Mamici din Arad...??? (54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Diana , atata poti sa mulgi?????????
Eu am reusit ieri abia 40 de ml dupa ce a supt el.

Maria mie imi place Mara. Asa cum a zis si Carmen daca tie iti place si nu te deranjeaza ca sunt multe Mara ce conteaza? Ti-a spus si Alina, fa-ti cont pe webshots si acolo poti sa pui si poze mai mari, iar apoi ne dai link-ul.

Clau, spor la curatenie.

Magda, Bogdan e bine. De ieri de cand ii dau Epicogel nu mi-a mai vomitat decat de 2 ori si foarte putin, deci are efect si nici nu ii dau cat mi-a zis ci mai putin. Ieri a venit matusa mea pana la mine SINGURA, de la gara pana in Vlaicu. A facut progrese mari.

Acum e la mine in brate si ne dragalim. Imi vine sa-l mananc pt ca dupa ce se trezeste are chef mult de ras si e un dulce.

Va doresc weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Am uitat ceva:
Diana, Magda, "traduceti-mi" va rog diagnosticul atac ischemic vertebro-bazilar pe intelesul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Flavia, ce pompa ai? E bine 40 ml. Uite acum n-am reusit decat 150 sa scot sa-i dau la bebelina prietenei, supsese Timeea bine inainte si plus de asta am zile si zile, zile cand mulg mai mulg si altele cand mulg mai putin.
Atacul ischemic (tranzitoriu presupun eu) inseamna ca undeva pe traiectul arterei bazilare /vertebrale (bazilara se formeaza din vertebrale si din ea provin ramurile arteriale care iriga partea posterioara mai simplu zis a creierului) a avut loc o ocluzie, adica ceva a impiedicat trecerea sangelui ptr. un minut-doua, un spasm, o placa aterosclerotica, un cheag care a plecat mai departe sau s-a lizat. Atacul in sine nu da leziuni permanente ale creierului, ele sunt trecatoare undeva de la cateva minute la maxim o ora, dar atrage atentia ca se poate intampla ceva mai grav cu leziuni permanente.

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Diana, mersi de explicatie. E pt matusa mea ca sa inteleaga mai bine diagnosticul pus ca ea tot a uitat sa-l intrebe pe medic de cate ori a fost.
Pompa am ceva Meddo, banui ca ceva ieftina ca eu am primit-o, da reusesc sa ma mulg cu ea. Alte pompe nici nu stiu ca daca am primit-o nu am mai fost curioasa sa caut la farmacie.

Azi ma vopsesc si eu. vine coafeza la ora 13, ca trebuie sa fiu frumoasa pe botez, nu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Mey cuscra Diana, iti dai seama daca aveam pompa Avent in locul lui Chicco , cred ca-mi luam campii.

Clau unde ai gasit mobila numai cu 900Ron ?

Ioana care-i ruda bagacioasa ? o gasim la ZZ ?


Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Magda, nu te speria, mai bine nu te uita la ora!

Azi am avut o zi super aglomerata, am avut musafiri dupa cum v-am spus si apoi am fost noi musafiri, am fost in vizita la niste prieteni. Acolo am baut o cafea la ora 20 ca eram obosita si molesita si normal ca acum nu mai pot dormi.

Diana, wow, ce mult lapte scoti, ma bate gandul sa-mi cumpar si eu o pompa Avent. Eu am Chicco si inca una(nu mai stiu de ce firma), dar m-am chinui cu ele cat m-am muls in matern, apoi ma mulgeam cu mana si era mult mai bine, dar nu scoteam atata lapte.

Nico, daca aveai pompa Avent?! Ai fost mortala la faza asta. Mi-am amintit cum ne-ai povestit in parc cat lapte scoteai.

Clau, ai fost la smotru?

Flavia, ma bucur ca si-a revenit matusa ta!
Asteptam poze sa te vedem cum te-ai vopsit.

Avem 4 pozici de azi

No, plec la culcare, va doresc noapte buna!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ceau fetelor!

Am vazut poze cu Adelina zambareata(ce dulce e in poza aia!) si cu fratiorul din dotare, si cu Mel infometata si cu funduletul gol, pitica de Nico!Sunt niste scumpi!

Fetelor nu gasiti persoana in cauza la ZZ fiindca nu posteaza pe forum, nu e membra, ma spioneaza doar si-mi baga bete in roate...

Flavia vrem poze cu tine vopsita! Sa vedem ce frumoasa te faci pentru botez!

Clau pai chiar ca ati iesit ieftin de tot cu mobila!De unde ati luat-o asa ieftina?Sau e la comanda?(oare ai mai scris si n-am vazut eu?)

Edit sa va zic ca am mai pus cateva poze noi cu gongolinii mei!

Duminica placuta tuturor!


Ioana de Alesio(08.10.2004)&Nicolas (17.09.2006)
Pagina Alesio&Nicolas
Povestea nasterii lui Alesio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiaclau spune:

m-a duru sa vad ca neamurile lui Ovidiu(sotul Ioanei)sunt "imputite" si sa aflu ce rau e tratata la Craiva de catre socrii.Nu suntem nici pe departe asa cum va transmite cumnata mea Ioana,dar intr-adevar suntem foarte uniti, si ori de cate ori voi vedea sau voi fi informata ca imi vorbeste de rau parintii,o sa le spun. Pentru ca nu permit nimanui sa-i jignesca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiaclau spune:

claudiaclau este prietena mea, dar acuma am scris eu-Ramona-cumnata Ioanei, adica nesimtita care le spune la rude ce parere are ea despre ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

No buna ziua la voi ,


Scriu de la maica-mea , asa ca nu e colorat.Gabi pe unde umbli ?Ioana ai uitat sa-mi spui de fotoliul lui Alesio si te-ai luat dupa mine cu pozele in care apare si taticul ?Alinus faine pozicile si zici ca razi de mine, ai ? Fetelor voi pe unde faceti botezul ?

va las ca merg sa-mi fac cafea si ma pregatesc sa ma uit la Carcotasi

Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput