Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ema si Mari, BINE ATI VENIT! Cum sa nu va primim? SuBineinteles ca va primim.
Sa nu va lasati si sa faceti astfel incat sa poata merge fetita la gradinita cand va fi pregatita. Sunt sigura ca sunt multe lucruri speciale pe care le poti povesti despre ea. Am vazut pozele si este o dulceata de copil.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

BUna fetelor,

Vai ce prolifice ati fost! Abea reusesc sa va citesc.
Referitor la logopedie si Rares are probleme cu R dar nu in toate cuvintele ci doar intre vocale, il spune intre doua consoane tari. de ex. Branza, broasca, tren dar nu merge la Rares, rata, gaura... Problemele mai mari, casi Andrei al lui katty sint cu ce, ci, tz, toate fiind pronuntate s sau sz.Noi deja ne/am facut o programare la logoped pentru 14 decembrie.
Despre legatura intre R si fontanela n/am mai auzit. Fratele meu erste rrrrait si acum la 33 de ani, iar fontanela cred ca i s-a inchis!!!
Referitor la "activitati extracurriculare", mai ales sportive si eu as dori sa faca un sport, fie inot, fie karate, fie tenis de camp, nu atat pentru performanta cat pentru ca e sanatos, pt a-l forma ambitios , pentru a-i ocupa timpul in mod placut si a-i consuma energia, dupa cum spune si sanzi_ana..., pacat insa ca pe el nu-l intereseaza nimic, deocamdata. Dar eu mai sper ca va veni si vremea aceea......

Rares dupa cca 6 luni de liniste a inceput din nou sa spuna ca el nu mai vrea la gradinita caci nu-i mai place, caci el nu are prieteni.
L-am intrebat de ce nu are prieteni, mi-a spus ca, copii spun ca el este rau si prin urmare nu vor sa-i fie prieteni. I-am explicat ca trebuie sa fie mai putin incapatanat, sa colaboreze , sa accepte si parerea celorlalti si astfel va avea prieteni. E foarte suparat.

Sanatate puilor bolnaviori.
Asteptam petrecerea ta Gabi K

O zi buna in continuare.


Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

va salut scumpele mele mamici!
Mari bine ai venit la acest subiect!Sper sa simti caldura tuturor mamicilor de aici.
Karina ti-am spus ca am inteles ce ai vrut sa-mi spui,dar mi-am spus si eu parerea.Nu ma supar eu din astfel de cauze.
Nicoleta eu predau la un colegiu.Uf..tare greu e cu noile generatii si sunt convinsa ca va fi din ce in ce mai greu.Sunt multe lipsuri si rezist pur si simplu numai pentru timpul pe care-l dedic Mariucai.
Gabb si Mariuca face cam ce spui tu de Julian si striga si in gura mare mami te iubesc mult sau pe mine nu ma iubeste nimeni??(asta cand e certata).
Katty nici Mariuca nu vorbeste foarte corect.pe R il spune doar in anumite cuvinte.(in Mariuca de ex). Am pus-o sa repete cuvinte lungi..a iesit o nebunie..ne-am distrat amandoua.
Aseara la un loc de joaca a fost tare haioasa.Un tatic ii spunea puiului sau sa fie atent cu o fetita.la care Mariuca il corecteaza dar pe un ton autoritar"fetita are un nume o cheama alexia"Asta tot de la mine i se trageMai are obiceiul sa strige la dansuri fetita!! si eu o corectez.sau cu imitatul nu mai spun.Aici chiar avem probleme.si noi suntem certati exact ca la gradi.ne spune ca ne pune la colt(tot e bine ca anul trecut ne spunea ca ne duce in beci)sau ca nu ne mai duce nicaieri la nici un loc de joaca etc etc..hihi
va pup !fug si eu sa mai fac cate ceva.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

maine ii tin ziua lui Julian la gradinita.. pt ca joi e sarbatoare si e nu se tine scoala.. au decis sa faca petrecere miercuri cu pancarica de curcan si atunci si ziua lui julian va fi sarbatorita acolo.. vor avea 4 ore de joaca si muzica exact ca la o petrecere acasa... o sa va aduc si poze.. sper sa imi mearga aparatu.
mari bine ai venit


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

La multi ani pentru Julian !!!! Sa fie sanatos, cuminte, destept si fericit !
Asteptam pozele.

pup you,


Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Gabb, vroiam sa spun ca nu am timp deloc pt Atelier...zilele astea au fost ff incarcate si nu am avut timp de nimic...sper ca in we asta sa recuperam tot din urma ca am 2 zile libere...si David la fel si vom avea timp berechet (sper!!!)



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Mari bine ai venit. Sanatate multa Emei ! Ai sa vezi ca in curind te vei lauda si tu cu boroboatele ei !

quote:
Originally posted by Gabbriela

maine ii tin ziua lui Julian la gradinita.. pt ca joi e sarbatoare si e nu se tine scoala.. au decis sa faca petrecere miercuri cu pancarica de curcan si atunci si ziua lui julian va fi sarbatorita acolo.. vor avea 4 ore de joaca si muzica exact ca la o petrecere acasa... o sa va aduc si poze.. sper sa imi mearga aparatu.
mari bine ai venit


Nicole, sa-ti traiasca baiatul ! Sa fie sanatos, fericit si sa aveti parte de tot ce e mai bun in viata.
M-am uitat pe prima pagina (eu nu stau bine cu memoria si eram curioasa cind e ziua lui Julian) si surpriza: tocmai Julian nu e trecut in lista ! Noroc cu link-ul dat de tine !
Nina, sa o treci si pe Ema si pe Julian in lista.

Bogdan mai tuseste, nasul ii curge putin, asa ca tot nu l-am trimis la gradi. A dormit ceva mai bine azi noapte, dar tot a mai tusit asa ca pe la 1 noaptea i-am dat o lingurita de sirop de patlagina (i-a rupt tusea) si s-a mai linistit. Macar nasul nu i-a mai curs.
Sotul a comandat aparatul salin si cred ca azi se duce dupa el. Sa vedem daca are vreun efect...


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna tuturor!
Mari, bine ai venit, am intrat si eu pe site-ul Emei. Ma rog pentru voi sa biruiti si sa te bucuri de recuperarile puiului tau frumos! Ma uitam la tine si am zis ca esti o femeie puternica sa le duci singura pe toate si sa lupti pentru recuperarea ei! Te mai asteptam pe la noi!

Nici George nu il spune pe R, iar la camin vor face logopedie doar de la anul, cica dupa 5 ani se indica sa se lucreze cu ei, desi anul trecut au spus ca din grupa mijlocie. Sunt 5 copii in grupa lui George care vorbesc aproximativ corect, restul de 22 fara R sau alte sunete. Si George in loc de S mai are tendinta sa spuna SH, pisica e pishica cateodata, insa daca il pun sa repete pe silabe repeta corect. Educatoarea a spus sa nu ne facem griji pentru ca in timp isi vor da drumul. Mi-am zis ca primul pas e sa poata sa spuna in loc de R un L in anumite cuvinte: spunea "veau" in loc de "vreau", si acum spune "vleau", e un prim pas.
Deocamdata stam acasa ca e bolnav, i s-au adunat mai multe odata si pentru ca si eu sunt racita bocna, stam impreuna si ne taram de pe un pat pe altul. E foarte apatic si mofturos si plange din orice, insa e si de la tusea de peste noapte, nu se odihneste deloc.
Va pupam, sa fiti sanatosi si voiosi!
Elena si George

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Elena, sanatate multa si tie si lui George !
Sa bei ceai cu miere si lamiie si sa papi muuuuuulte fructe


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

LA MULTI ANI! Julian, sa fii sanatos si vesel! Si sa ai o petrecere frumoasa!
Nicoleta

Mergi la inceput