Nasterea lui Vladimir - ariciul junior

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:


M-am indragostit iremediabil de Vladimir!!
Sibylle,fata viteaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

LA MULTI ANI, puiul meu drag !

A trecut deja un an de cand ai intrat in viata mea ... sunt cea mai fericita mamica din lume !!

Vladimir e un copil extraordinar care zambeste la viata si vine spre oameni cu inima deschisa. plange foarte rar si doar de durere sau daca e obosit. Doarme bine de la 6 saptamani si isi intrerupe somnul doar daca il dor gingiile sau daca face un cosmar.

Stie sa mearga tinut de o manutza, sa dea pup, sa dea noroc barbateste, sa caute tzitzi sub tricou si sa rada smechereste. In week-end-ul asta a invatat sa faca PA, iar de azi stie sa spuna cum face ratza, frantuzeste, evident.

Are 8 dintisori si un zambet fermecator. Are mici probleme cu degetzelele, dar sper sa le rezolvam cu timpul. Pe peretii din camera are animalele de la ferma cu care trebuie sa discutam in fiecare dimineata.

Vladimir, arici mic si scump, te iubim!

Mama si Papa

Nasterea ariciului junior Pozele mele Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Mai multumesc inca o data celor care au citit povestea noastra. Azi la pranz vom servi ... pui cu mamaliga !

Nasterea ariciului junior Pozele mele
Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lywh spune:

La multi ani pentru Vladimir, sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!

Lilianna
Omul poate să facă tot ce vrea, dar nu stie să vrea. (Etienne de Senancour)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

He, he!! Acum am vazut ca ai readus povestea Ariciului junior pe prima pagina!

Ti-am (v-am) mai spus si ieri, va spun(em) si azi: Vladi, dragoste mica!

Cu drag,
C&F

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

sa traiasca bebe mic si sa se faca mare si voios!

mami_papatot 21+ cu Honey mica

http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Sunt in saptamana 40 de sarcina si... evident !!! nu am somn !!!
Si, uite asa... "alergand" pe forum in mijlocul noptii dupa subiecte pe care sa le citesc am dat de povestea nasterii lui vladimir care... - mai trebuie sa o spun??!!-
M-A INCANTAT!!!!
So,


FELICITARI MAMI DE VLADIMIR !!!!! Vladimir, sa fii sanatos si sa le aduci numai bucurii parintilor tai !!!!
Doamne, ai un stil asa de haios de a povesti ca m-ai destins total... Citeam cu zambetul pe buze (desi, de fapt, fiind la a a doua nastere stiu foooarte bine ce-s alea dureri la contractii...) despre durerile insuportabile si despre ..pauzele ce lipseau de fapt intre contractii...
Sa-ti mai spun ca daca nu nasc pana atunci...maine imi voi face pui cu mamaliga ?!

Sa ai o sarcina usoara ca un fulg si o nastere asemenea !!!!
Abia astept povestea nasterii celui de-al doilea copil !!!!


Laura 39+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Si tu mi-ai facut ziua frumoasa !!! Multumesc, de mult nu am mai avut pe chip asa un zambet de bucurie !!!!

Si ma bucur ca ti-a placut povestea, e numai buna de citit in apropierea termenului

Nastere usoara, bebelusha mancacioasa si pofta buna la puiul cu mamaliga!!!

Sibylle saptamana 19

Nasterea ariciului junior
Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Pt ca am dat azi cuiva linkul sa citeasca povestile mele de la odisee am recitit si eu. Iata ca in 17 octombrie 2007 scriam ca Vladi are "mici probleme cu degetzelele" ... instinctul de mama e sfant.

Te pup, pui drag! Mon Petit Prince!

Sibylle

http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir
***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Ei ash! Auzi, n-are talent de povestitor !
Ba bine ca ai si bine ca te-ai hotarat sa-i scrii povestea ariciului. Delicios povestita si ma bucur ca ai avut parte de SPERANTZA si o nastere de vis!

LA MULTI, MULTI ANI Vladimir! Sa fii sanatos si viata sa-ti aduca numai bucurii!


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Mergi la inceput