All about Constanta (81)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

pentru micul curajos. se pare ca stie sa va "joace". tare shmecheri mai sunt, cum stiu ei sa ne inmoaie inimile . "distractie" placuta la carrefour.

ieri noi am fost f gospodine, daca nu ne credeti priviti www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20061021" target="_blank"> aci.

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mav, dar de ce nu ii pui branula lui Sebi ca sa nu-l mai intepi de fiecare data.eu una n-as rezista daca l-as intepa asa.cu branula domnesti.sanatate multa lui Sebi.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

saru'mana de aprecieri

fetelor, simt ca o iau razna...abia scapasem si de haraiala din gat, copilu'era bine, ca ieri si azi-noapte vlad mi-a facut febra, a vomat si nu mananca nu stiu ce sa mai zic, cred ca vremea asta calda ne-a adus o noua colectie de virusi pt ca data trecuta a fost un fel de guturai, fara temperatura, doar muci si tuse; il tin pe nurofen si paracetamol ca d-na dr. nu raspunde la tel si la urgenta n-as vrea sa ajung, macar pana maine.

vic, , te cred ca e f greu cu boala lui sebi si cu injectiile, chiar, de ce nu ii pui o branula ? e mortal cu replicile lui, va dorim sanatate multa-muulta!

camelia, e tare perseverenta la aspiratul scamelor mica gospodina, ai un ajutor de nadejde!

mamacita, super colectia de toamna, vrem sa vedem si restul...

sinzi, plaja la miami??? vrem si noi; ce bine e vara, nu tu raceli si alte nebunii.

abia astept sa se faca maine, sa duc copilu' la doctor.
va pup.



mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

stiu ca suna stupid, dar de data asta, dr nu ne-a zis nimic de branula... si ne-am zapacit, nu mai stim daca penicilina se face si intravenos
nu inteleg cum a facut puroi pe amigdale... acum o saptamana, erau doar putin inflamate si facuse si febra mare, e drept. apoi, stand in casa, pe tratament cu zinnat....
m-am prostit de tot!
bine ca este el curajos.... saracu', zice: "mami, nu fi suparata! pang pen'ca ca ma doare, d-aia pang....."
"vau joc Duby-Du, e fanta(s)tic jocu' asta!"
"mami, tati zice ca sunt zombi mic. ce e zombi mic?!"
oricum mergem la spital, intra d-na dr de garda diseara si ne asteapta. daca este cazul sa continuam injectiile, probabil ca vom pune branula.......
ooooofffffffffffffffff............................


camelia, asa deci, "colacul este doar pt fete", nu!? ai mare ajutor!
vladis, ne dam intalnire la urgenta?


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

vic, sper sa nu ajung, dar spre stiinta ce dr este de garda si unde, pe sectie sau la urgenta?

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Multumim pentru aprecieri,imediat ce gasesc putin timp pun si poze[ca eu am inceput treaba serios,adica asa cum ma pricep si eu,ma duc sa vad pacientele si sambata si duminica etc].oricum,nu uit.
Sanatate tuturor prichindeilor nostri!
Este cineva dintre voi care a decis sa vaccineze antigripal piticul?
Am vazut ca deja ma intrebati ce si cum.Desi americanii de ceva timp vaccineaza si copiii sanatosi,nu numai pe cei cu deficit imunitar,peste 6 luni,eu anul trecut nu l-am vaccinat,caci aveam un cerc foarte restrans de persoane"vizitatoare'si plimbari "telegrafice'fara contacte sociale
Acum, dupa multe oscilatii,dupa ce toti din jurul lui ne-am vaccinat,gandindu-ma ca,totusi,fata de iarna trecuta va fi mult mai mobil,deci mult mai expus,am decis sa-l"intep".Doamne ajuta!Au mai contribuit la decizia mea si zvonurile din lumea medicala care afirma ca,datorita vremii instabile,cu temperaturi extreme,va fi o epidemie groaznica sezonul asta;deja spitalele gem de copilasi bolnavi,nu mai vorbim de adulti care"behaie"in toate directiile
Azi am fost la restaurant,sa-l sarbatorim pe tatal meu,nascut pe 19,si Alexut s-a comportat admirabil.Desi papase,si inca bine[supa,peste cu lamaie,masline,paine si desert para],a mai servit si de la noi tortelini,pui,lipie...A fost numai un zambet si acum doarme ingeras.Ieri insa a fost oribil.S-a intors taica-sau din Germania,plin de jucarii,hainute,Pampers si produse de baie si ingrijirea pielii.Alex s-a bucurat foarte mult,s-a jucat cu jucariile cele noi dar,cand sa-l punem in pat,a inceput o criza de isterie numita modern"tantrum"care a tinut 2,5 ore,de teama sa nu dispara taica-su.Nu voia nici in brate,nici in pat,pe de alta parte era mort de somn,nu va spun urlete,care ne-au facut pe amandoi sa ne simtim toata ziua calcati de tren.Gagiul in schimb,dupa ce s-a potolit[a dormit doar 1/2 ora,de bine ce-l obisnuisem 2,5 ore]a fost foaaarte binedispus si plin de energie.Seara a picat lat si 11 ore nu s-a clintit,asa ca am mai recuperat si noi din stress.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Da,mav,se poate face si iv.Dragul de el,ce frumos vorbeste!Sanatate!Si voua,vladis!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Bonjurica dragelor!

Sa fie intr-un ceas bun Kati! Sa-ti traiasca puiul mic, sa fiti sanatosi , iar tu sa te refaci cat mai repede!
Dana-superbi finutii tai, iar voi ati fost niste frumosi, of course! Sper saptamana asta sa-mi fac timp sa ne vedem...
Camelia, pup scumpica si virtual, tare dragalasa si finuta este....
Sinzi-ne omori mama cu detaliile...auzi plaja...cand noi bagam caloriferele in priza si ne fac ochii ca sfarlezele pe contoare...
David poate sa tina racheta in manuta? Eu stiu ca-i destul de complicat pt noi adultii...Bravos...o sa faci un macho din el....Vezi ca noi ne-am inscris pe lista cu Bibica.....
Alina, imi pare rau pentru Sebi...din experienta(si confirmat de fetele de pe sectia ORL) amigdalita numai cu penicilina pastile/injectabila se rezolva in timpul cel mai scurt. De regula cu Anduta schimbam 3-4 antibiotice si numai injectabil rezolvam.(penicilina in tandem cu gentamicina- era schema clasica) In ultimii ani am trecut direct pe injectabil daca ospenul(tot penicilina) nu-si facea efectul in 2 zile.
Vladis, sanatate multa puiutului bolnavior! Fa un efort si achizitioneaza ,,batista bebelusului,,-e minunata...si nu-i traumatizanta pentru copil ca alte pompite sau picaturi... Noi avem copii cam de aceeasi varsta....



O saptamana placuta si buna tuturor!

Poze !
Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://family.webshots.com/album/554501930vzMfGN?start=36

poze cu noi...
David in piscina...
David la tenis (stie sa tina racheta ff bine...pb e coordonarea_
si la gradi...plaja...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David
Imagini...fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

sinzi, Peter Pan, ca tare bine ii sade!

azi am postat o gramada....
n-am reusit sa intram la d-na dr. era full la urgenta in seara asta, de copii febrili si urlatori..... n-am mai vazut asa ceva pana acum!
vom incerca sa mergem maine dis-de-dimineata (vladis, noi mergem de un an la dr badescu- e f draguta!). pana una alta, continuam cu penicilina G K, de 400mii U.I., la 8 ore. pt ca inca vad puroi pe amigdale, ma intreb daca nu cumva trebuia sa facem injectiile la 6 ore? are idee cineva? n-am crezut ca o sa patim chiar asa....
cred ca o sa ma perpelesc toata noaptea.....
intepatul...

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput