorapeii si papucii. Nimic, radea de mine, chiuia, se ascundea pe sub mese, dadea din craci. La care tata a inchis usa de la dormitor si a anuntat ca o lasa afara doar dupa ce e imbracata. Eu eram cu ea in camera, mi-am luat ostentativ o carte si i-am spus sa vina sa o imbrac si pe urma ne putem juca cum vrea ea. Ti-ai gasit. 15 minute a urlat efectiv - transpirase pe tample - la usa inchisa chestii de genul: sunt singurica, nu ma iubeste nimeni, ce ma fac inciata aici, taticul meu mi-a facut-o m-a inchis in camera, cine ma mai ajuta, etc. Abia dupa asta, suspinand de zor, a venit la mine sa o imbrac. In 10 minute i-a trecut supararea dar stomacul meu a fost ghem 1 ora ca nu suport sa o vad asa necajita. Tata spune ca ii prinde bine cate o chestie din asta, ca-i prea rasfatata, dar eu nu cred ca suport sa o mai vad odata in halul asta....

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana68 spune:

Salutare gagici,
In sfirsit am reusit si eu sa intru pe dc. Am incercat de 2 zile si nimic. La noi totul este ok. Avem musafiri, a venit unchiul meu de la Brasov impreuna cu varul meu care este plecat in SUA. Nu l-am mai vazut de vreo 7 ani. Au venit pentru ca unchiul meu a avut programare la Clinica de cardiologie sa-i puna 2 stenduri pentru ca a facut acuma vreo 2 saptamini un infarct. dar acuma este ok.
Noi am terminat cu exercitiile pentru ochi si tanti de acolo ne-a zis dupa ce i-a facut evaluarea ca a evoluat foarte bine. Acuma trebuie sa mergem la tanti dr. la control. Noi in rest cU Ana ne pregatim pentru vineri ca avem testarea dupa curs.
Dana chestia cu isteria o cunoastem de la Robert si el tot asa face. Cel mai groaza imi este seara cind trebuie sa mergem la dus si dupa aoia la culcare. tot timpul este circ si spune mai 5 minute, mai 10......... pina imi sare tandara si il duc tirindu-se la baie si in tipete, dupa cae isi revine imediat. Amenintarea mea este ca doarme singur dar niciodata nu ma crede ca stie ca nu il las.

va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Ieri nu am putut intra pe forum, asa ca am o datorie...

Ana, draga, un sincer La multi ani fericiti!


Aduci atat de multe daruri in vietile celorlalti,
Aduci generozitate, iubire si caldura...
Ziua ta de nastere este de fapt, celebrarea persoanei minunate care esti!
Iti doresc ca aceasta zi sa iti aduca fericire in tot ceea ce faci!

Danitin, si Ines mai are faze din astea...de rasfat...stai linistita...
Diana, si Ana, bafta vineri la testare...
La mine e cumplit....ma omoara cursul asta...e f. obositor, sunt plecata de la 9 dimineata si mai ajung la 9 seara...nici pe Ines nu am vazut-o...
E destul de grea materia, pedagogie...
Cine vine sambata la Mall?
E deschis pana la 3 noaptea...stiti nu?

Va pup si va doresc o zi buna!


DORIS siINES

Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Doris ,Dana si Silvana,multumesc pentru urari...
Doris...multumesc de randurile frumoasa...ca m-ai emotionat...


Fetelor,azi la 12 e examen...e o agitatie aici...nu vreti sa stiti!
Cu Luana o sa merg azi la control iara...inca ia siropele...ca tusea nu a trecut,dar nu mai e asa de inecacioasa...
Mi-au sosit si surorile in vizita azi dimineata,deci voi avea un weekend full options...
Ce sa va mai zic?Sunt si eu nervoasa si agitata acum asa ca mai bine va las si va pup pe toate.Sanatate multa la toti bolnaviorii si sa auzim numai de bine!
Weekend minunat!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetelor!Acu am si eu timp vreo 5 min sa stau la cal.
Ana la ora asta cred ca ai terminat cu emotiile dar, chiar daca nu am reusit sa-ti scriu in timp util sa stii ca ti-am tinut pumnii. Si tie, si Dianei. Sa ne povestiti cum a fost!
Mihi, pe unde esti? ce mai faci? ce mai zici? da si tu un semn de viata ca imi e cam urat fara tine....
Doris, nu cred ca vin in Mall noapte, noi mergem acolo mai ales din cauza de Kidsland si cu ocazia asta mai am si eu parte de putin rasfat.Stiu cu e cu lucrul 12 ore pe zi, da tie iti place ce faci si vei trece cu bine si peste asta!
Gabi, tie nu ti-a trecut starea aia naspa? Hai la povesti!
Silva ai promis ca mai vii si nimic...ce faci?

Bun, pauza mea a expirat asa ca, trec la lucru. Cred ca maine voi merge la casuta numai cu Spiridusul ca tati lcreaza. Seara merg la meci - in interes de serviciu, sper sa nu se lase cu bataie pe acolo! Duminica as vrea sa stau si eu sa ma hodin, ca nu mai pot. In plus am primit niste bani pe care credeam ca nu o sa ii mai vad si as vrea sa-mi fac abonament la sauna si masaj. Tare mare nevoie mai am de ceva ca sa-mi ies din starea de oboseala si stres. Plus ca de luni mai imbatranesc cu un an...




Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Iaca ca am aparut si io pe aci.
N-o sa va iau pe rand din lipsa de timp, vreau doar sa spun multa sanatate bolnaviorelor si bolnaviorilor. Si Paul e cobza de luni, dar nu suntem pe antibiotic si mergem si la gradi.
Saptamana asta s-au intamplat mai multe chestii nasoale de care nu vreau sa va povestesc acum asa ca sunt cu moralul la pamant.

Va pupa si va doresc un we linistit
Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Pustiu pe-aici...
Am fost sambata noaptea la Mall, cu Vali, ne-am simtit excelent, am scos-o si pe ea putin, ca e tare obosita cu David...
In rest bag ca migu, curs, 4 ore, apoi 2 grupe zilnic, seara sunt franta...si mai trebuie sa si invat pentru examen...
Silvana, ce ai patit?
Te putem ajuta?
Va pup pe toate, si sa aveti o saptamana linistita!

DORIS siINES

Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput