Copii din 1996 (8)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

mqqm, buna asta cu vantul, cum ati rezolvat? Noi intr-un an am fost "Mos arac" hehe.
Da, haiduc romanesc. O sa ii iau ceva ca o camasa mai larga, pantalonul ar trebui sa fie gen itzari, nu? Si o vesta de piele sau blanita sau chiar o shuba ceva. Si cizme, alea nu stiu de unde le iau. Te pomenesti ca va trebui sa ii cumpar special pentru aceasta ocazie.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna dimineata!

Si o saptamina minunata tuturor!
N-am prea mult timp ca ma duc sa-mi spal geamurile,ca sa vedeti si voi ce harnica sunt!
Am hotarit in mare ce pregatesc la ziua lui Andrei,mi-a mai ramas numai tortul,aici inca nu stiu!

Dragele mele,va anunt si pe voi,ca tot forumul stieca mai sunt citeva zile si vine taticutul meu!

Acum va las,ma duc la geamurica vad ca s-a luminat afara!




Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

La multi ani cu intarziere, Ana! Ce-ai facut la examen?

Noi suntem bine, mai putin eu, am reusit sa racesc si o tin tot pe ceaiuri si paracetamol... Diana merge bine cu scoala, avea numai 9 si 10 pana acum cateva zile cand a venit cu un 8 la romana, i-a corectat caietul de teme si la analiza gramaticala a verbelor a trecut... timp trecut, perfect compus, sau imperfect, dupa caz si d-na profesoara i-a incercuit trecutul de la fiecare analiza, de i-a inrosit pagina. Eu n-am verificat-o la teme, de pe la sfarsitul clasei a 4-a n-o mai verific, am incredere in ea ca stie ce face. Daca are neclaritati, in special la matematica, ma intreaba, plus ca citim si traducem impreuna la engleza si franceza.

Activitati extrascolare nu prea are, sambata s-a dus la un antrenament de volei, nu stiu daca va continua, ca nu prea-i place. Ii place handbalul, insa nu au echipa la scoala, fac doar la orele de sport cateodata.

Cu baietii sta bine, in sensul ca deocamdata nu place pe nimeni, are o preferinta pentru un coleg de clasa, dar mai usurel, asa. A primit in schimb un biletel de la un baiat dintr-o clasa paralela, cu mesajul:"vrei sa fii prietena mea?", cu o inimioara desenata. Ea era cu o colega, care i-a luat biletelul din mana si l-a aruncat baiatului in fata. Copii, ce sa le faci?

Cat despre ziua de nastere, la noi e in februarie si stiu de pe-acum ca vor fi multi invitati. Poate anul viitor o sa am fonduri sa i-o fac la o pizzerie, ca acasa e locul stramt si balamucul mare.

Mihaela, La multi ani! pentru Diana, sa fie sanatoasa si fericita si sa ia note mari la scoala!

Dana, un La multi ani! si lui Andrei, petrecere frumoasa si multe urari de bine!

Andra, am vazut fotografiile, ai niste copii superbi, iar tu arati foarte bine! Impresionanta ecografia 3D, cam sta micutul ocrotit in "garsoniera"!

Le salut si pe celelalte fete si sper sa nu mai lipsesc atat de mult de-aici, ca peste putin timp o sa trecem dincolo, la adolescenti si-atunci sa vedem dureri de cap!

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna si de la mine!
Miki eu zic sa-i pui peste camasa mai lunga o curea mai lata iar in ce priveste cizmele cred ca merg si o pereche de bocanci ceva mai lungi si deseneaza-i si o mustata cu dermatograful.
Alma multumesc ptr compliment,nu stiu cat de bine arat ca de simtit ma simt ca o balena .
Copiii sunt bine sanatosi ,incerc sa le ofer cat mai multa dragoste si sa fiu mai afectoasa cu ei ptr ca nu vreau sa fie gelosi pe cel care va sa vina.
Ghiciti ce avea Robert in cap despre nastere? El credea ca se naste pe fund!!!!I-a luat mult pana si-a facut curaj sa voprbeasca cu mine insa l-am lamurit pe intelesul lui care e treaba cu nasterea si am pus accentul pe fericirea pe care o ai cand iti vezi copilul si nu pe durere ,cu toate ca a intuit ca nu e chiar usor.
Va doresc o saptamana minunata!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 20+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare,salutare...

Fetelor,sa va spun: examenul a fost ok,in sensul ca am avut cursurile la vedere si l-am facut la comun.Asa ca testele sunt aproape identice,cu mici nuante de exprimare personala...Acum ramane de vazut cat de corect au fost rezolvate intrebarile si problemele si sper sa nu existe vreo obiectie din partea profilor sau a conducerii institutiei noastre.Una peste alta a fost in regula.Inca nu stiu rezultatul si nici nu stiu cand il voi afla.
Sambata a venit si masina...Daca l-ati fi vazut pe Marius cum s-a perpelit vineri noaptea si cate planuri si socoteli a facut...terorist,pe bune,mi-a mancat si asta vreo 100 de neuroni...In mod normal,sambata trebuia sa mergem la firma intre 12 si 13 sa ridicam masina...Cum a trebuit sa iesim sa platim curentul si sa scoatem bani sa platim si numerele provizorii...drumul nostru era pe langa firma.Mai,nu va spun ca s-a uitat ca uliul sa vada daca e masina acolo si ne-am si dus s-o luam si era abia ora 11...Ce sa mai zic?Cand l-au vazut aia de acolo...zambeau...Erau venite si o Toyota Yaris si o Toyota RAV4....iar cei de acolo,care erau de servici sambata,(o tipa si doi tipi) erau afara,cu cheile in maini,se pregateau sa mearga sa le spele...Eheheheeeiii,pai credeti ca a noastra a mai ajuns la spalatorie?Pai nu,evident,ca Marius intrase in delirum tembelus...atata l-a grabit pe unul din tipii aia,de a gresit bietul om de doua ori hartia de inventar...Sa va mai descriu in ce hal de agitatie am fost si eu?Cum a reusit Marius sa bage tot familionul in priza cu emotiile lui si agitaia lui?Pai numai asa...ca chestie...vreau sa va zic ca de sambata pe la ora 13 pana aseara,duminica,la ora 18 aveam facuti deja 70km...Va dati seama cat am bantuit pe strazile Timisoarei si prin marginile ei,gen Selgros,Metro si altele...Pai sambata dimineata,nici nu era venita masina,ca era abia 9 ceasul si noi am intrat in magazin la Ciclop sa cumpere Marius stingatorul si vestele reflectorizante...Asa ca,intelegeti voi....L-am rugat pe Marius sa faca ceva poze,sa pun in album....si evident ca a uitat...dar o sa il bazai pana imi face si va arat....
Au fost si surorile mele la mine,cu nepotelul-cel mai terorist copilas din Romania-si cumnatul meu,italianu'...Doua zile full...intre urlete,proteste si idei contradictorii,cu fiecare cu parerea lui si doi copiluti tembeli,unul de 2 ani si 8 luni si Luana...Aaaaaaa,daca e sa adaug si pe Alex...
Asa ca azi am venit doar eu si Luana cu masina ...Ma descurc bine,chit ca nu am mai sofat de 6 ani...mai am ceva lipsuri cu apreciatul distantelor,dar in rest e ok...Chiar i-am intrebat pe ai mei daca le-a fost frica cu mine si am primit numai aprecieri bune din partea lor...
Na,cam atat fetele....ca deja m-am intins la greu cu scrisu'.Va pup si va doresc o saptamana minunata si cu realizari!




Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Aloha! Intru in mare viteza ca sant in vacanta ... Am mers cu patinele azi dimineata, iar acum, cu ce energie a mai ramas in mine, ma apuc si eu de geamuri.

Ana, felicitari pentru masina. Ce model e ??? Poze, pune si tu niste poze.

profit de inca 3-4 ore de liniste pana cand ies baietii de la scoala.

o saptamana buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Sanca, patine cu rotile ma gandesc ca erau, nu?... Ai vanat curcanul?

Vai, mie mi-e un dor de cumparaturi de Craciun si de brad acasa ca nu mai am rabdare. In ultimii doi ani n-am avut parte, odata am fost in maramures, in anul celelalt in dominicana si abia astept anul asta unul clasic si loco!!! Oficial va fi deschis sezonul dupa ce mananca Sanca curcanul! Stiu io de ce-am intrebat-o...

Dana, vine tatal tau din Romania? Cred ca va bucurati nespus!

Ana, sa stapaniti cu folos masina, cati mai multi km si cat mai putine drumuri la service!

Eu am fost ieri la Borat la film: salvati-va banii si timpul, parerea mea... Ba bine ca n-am dus si copilul...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna mamici de pubei!

Mie nu-mi vine sa cred ce liniste si pace e la mine!Cu citeva rabufniri de ego,am acum copilul ala dragalas care vine si ma pupa!Am primit atitia pupici in ultimele zile cit n-am primit in ultimul an!Sper s-o tina tot asa ca si eu am nervii intinsi la maxim!Sedinta cu parintii unde ni se v-a spune ce si cum sta treaba s-a mutat pe 28 nov.

Intre timp am dat o testare la matematica,mai precis ieri si mi-a adus si testul la muzica-le-a dat destul de greu dupa parerea mea,plus ceva ce eu nu am gasit in mapa lui,asa ca rezultat final nota 3!

ALMA,multumesc de urari dar mai avem putin pina la eveniment!
ANDRA,am vazut si eu "simburelul" tau,sa stii ca este pentru prima oara cind vad si m-a impresionat tare!Un bebe sanatos si cuminte sa-ti dea d-zeu!
ANA,ai vazut ca s-a rezolvat cu examenul pina la urma,felicitari si pentru masina si s-o stapiniti sanatosi!De fapt nu am inteles prea bine,este a ta sau a familiei?
mQQm,da vine tati meu,simbata il asteptam sper sa suporte bine drumul,sa nu fie probleme,ca sa mergi aproape 25oo de km nu e usor pentru mine dar pentru el.Cu avionul nu vrea sa vina ca-i este frica!Ma intreb daca as fi fost ca si tine in Canada ce facea?
MIKI,cum ai rezolvat-o cu haiducul pina la urma?Si petrecerea nu nu o fac cu tema!E sala de joaca pentru copii ce tema sa mai fac!Lasa-i sa se zbenguie in voie acolo!
SANCA,cum ti-au iesit geamurile?la mine bineinteles ca asta noapte a plouat,ca eu asa am bafta!Si vacanta placuta!

Azi fiind sarbatoare am lungit-o si eu pe aici,dar acum ma duc sa vad ce mai fac!Macar mobila s-o lustruiesc pe ziua de azi!oricum m-au anuntat de la servici ca trebuie sa merg joi nu miercuri cum eram programata asa ca am si miine o zi intreaga de smotru!

V-am pupat si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saliu mamici....

Multam' de uraturile cu Toyota....Pai am sofat-o la greu...deja noi fetele,adica eu si Luana,circulam cel mai mult cu ea.Barbatii pe jos,pai nu?Ladies first!
Am pus cateva poze,nu-s cine stie ce,dar o sa mai facem si mai pun...

Andacos....pai e a noastra masina ,iar familia inseamna sotul meu,copiii mei si eu...hehehe...ca din restul is departe de noi sau au plecat catre cele vesnice...
Cum sta treaba cu nota 3?Si ai grija sa nu te albesti de la atatia pupicei,dar ce dulci si buni sunt,nu?
Mqqm....multam' si sa fie cum zici...treaba cu service-ul...
Anca,Alex a primit de la sor-mea patine d-alea doar cu cate doua roti,cred ca sti de care...i le-a adus din Honk Kong...ce aiurea sunt...
Am pus poze,nu-s chiar bune,dar mai fac si mai pun,altele mai misto...bine?Sunt la "Ea e Toyo".
Alma,multumesc de urare!pai cu examenul a fost ok...sper sa fie bine si bun ce am scris acolo,mai ales ca toate testele seamana intre ele,ca le-am facut unii dupa altii...
Miki...e buna ideea cu camesoaia si itarii....si daca n-ai itari o pereche de egari is super faini...Succes!

Dragelor,va doresc numai bine...hai ca mai vorbim!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Azi am venit sa-mi vars frustrarea! (thanks for listening)

De ani de zile imi zice copila asta ca ea mai bine ar sta acasa ca si-asa nu-nvata nimic la scoala, dar ce mi-a povestit azi a intrecut orice imaginatie.

Ora la mate, au o studenta de la pedagogie care face practica la ei la scoala si ii invata azi transformarile din sistemul metric. O ora jumate i-a dat inainte cu 1 cm = 100 m si exercitii pe baza asta. Degeaba i-au spus copiii ca nu face bine, i-a dat inainte. Pana la urma au inceput copiii sa se certe intre ei ca "las-o-n-pace daca nu va crede, n-o mai corectati". A venit pauza, cred ca s-a dus si s-a documentat, pe google , si a urmat o noua ora jumate in care au repetat ce-au facut inainte cu exercitii cu tot, de data asta pe considerentul ca 1 m = 100 cm. Noa! Vaiii...

Asta se intampla in zilele noastre in cea mai buna scoala elementara din tara asta, in cea mai buna clasa de a 6-a din scoala aia. Vorba lui fiica-mea: teacherele adevarate sunt foarte receptive cand gresesc si le corecteaza elevii, se vede ca e studenta ca i-a desconsiderat asa. Sa rad sau sa plang?

Mersi pt locul asta de dat cu basca de pamant ca altfel ma dezlantuiam prin cine stie ce alte locuri si cum... Si colac peste pupaza, ma ia parca o durere la un canin de azi noapte. Chestia asta dezvoltata un pic ma va duce in domeniul miilor de dolari, ptiu, ptiu! Sper sa nu!

Mai trec mai tarziu dupa ce ma calmez.


Mergi la inceput