Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Unde sunteti?? il cautati pe Mos Nicolae?
Mariuca azi nu a fost la gradi pentru ca de doua zile adoarme foarte tarziu si am lasat-o sa se odihneasca.Azi noapte pe la 1 imi spunea mami dormim o ora si apoi pictam..hihi..
pupici si o zi buna!sa fiti cuminti!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Da, si eu am vazut ca bate vantul pe la noi... Eu i-am cumparat de Mos Nicolae o enciclopedie de la Egmont, cea cu animale. Si dulciuri. Sper sa ii placa.
Voi? Mai am timp pana diseara sa cumpar ceva...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Cristina, noi chiar vom iesi la plimbare mai tarziu si poate il vom intalni pe Mos Nicolae pe strada cu sacul plin de dulciuri.
Aici, asa se obisnuieste in ajunul zilei de Sf. Nicolae. Si se numeste Mikulash.
Cristinuca va primi niste papucei de casa frumosi(mov cu inimioare cu paiete) si caldurosi, plus ceva dulciuri. Ea stie ca Mos Nicolae aduce doar dulciuri si nuieluse la copiii care nu sunt cuminti.
Si tot azi, sosesc 2 carti de povesti, comandate la Editura Crisan, pentru ea.
O seara cat mai frumoasa si plina de magie va doresc !



Un fulg pentru seara de Craciun
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Noi i-am luat dulciuri si un joc "Cine stie castiga", cu beculete ptr. 3-8 ani, dar l-a vazut cand ne intorceam de la carrefour (cat ne-am straduit noi sa-l ascundem, tot l-a vazut), asa ca o sa-i dam "Proiectorul ptr. desenat" de la Quelle, iar asta i-l dam de Craciun, poate il uita pana atunci!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Helloo ! Am venit si eu pe aici !

Astazi am fost la sala Dalles la tirgul de Craciun si bineinteles ca am venit cu sacul plin Am cumparat un joc creativ de la "Casa retro" un magazin specializat pe jucarii din lemn, educative. In fiecare an cumpar ceva de la ei, as putea spune ca la fiecare tirg de la sala Dalles Am mai cumparat turta dulce, ciocolati, tati i-a cumparat un puzzle si mai am si alte dulciuri si un ursulet de la Avon. Per total cred ca s-au adunat cam multe si o sa le mai reduc, ii mai dau de ziua lui si de Craciun. Si mai dau si la alti copii

Sint taaaare curioasa cum o sa reactioneze miine dimi cind se va uita la ghetute !

Ah si pt. fetele din Bucuresti, care au drum in centru. Pe Batistei, linga gura de Metrou de la Intercontinental s-a deschis un magazin de dulciuri din Republica Moldova. Au niste dulciuri, o nebunie: turta dulce - cu diverse kestii, biscuiti, bombonele, ciocolati, sucuri de fructe. Au dulciuri si la cutii si la kg


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Multumim de pont, Karina!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Si eu sper sa fie uimit, anul trecut nu am "tinut" Mos Nicolae, nu pricepea ce e cu 2 mosi :)).
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut dragelor!
Eu abia astept sa ii vad fata cand vede ghetutele: i-am luat ou kinder si un mos mic de ciocolata si un tractor mic... asa i-a scris el in scrisoare (spre norocul meu a fost mai putin pretentios ca pentru cadoul de Craciun). Indata trecem la stergerea ghetelor si la asezarea langa usa. Anul trecut a fost foarte bucuros cand a gasit ghetele pline de kindere!
Sper ca Mosul sa fie darnic cu toti si sa toarne mai intai si mai intai in toate ghetutele copilasilor nostri sanatate maxima!
Va pupam, Elena si George

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Eu nu i-am luat decat dulciuri...uf...ma simt un pic vinovata...(anul trecut a primit o masinuta cu telecomanda!!!)...si i-am spus ca jucariile le aduce Mos Craciun...
Nici nu stiu daca sa ii dau si jucarii, sau nu...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Sanzi, eu i-am luat tractorul doar pentru ca stiu ca si-l dorea, celalalt fiind stricat, insa si anul trecut numai dulciuri i-am luat! Eu incerc sa ii tai din portia de ciocolata si dulciuri si ca sa nu para saracacios Mosu' am apelat la masinuta. Daca primeste multe duliciuri nu se lasa pana nu le termina si apoi avem probleme.
Dimineata nu a vrut sa mearga la papucei, nu era sigur ca "a fost cuminte", dar cand a descoperit dulciurile a strigat bucuros: "mami, nu am primit batz"! Ieri li s-a spus la camin ca daca nu au fost cuminti primesc un bat!
Ai vostri ce au zis?
O zi buna si plina de surprize!
Elena

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput