Craciun de vis pentru batranii nostri!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Sa inteleg ca plicul de la mine tot nu a ajuns ?!

Oana de Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)


POZE
www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Dragele mele, am atatea vesti. Imi pare tare rau ca nu am reusit sa intru mai repede dar ziua de ieri a fost o aventura totala. Plina cu activitati profesionale si plina de alergaturi in ceea ce priveste Craciunul nostru pt batrani. Asadar, am intrat in posesia banilor stransi de Marius, am intrat in posesia banilor stransi de Oana_B, am primit lucrurile de la Crinutz si au ajuns si banii Elizei-100lei. Pe langa asta am primit de la Cristina- colega lui Terry de pe forum suma de 720 lei si 22 bonuri in val de 7,4 lei/bon stransi de la colegii ei. Am fost aseara in Sellgros unde am facut cumparaturile cu o singura masina din pacate. Am cumparat tot ce putea sa intre in masina. Le-am luat dulciuri, niste flanele de corp, pantaloni tot asa de corp (nu erau 200 din fiecare si o sa impartim ori una ori alta), dresuri, ciorapi, lenjerie. M-am gandit sa fiu mai practica. Nu am cheltuit toti banii. O sa revin sigur cu toate socotelile. Va trebui sa ne sfatuim ce facem mai departe. Sunt mai multe variante, sigur voi posta si la generale ca sa decidem cu totii. Ori folosim banii la actiunile viitoare ( excursii, etc), ori le facem o biblioteca (rafturi pt carti) si ii cheltuim pe toti care au mai ramas la inca o tura de cumparaturi. O sa vedem.
Bombonica, din pacate nu am primit inca plicul cum nu am primit banii Anei-Maria. Nu stiu cum sa facem.
Revin cat pot de repede, acum trebuie sa fug.

"Craciun de vis pentru batranii nostrii"http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Din partea www.desprecopii.com s-a atasat un fulgulet de nea tuturor celor care au contribuit financiar si la aceasta actiune indiferent de modalitatea de donare.

Va multumesc tuturor pentru implicare si va dorim:

"Sarbatori Fericite!"

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Multumim,Marius! Si voua la fel!

Mi-e sufletul plin de bucurie ca am putut un piculet sa ajut aceste suflete triste si singure.....
Ma gindesc cu emotii la ziua de maine!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza3 spune:


Abia astept, o sa fiu acolo maine si o sa aduc un rucsac ca sa car mandarine (sau alte fructe?) de la Piata Sudului (daca nu cumva ar fi in plus, probabil nu). Cumparaturile facute suna excelent, ce idee buna cu pantaloni/bluza de corp!
Pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

ce ma bucur ca totul merge asa de bine!

draga Buggy! Ai un suflet urias. Iti multumim pentru caldua cu care conduci aceasta campanie.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
NOU:www.supereva.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Mirela multumesc, sa stii ca intr-o anumita masura DC a contribuit la transformarea mea in adultul de azi si va multumesc foarte mult pentru creditul si sprijinul pe care l-am primit aici.Abia astept sa ne vedem maine. Sa va mai spun odata, centrul de batrani Sf Dimitrie, se afla in cadrul spitalului SF Luca, spital care este f aproape de spitalul nr 9 din Sos Berceni.Monicutza, fructele sunt o idee extraordinara, din pacate, efectiv nu am mai avut unde sa mai pun si fructe. Mari Paun, in legatura cu felicitarile, chiar daca poate nu vom reusi sa le dam maine, ei se vor bucura foarte tare sa le primeasca. Au nevoie continua de atentie, eu o sa plec din tara pana pe 28 dec, poate mama mea sa ia legatura cu doamna de care mi-ai vorbit si sa le distribuie in zilele urmatoare.Va astept maine cu drag. Am asa niste emotii..."Craciun de vis pentru batranii nostrii"http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza3 spune:


Foarte bine, aduc eu fructe, am vrut doar sa ma asigur ca nu aveti prea multe deja. Am promis ca o sa contribui cu ceva bun si m-am gandit ca fructele sunt sanatoase . O sa aduc cate incap in rucsac + plasa mare.

Buggy esti nemaipomenita in efortul pe care l-ai depus (nu doar acum ci de fiecare data din cate vad din discutiile trecute) si abia astept sa te cunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Buggy multumesc! Ma bucur ca in sfarsit ai reusit sa iei si lucrurile de la mine. Imi faceam griji ca nu vor ajunge. Bafta in continuare si felicitari pt campania asta. Craciun fercit tie si celor dragi si bineinteles batraneilor! O sa fiu alaturi de voi cu un gand bun!

Sarbatori fercite!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

buna seara!

Imi permit sa fiu prima care posteaza,pentru ca,probabil ceilalti nu s-au intors inca.

Cuvintele,asa cum am mai spus undeva,ma depasesc.de fapt,ce poti spune despre niste oameni care au redevenit copii,niste oameni care nu mai au nimic,decit dreptul la viata,pe care nu li-l poate lua nimeni?

Mi-a parut rau ca n-am stat pina la sfarsit,mi-a parut rau ca n-am stat sa vad inca o data bucuria din ochii lor,dar mi-a parut bine ca am ajutat un pic la organizeara acestei bucurii.....

Felicitari,buggy,esti un suflet cald si mare,oameni ca tine ar trebui sa se nasca in fiecare zi,pentru ca lumea are nevoie de voi.....
Te felicit si iti doresc sa ai parte de tot binele pe care-l faci!

Oameni,buni,bucurati-va de fiecare banut pe care l-ati donat,va asigur ca nu s-a irosit in van,va asigur ca gestul vostru,banutul vostru,a incalzit o inima infrigurata....!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput