Copilasii din 2002 (29)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

La multi ani, Julian!!! Sa fii sanatos si fericit!

ps.Chiar asa, Gabb cu J nu sunt pe lista



Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

.La multi ani,Julian!Sa cresti mare si sanatos!

Mamici de 2002,
Eu dau rar pe la voi,sunt fff ocupata.De citit o fac cu drag insa si cu scrisul is cam comoda .

Suntem si noi la problema "r"-ului.
Marie are aproape 4,8ani si nu-l prea zice pe "r".
Ea vorbeste romana si germana.In cuvintele germane de tipul "mehr","aber","vier"se aude r-ul ala frantuzit.Este exact "r-ul"pe care il pronunta si taticul ei,nici nemtii nu-l zic pe "r"deschis ca in romaneste.
Totusi de citeva zile a inceput sa-l zic pe acel "r"frantuzit si in cuvinte romanesti gen"rosu","rac".Tendinta ei e sa-l puna pe "l"(ea de la inceput l-a inlocuit pe "r"cu"l")si trebuie sa-i amintesc de fiecare data ca poate sa-l zica pe "r".
La controlul de 4 ani,pediatra a testat-o la toate grupurile de cuvinte si nu are probleme,le pronunta f bine.Tot asa,ne-a recomandat logoped dupa 5 ani daca pina atunci nu-l va zice pe "r".
Pediatra zice ca cei care il zic pe "l"in loc de "r"se vor dezvata mai greu de narav dar sigur,asta poa'sa apara spontan de la o zi la alta.
Doctorita de familie,si ea mamica de fetita cu probleme la "r",mi-a zis ca ea a avut experienta neplacuta cu logopedul care ii zisese ca nu o sa-l zica niciodata ca are nu stiu care grup muscular mai scurt .Fetita ei l-a zis pe "r"in clasa intii.

Karina,stai linistita,nu are nimic de-a face "r"-ul cu fontanela.La fiica-mea fontanela s-a inchis la 9 luni.

Sanatate maxima puiutilor bolnaviori,citesc ca multi sunt raciti



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Gabb, sper sa aveti parte de o petrecere pe cinste, sa ti se distreze piciul si sa fie vesel!
Cornelia, Stefan a trecut si el printr-o faza in care nu avea prieteni, el ajungand in grupa aceasta la mijlocul anului, in grupa mica... Dar acum a reusit sa isi faca prieteni, tu poti eventual sa il intrebi de cine ii place si sa inviti copiii si parintii lor in vizita, sa le dai sansa sa se imprieteneasca. sau cand iesiti in parc sa ii inviti sa va intalniti acolo... Sper ca ti-am fost de ajutor...
Crig, si Stefan ne face declaratii de dragoste, spune ca sutnem iubitii lui etc. Bineinteles ca ne topesc decalratiile si ca el profita de asta... Mai nou noi suntem copiii si el este parintele... in joaca lui.
Karina, imi pare tare rau ca Bogdanel este racit. Sper sa ii treaca repede. Parca si lui Stefan a inceput sa ii curga nasul... Sper sa nu dureze mult.
Elena, sa aveti grija de voi, imi pare rau sa sunteti raciti, dar macar stati mai mult timp impreuna asa, nu? ;)
Alina, bine ai revenit! Pronuntia se imbunatateste odata cu varsta. Stefan pronunta foarte bine toate sunetele, dar este rarait, ca tati. Din ce am vazut eu, are limba lunga si nu vibreaza unde trebuie, ci mai sus sau mai jos, nu-mi pot da seama. Si se prea poate ca unii logopezi sa greseasca... Trebuie sa avem incredere in copiii nostri, nu?
Azi este soare la noi, sper sa ajung acasa la timp ca sa il scot pe Stefan afara. Asta daca nu-i curge nasul... Azi de dimineata ii curgea... Sper sa nu fie o noua raceala.
Va doresc o zi buna,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Gabb, sa-ti traiasca frumuselul Julian, sa se faca mare, sa fie sanatos si sa va aduca multe bucurii!!! Nu-i asa ca ne invitati la petrecere? Adica virtual!!
Mari, bine ai venit printre noi, Dumnezeu e mare si va va ajuta! Important e ca e cu voi si langa voi!
Elena, sanatate multa lui George, tu cum te simti?
Cornelia, imi pare rau de Rares ca are probleme la gradinita, dar tu i-ai explicat bine, asa ca daca te asculta, totul va fi ok.

La noi e OK, azi aveau in meniu iar varza a la Cluj si am uitat sa-i zic educatoarei sa nu-l mai forteze ca data trecuta, dar intre timp am facut rost de nr. ei de telefon si am sunat-o! Sper sa fie bine!
I-am dat aparatul si am rugat-o sa-mi faca poze cu toti copii impartiti pe lunile in care sunt nascuti (ianuarie, februarie etc.) sa le fac un calendar ptr Craciun! Sper sa am timp sa ma tin de el!



Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani Julian!!!! Petrecere frumoasa!!!!
Felicitari mami pentru baietelul de 4 ani!!!!


Noi ne-am pregatit de frig:
http://family.webshots.com/photo/2577401950087737923OkZWnI



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Katty, si noi azi la gradi avem tot varza a la cluj, ce coincidenta .Unde e gradi a voastra?

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Gradinita noastra e la piata Dorobanti (str. Venezuela).

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

fetelor va multumesc din suflet pt urari si va dorims i noi multa sanatate si fericire
Julian e nascut pe 24 noiembrie, si la gradi tin pe 22 pt ca e o sarbatoare mare si au day off de la gradinita.
Pe lista eu nu l-am trecut, adica l-am sters jos ca eram nervoasa foc si vroiam sa plec de pe DC...

pe Mari si fetita ei o trec eu in lista daca nu o trece Nina astazi.. deci ii mai dau ceva timp.

Ma duc repejor sa imi iau cele ce trebe pt gradi si sa speram ca va iesi o petrecere frumusica.... pe voi va invit pe toti in 24 de ziua lui la o petrecere daca doriti - virtuala ... pe chat la DC...

si sanatate


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

quote:
Originally posted by katty

Gradinita noastra e la piata Dorobanti (str. Venezuela).

Catalina & Robert-Andrei (4 ani)
varsta lui Andrei



Noi suntem pe undeva pe Calea Grivitei, pe langa Biserica Sf. Gheorghe. Ei, era prea de tot sa fie aceeasi gradi, nu ?

Caprioara & Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Caprioara, gradinita aia nu este in renovare?Chiar ieri cand ne intorceam de la parintii mei care locuiesc langa Podul Constanta, am vazut ca era santier in curtea gradinitei, cea de langa Biserica.


fara drept de semnatura

Mergi la inceput