Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

La multi ani, Nicoleta!!!
La multi ani, Nicoleta!!!
La multi ani, Nicoleta!!!
Sa fii sanatoasa si fericita, sa ai parte numai de bucurii alaturi de baietii tai si te asteptam si cu o "bebitza" sau cu un "bebitz"!!!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Multumesc pentru urare, Katty, esti o draguta. Si voua va doresc multa sanatate.
Nicoleta
PS Am o zi infernala la serviciu. Dar revin ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

LA MULTI ANI NICOLETA, sa fii sanatoasa si visele sa ti se implineasca!!!Si la noi a venit mos Nicolae, cu o masinuta mica, si un ou kinder.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

La multi ani Nicoleta !
Multa sanatate, fericire si sa ai parte de tot ce e mai bun in viata alaturi de baietii tai si vorba Catalinei, te asteptam si cu un "surior" sau o "fratioara" !!!



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

La noi a fost cam asa:
Aseara am fost la sora mea cu diverse treburi. Ea sta dincolo de Zoo, in Baneasa. Cand sa plecam ghetutele lui Andrei si ale tuturor de fapt erau pline cu dulciuri si cadouri!
Am ajuns acasa. Am ascuns cadourile (cutia de la proiectorul de desenat era mare, l-am acoperit in fel si chip pana sus). Dupa aia totul ok, seara placuta.
Intai l-am pus sa-si faca ghetutele. Le-a facut fara sa carcoteasca, cu sarg. Cand Andrei se uita la Scooby Doo, am pus cadourile si ducliurile pe ghetute, dupa care ne-am dus in camera si ne-am vazut de treburi.
La 10 i-am zis, "gata, stingerea, spalarea si la culcare.." si-a inchis televizorul si, hai sa-i punem steluta verde ca a fost cuminte (pe un calendar special pana la Craciun luat cu rev. Mami). Cand isi lipea el steluta, tati a zis, dar ce s-a auzit la usa? Si fuga sa vada! Andrei dupa el. Noi am verificat, cica, usa, totul OK. Ne faceam ca nu vedem ghetele. L-am lasat pe el sa le observe. Le-a vazut, si nu-i venea sa creada. Nu mai putea sa zica nimic, ii tremura si carnea pe el de emotie.
S-a bucurat de tot ce a primit, in special de chilotei, care erau f.f. frumosi, apoi de restul!
I-am dat o posibila explicatie ca de ce a venit aseara mosu si nu azi, ca ar fi fost aproape din Baneasa pana in Dorobanti si a venit mai repede. Noi de fapt ne-am hotarat sa-i dam aseara fiindca dimineata suntem pe fuga, el somnorors, tati plecat, nu mai era la fel...Asta a fost la noi. Sper ca nu v-am plictisit!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Katty, f. dragut. Uite ca mie nu mi-a trecut prin cap sa fac la fel, ca am plekat de acasa si l-am lasat dormind . Dar am "ascultat" in direct prin telefon (vorbeam cu buni) cind a descoperit cadourile. Era atit de fericit, tot spunea "am fost cuminte" si apoi fuga la telefon "mami am primit de toate".
Aseara, am facut inventarul la cadouri si pina la urma am luat urmatoarea decizie: i-am pus intr-o ghetuta o cutituta lunga in care erau 3 ciocolatele mici si vreo 3 masinute micute si in alta ghetuta un cap de Mos Craciun cu magnet. Dupa masa cind va dormi ii vom mai pune un puzzle si o masinuta care se asambleaza, plus ceva dulce - ca sa vedem si noi mutrisoara lui fericita . Mi-au ramas mai multe kestii, dar am zis ca-i mai dam de ziua lui si de Craciun, ca oricum sint cam multe ! Am cumparat si noi jucarii si dulciuri ca inecatii !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Nicole si Nicoleta !
Sa fiti sanatoase si fericite !

Si la noi a venit Mos Nicolae, seara tarziu, dupa ultima gustare a Cristinei. Ii citeam o poveste, cand auzim cum suna insistent cineva la usa. Noi fiind intr-o camera mai din spate, am asteptat sa auzim ca merge buni la usa, sa deschida. Dar Cristina sare ca arsa ca poate e Mos Nicolae si nu poate intra ca buni nu deschide usa.
Merge grabita in hol si acolo...cizmele tuturor cu, cate ceva in ele. Arunca o privire la fiecare incaltaminte si abia apoi, emotionata, isi ia pachetelul si...cu un zambet timid dar plin de incantare ne arata papuceii primiti. Fericita ii probeaza imediat si ne intreaba plina de mirare, "Dar cum a stiut Mos Nicolae atat de bine ca imi trebuiau papucei de casa ?!".
Daca a tot umblat cu papucii caldurosi ai matusii ei, a stiut Mos Nicolae ca i-ar place sa primeasca.
Si a mai primit si o bluzita roz cu paiete, asemanatoare cu una de-a mea, pe care ma rugase sa i-o pastrez pt. cand va fi mai mare, atat de mult ii place. Si cateva dulciuri...
Iar apoi, necajita, o cearta pe buni ca n-a deschis usa mai repede sa-l vada si ea pe Mos Nicolae, desi il intalnise ieri, dupa-masa, in centrul orasului, impartind bomboane la copii.
Plus ca au sosit cartile comandate pt. ea, pe care si le-a asezat langa bradutzul ei de 50 cm, pe care l-a impodobit singurica aseara.
Asa s-a desfasurat la noi, sosirea lui Mos Nicolae.
Jucarii nu am pus nici noi, caci cu acelea vine Mos Craciun si mai apoi, vine si ziua ei.
O zi minunata in continuare, va doresc !



Un fulg pentru seara de Craciun
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Foarte draguti copiii vostri. Si Stefan si-a facut ghetutele aseara, a adormit devreme, ca sa vina Mosul.
Mi-au dat lacrimile vazand bucuria lui azi de dimineata.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Ptiu, am uitat de Nicole! Sa te uite relele, dar eu iti zic mai mutl Gabb!
La multi ani, Nicole, iti urez din suflet sa ai parte numai de sanate si bucurii, impliniri si realizari, un copilas cuminte si sanatos si tot ceea ce-ti mai doresti tu!!!
Si scuze mii!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nina, Nicoleta, Lucia, Karina, Elena intr-adevar sunt tare draguti copii, in simplitatea si unicitatea lor!
Eu ma muiasem toata de emotie. Mi-a transmis toata starea lui de bucurie si incantare! Chiar a crezut cu adevarat!
Graul nostru de la Sf. Andrei are aproape 4-5 cm. Andrei si-l verifica in fiecare seara! Al meu e mai chel pe o parte, al sotului e mai rar dar crescut destul de egal, al lui Andrei e si des si bine crescut!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput