Mamici din Arad...??? (54)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ce liniste pe aici!
M-am trezit la 12,30.

Ioana, ruda aia bagacioasa e tanara, batrana, maritata, nemaritata, nu are nici o ocupatie numai sa spioneze si apoi sa bage strambe? Nu are copii sa mai "invete" si ea ceva de pe aici?

Ai mei dorm toti, asa ca merg si sa ma intind putin.


Edit:am vazut ca scrisese si Nico intre timp.
Nu stiam a cui e mesajul, nu stiam ce nu-i in regula, apoi mi-am dat seama ca nu e verde.




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiaclau spune:

Ioana, nu te-am spionat,si nici nu te-am barfit!!! Am aflat care este parerea ta despre tatal betivan a lui Ovi si despre neamurile lui "imputite" de pe un site public la care are acces toata lumea, chiar si neamurile "nesimtite".Atata timp cat scrii asta pe un site public, ar trebui sa-ti asumi raspunderea pentru cele scrise , nu sa dai vina mai departe pe neamuri.Nimeni nu-ti vrea raul!!! Poate intr-o zi o sa-ti dai seama de asta.
Eu imi asum raspunderea, dar imi pare rau ca nu am scris mesaj pe forum(in acelasi mod in care am facut azi)in urma cu 2 ani, cand ai inceput sa-i faci in toate felurile pe neamurile sotului tau (cu toate ca pe nimeni nu cred ca interesa asta).
Nu trebuie sa renunti la contul de pe DC , mai bine renunta la obiceiul de a-ti barfi rudele. Ar fi mult mai sanatos!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Nico da, am uitat sa-ti zic de fotoliu.Alesio sta in el....cand isi aduce aminte!In rest se joaca cu marile lui pasiuni: mingile si masinile!
Mai are si un catel urias de plus pe care mai sta....dar tot masinile si mingile-s la putere!
Edit ca am uitat: noi facem acasa botezul ca nu suntem decat vreo 20-25 de persoane...(am vrut sa il facem la restaurant dar ne-am razgandit)

Alina ruda mea cea bagacioasa e tanara, casatorita si cu copii, dar bag seama ca nu ma are la suflet si nu are de lucru la servici de ma urmareste pe mine si da raportul la restul lumii cu ce postez eu pe DC.......asta e!...din pacate!

Am pus 2 poze si cu mine si piticotul mic!

Pupici!




Ioana de Alesio(08.10.2004)&Nicolas (17.09.2006)
Pagina Alesio&Nicolas
Povestea nasterii lui Alesio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ramona(cumnata Ioanei), am vazut abia acum postarile tale, apar mai tarziu ca sunt moderate primele 10 mesaje.
Nu te supara, dar eu nu am vazut ca si-a barfit Ioana rudele aici, cel putin nu la subiectul "Mamici din Arad". Oricum, daca tu ai vazut ca a barfit undeva trebuia sa vorbesti cu ea intai, asa cred eu ca era mai bine.
Imi amintesc doar ca Ioana zicea ca dupa ce naste nu vrea sa o ajute nimeni, chiar daca Ovi zicea sa vina mama lui sa-i ajute cu bb, dar asta nu era o barfa ca ea vroia sa se descurce singura, chiar si eu am zis ca nu vreau sa vina mama mea la mine sa ma ajute ca mai mult "ma incurca".




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Salutare!
DPN-ul este 11 ianuarie, dar cred ca o sa-mi fac sarbatorile de iarna cu bagajelul la usa :).
Am reusit sa pun cateva poze, nu am decat de la nunta si din luna de miere, dar o sa revin si cu poze de gravidutza.
Chiar nu stiu pe nimeni cu numele Mara, m-am mirat cand ati scris ca sunt o multime si e un nume la moda. 6 luni ne-am tot gandit si am vrut un nume simplu si scurt.....

Poze:http://community.webshots.com/user/maria_rubi


Maria Rubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiaclau spune:

Alina,sunt Ramona cumnata Ioanei
ai dreptate , trebuia sa o atentionez,dar oricum nu am barfit-o pe nicaieri.I-am spus insa la mami sa nu-l duca pe tati la ea dupa ce naste, ca la Ioana ii este greata de el(epresia ei). Mi-a fost rusine de ce a scris despre el si nici la Ovi nu i-am spus.Asta este doar o expresie, au mai fost altele si mai rautacioase, despre care o cloega de birou m-a atentionat.Era bine sa-si dea seama ca a gresit si nu sa continuie sa dea vina pe mine, si sa ma caracterizeze, asa cum a facut.Sunt sigura ca nu sunteti curioase nici cati ani am si nici cati copii am.Nici eu nu sunt curioasa de ce scrie ea pe net, dar frumos ar fi sa nu barfeasca rudele sotului ei.Eu cred ca i-am aratat de cate ori am putut ca imi pasa de ea, ca imi sunt dragi copii ei si ca sunt dispusa sa o ajut cand si cu ce pot. Dar sa nu vorbeasca de rau parintii mei, chiar daca sunt batrani si oameni simpli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Helauuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!
Ce misto, hai sa o punem pe Ioana la colt, aici pe forum... Urat draga mea Ramona, urat!
Eu o cunosc pe Ioana de ceva vreme, am cunoscut-o mai bine dupa ce ne-am vazut si tot timpu am invidiat-o pentru relatia ei cu soacra. N-a existat data cand ne-am vazut sa nu-si laude soacra :"vai ce soacra buna am, vai ce mult o iubesc si ma iubeste, etc, etc" Eu ii tot ziceam ca-i va trece, dar ea nu si nu ca o iubeste si ca ii multumeste lui Dumnezeu! Dar acum sa ma ierte bunu Dumnezeu, tie nu ti-ar fi greata sa auzi toata ziua pe cineva ca vomita?? Eu una NU sunt gretoasa si cand il aud pe tata dimineata cum isi face greata de la pasta de dinti mi se intoarce stomacu.
Niciodata in afara de faptu ca tatal tau vomita si ii e greata (nu de el, ca niciodata n-a zis asta) altceva n-a zis nimic rau la adresa parintilor tai. Daca pe tine te-au informat colegii si prietenii ca Ioana ti-a barfit parinti atunci pune-i sa caute mesajele Ioanei pe forum si pun pariu cu tine ca nu vei gasi nimic. Cel mai bine ar fi sa-ti aduni dovezi si apoi sa acuzi
Si cu asta basta... o judeci gresit pe Ioana, ea nu ti-ar jugni parintii pentru nimic in lume. Ea de fapt nu jigneste pe nimeni!


PS: am sarit ca arsa pentru ca probabil dintre toate fetele de aici am discutat cel mai mult cu ea si am ajuns sa o cunosc cat de cat!

EDIT ca de' era seara si am gresit ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Buna fetelor,
Clau, sa stii ca si eu te-am vazut, dar tu nu te uitaio atunci ...Ai luata autografe?
Eu acu citesc din urma, ca nu am apucat sa citesc tot.
Pupici,
Cristina si gemenele

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

No Cristina n-am fost nici una pe faza

Alina, azi v-am vazut, eram in tramvai cu Raul, mergeam la apartament iar voi erati in fata scarilor la Maranata. Tu ca o doamna doar cu poseta si Calin cu pruncii

Ioana,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Chiar vroiam sa-i raspund Ramonei dar mi-a luat-o Clau inainte. Tot ce am de spus, daca zici ca a afirmat ce a afirmat, vin-o cu dovezi, mesajele de la subiectele vechi si inchise nu se pot sterge sau edita. Daca nu lasa-neeee, lasa-neeee!

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput