Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nicoleta, cu oscillo nu trebuie sa astepti pana termini medicamentele. Si noi mai luam una-alta cand sunt bolnavi, dar oscillo le merge toata iarna, cate jumatate de tub saptamanal, bagat direct in gurita duminica dimineata:)

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:

Sinzi nu pare foarte mare pt. ca ea merge la grupa pregatitoare, iar acolo sunt copii care in toamna anului viitor vor merge la scoala.Poate la anul cand vor venii cei de aceeasi varsta cu ea sa fie diferenta mai mare.

Roxana de Diana-Rahela(8.05.2002) & Sarah-Rebecca (18.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

hihi..va pregatiti de sarbatori
si eu i-am pus Mariucai in camera un bradutz si-l vom impodobi maine cu diverse chestii facute de noi.pe celalalt il facem mai incolo.
azi i-am spus ca e posibil ca Mos Nicolae sa aduca nuieluse ....hmmm nu prea i-a convenit.sper sa revin cu poze.
pup si pe maine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragelor!
In sfarsit am scapat de var, desi pana la urma am decis sa ii las camera alba, si sa ii lipim una alta pe aici, poate chiar sa pictam peretele liber... cine stie! Mai avem de pus parchetul si gata. oricum George e incantat ca i s-a marit spatiul de joaca si poate juca si fotbal (el tot se compara cu Ronaldinho...)!
Pana acum i-a scris pe un post-it scrisoarea pentru Mos Craciun si i-a desenat jeep-ul pe care il vrea el.. doar ca ala costa cam 8 milioane si tot ii explicam ca Mosul nu are banii astia, ca ii imparte la toti copiii... s-a gandit si a zis ca ii mai scrie odata ca doar sunt la bancomat muuuulti bani! In sfarist aseara in Kaufland l-am dus la jucarii si l-am intrebat ce i-ar place de acolo sa ii spunem Mosului sa ii cumpere si a gasit un set dragut cu tot felul de masini... asa ca vom merge sa il cumparam si sa il ascundem!
Si noi i-am pus in camera lui o coronita pe perete sa simta ca vin sarbatorile si de acum plange ca vrea bradul!
Dupa graficul Gabbrielei George se incadreaza bine, la inaltime are cam 109 cm (greu sta la masurat) si oscileaza intre 18,5 si 19 kg, in functie de "starea vremii". Si el se plange ca il dor genunchii in spate de multe ori, si vedem si noi ca ii tot raman mici pantalonii!
Sa aveti sanatate maxima si pregatiri frumoase pentru Mos Nicolae!
Elena si George

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna mamici!
La noi e cam frig. Ieri a fost o zi superba!
Am vazut pozele puse de Sinzi si de Gabb. Nice!! Gabb, super masina! S-o stapanesti sanatoasa! si sa te plimbi cat mai mult cu ea!! Dragut si Julian!Sinzi, draguta camera lui David!
Elena, bine ca ati terminat cu amenajarile!
Nicoleta, Gabi_K, cred ca si noi o sa mergem cu Osciloococcilum. N-are ce sa-i faca rau. Poate si cu Echinaceea cum zicea Crig72.
Pana acum nu l-am imunizat in nici un fel.
Noi n-am apucat sa mergem prin centru sa vedem cum e impodobit orasul, dar o vom face azi cred...
Va pup si va urez o duminica placuta!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Harnicute ati fost, mamicilor. Intru si eu pe fuga...

Roxana, pe langa ce am enumerat ii mai dau si Septilin si eurespal (de maine nu ii mai dau Eurespal, astea sunt recomandarile...), Echinacea separat nu ii dau, ca acum luam si Imuno Royal Junior...

MI-e teama sa ii dau prea multe deodata si voi incepe cu Oscillo dupa Revelion cred, ca altfel nu voi mai sti ce sa ii dau la anul... Cred ca ii voi da numai jumatate de tubulet, cum zicea Gabi. As incerca si cu cele de la Forever, rau nu au cum sa ii faca nu?
Ieri am fost la petrecerea unei fetite, Daria, a fost frumos, a sarit pe o saltea mare gonflabila si dupa aceea a inceput cu tusea, de m-am speriat nitel...era doar o reactie trecatoare, era ok. Sper sa am timp sa pun si poze.

Sinzi, si pe mine ma bate gandul sa ii iau un aparat de aerosoli, numai ca el nu prea suporta mastile... Daca te referi la ceva tip Salin, si la ala m-am gandit... Vom vedea. Felicitari pentru performante. Imi place sistemul de la voi.

Gabb, faina masina intr-adevar, sa o conduci safe!

Crig, si noi ii tot spunem lui Stefan ca mosii astia vin numai la copiii cuminti... pe o ureche intra, pe cealalta iese..

Elena, si noi l-am dus pe raioanele cu jucarii, dar gusturile lui sunt atat de diverse incat vom lua si noi ce cadou ni se va parea mai interesant. El ar vrea din toate cate un exemplar... Ce frumos ca i-ati renovat camera piciului!

Katty, azi la noi au fost la pranz -1,5 grade. Vine iarna... Brrr... sper sa nu vina si racelile, din nou... vineri am aflat ca circula printre copii o viroza cu febra... Sper sa o fi ratat-o pe asta, maine merge la gradi dupa o saptamana de pauza... Sper sa nu mai avem pauze pena la vacanta, nu ne mai permitem... mai ales din punct de vedere psihologic :).

Mai intru maine,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta nu e masca!!! Poate nu m-am exprimat cum trebuie...
Este un aparat care face abur in camera...poti sa il pui oricand, chiar si daca aerul e uscat, nu numai daca e racit!!!!




It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Va pup si eu azi!
Nu prea am timp azi de net, asa ca va scriu repede !!!
Dimineata iar am avut show la gradinita! Plansete, stai sa-l linistesti, am intarziat!
Vineri am avut ceva probleme la serviciu (desi trebuia sa fim liberi), am unul din sefi care cam face figuri de o vreme si trebuie sa suportam cam multe! Azi am venit decisa sa lamurim situatia, si mai rau s-a agravat! Cred ca imi voi cauta alt loc de munca!!!
Aseara am fost la Carrefour, i-am luat lui Andrei cadoul de Mos Nicolae, dar, cat ne-am straduit sa-l ascundem, l-a vazut!!!
Asa ca numai belele!!!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Noi am fost ieri la Real s-o mai obosesc pe asta mica...
Am reusit, a si adormit ghemuita in cosul de cumparaturi

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, imi pare rau de probleme... Sper sa rezolvi repede, ca este stresant de sarbatori sa ai probleme la serviciu... POate se aplaneaza conflictele.
Gabi, vrei sa rezolvi o problema si apare alta...
Nicoleta

Mergi la inceput