Timisoara, impreuna (48)!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Salutare, fetele!

Abia apuc sa mai intru pe aici desi as fi avut ce povesti.

Mihi, as fi vrut sa vin, dar m-au asaltat ieri musafirii. Ne-am simtit bine, am stat la povesti, ne-am jucat cu copiii.

Danitin, eu din pacate nu am ajuns acasa la ora care trebuie si nu am vazut reportajul. Foarte trist ... traim intr-o lume cu multe drame si ne ferim de ele pentru ca daca le-am sti pe toate cred ca ne-am pierde speranta si pofta de viata.

Pako, ce a trecut timpul! Asa mare burtica ai deja? Wow! Parca ieri ne-am intalnit la Anda in gradina si alerga mandra ta cu Ana prin iarba.
Eu stiu o notarita foarte de treaba, tanara, serioasa, pe Circumvalatiunii, in capatul spre Mall, langa farmacie. Nu mai stiu ce numar are blocul. O cheama Iulia Nistor.

Hai ca am fugit la masa. Va pupez!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Gabi, multumesc mult...chiar in seara asta am fost in recunoastere...am gasit 2 birouri pe straduta cu terase din piata unirii....o sa ma uit si unde spui tu ca e mai aproape de mine.

Andreea are muci...ziua e vioaie dar cand vine noaptea e durere...se enerveaza ca nu poate resoira si se pune pe un urlat de ma scoate din minti.

noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Gabi, La multi ani pentru ieri...cu intarziere dar din suflet...
Pako, ce-a mai trecut timpul...
Prin jurul Tribunaluilui sunt multe notariate...

Lume ...lume....sa ma laud...
Am castigat un concurs pe supereva...

http://forum.supereva.ro/forumsupereva/topic.asp?TOPIC_ID=83761

pe la mijlocul paginii vedeti castigatorii...

Ines iar e cu muci, rinofaringita...
detalii maine dimi la cafea...
Noapte buna...va pup...

DORIS siINES

Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Iaca ca am si io oleaca de timp liber si trec la scris.
Gabi, si io cu intarziere dar din suflet un sincer La multi ani!
Doris, felicitari pentru premiu! Ce ai castigat mai exact? Multa sanatate lui Ines.
Dani, nu stiu ce poate sa insemne un "sunet aspru pe plaman" dar ma gandesc ca daca era ceva grav, ti-ar fi spus, nu?
Mihi, haioasa faza cu cizmele. Sa stii ca si eu sunt tot asa, adun o gramada de chestii ca poate o sa mai am vreodata nevoie de ele. Am o pereche de pantofi maro de ani de zile, sunt tare comozi si ii port in continuare mi-e tare greu sa ma despart de ei (prietena mea ma ameninta ca ii arunca ca s-a saturat ea de ei)
Pako, sarcina usoara in continuare si multa sanatate micutei.
Katik, merci mult de pumnii stransi. Mi se strange stomacul numa cand ma gandesc la 11 decembrie. Sper sa fie bine!
Scolaritele noastre Ana si Diana oare ce mai fac?

Fetele va pup pe toate, va doresc un we linistit si sa ne auzim cu bine

Silvana si Spaidermenu Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patrib spune:

Buna. Sunt noua pe aici si sper sa ma primiti si pe mine.
Deocamdata as avea nevoie de ajutorul vostru. Sunt insarcinata si am gr sanguina 0+, iar sotul A2. Am inteles de la dr. mea ca intr-adevar exista incompatibilitate, dar ea nu stie sa se poata face vreo analiza la noi. Mi-a spus ca in strainatate se fac aceste analize de rutina, dar la noi nu stie. Tot de aici de pe forum am citit ca la Bucuresti se fac. Stie cineva in Timisoara as putea sa le fac undeva? Primul copil a avut icter prelungit: am stat in spital 8 zile in care l-au tinut la lampa si ne-a dat drumul doar in momentul in care bilirubina a scazut si sub stricta supraveghere a pediatrului.Am scapat de icter de abia pe la 2luni dupa ce i-am administrat complexul de vit B.Asa ca eu sunt putin ingrijorata si as vrea sa-mi fac analizele pt dozare anticorpi dar imi este greu sa ma deplasez pana la Bucuresti.Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana68 spune:

Salutare,
Noi scolaritele avem capul mare nu mai putem abia asteptam sa se termine, azi este ultima zi pina pe la ora 17 si vinerea viitoare avem testul.
va pupicesc si va doresc un we placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

De lucru infernal de mult, stare de spirit proasta, palpitatii ... nu am cu ce sa ma laud! Asa ca va doresc tuturor un weekend placut si sper sa revin luni mai in forma1

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Fetelor, multumesc f. mult pentru urati

Patrib, bine ai venit!Parerea mea este ca nu trebuie sa te alarmezi...nu cred ca este cazul.
Eu am grupa 01 si sotul B3...aceeiasi chestie mi-a spus si mie o dr. din bucuresti cand mi-am facut prima data analize de sange...bineinteles ca m-a bagat in spaima.Eram in vacanta in romania...ne-am intors in germania si i-am povestit dr.mele de acolo despre incompatibilitatea asta de grupe...a ras de nu se mai oprea....mi-a spus ca in germania nu se face nicio dozare anticorpi pentru grupe dferite ci numai daca mama are rh negativ, tatal rh pozitiv si copilu rh-ul tatalui...atunci exista riscul...copilul nerecunoscand sangele mamei...atunci da, se fac dozari anticorpi.
Avand grupa 0 si tati B nu am facut dozari...mai citeste si mai intreaba alt dr....poti chiar deschide un subiect pe tema asta aici pe forum(daca nu deja e unul)sa te poti lamuri mai in detaliu.
Multa sanatate la bb si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Patrib, bine ai venit! Si eu am auzit cam acelasi lucru ca si Pako, deci nu cred ca sunt motive de stres daca ai rh pozitiv.

Dar daca vrei musai sa te asiguri, stiu ca prietena mea, care are Rh negativ si-a facut analizele de dozare hormonala la spitalul Bega.

Dar pana una alta, mai povesteste-ne despre tine

Danitin, imi pare rau ca nu esti in apele tale. De altfel nici eu, cam de ieri. Nu stiu ce am, dar parca totul ma irita (si de data asta nu e celebrul sindrom pm), nu am rabdare, nu am stare ... Bleah. Sper sa imi revin repede, ca nu ma mai suport eu pe mine in starea asta.

Scolarele, ce faceti? Va odihniti dupa o saptamana de incins creiere?

Doris, felicitari! Dar salonul ala nu e in Bucuresti? Desi nu vreau sa te dezamagesc ...

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza...

Ce-i cu linistea asta?
Helou...adunarea...mobilizarea...ce-i cu voi?
Patrib, Bun venit la noi...
Ce pot sa-ti spun, este ca nasa mea, a fost exact in aceeasi situatie, bb a stat mai mult in spital la nastere, cu icterul, si a continuat acasa tratament cu fenobarbital inca vreo 14 zile, in rest Vali, nasa, mi-a zis, sa-ti transmit, ca nu e nevoie de analize.

Fetelor, inebunesc...
Am avut sedinta la scoala si de maine incep un curs de Formator.
E obligatoriu, sa avem atestat de formator, cu intrarea in UE.
Asa ca pe langa orele care le am de la 14 zilnic, tot zilnic, timp de 3 sapt de la 9-11 voi avea curs.
Sper sa rezist...asta e...
Ana si Diana, ati terminat voi, incep eu...

Ati vazut ca deja au inceput prin magazine sa apara chestii pentru Sarbatori?
ce fain...
Va pup pe toate si va doresc o saptamana linistita....

DORIS siINES

Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput