Copii din 1996 (8)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Hehehehehe....fetelor,un big pusi de la fata pentru urari si saru-mana ca v-ati gandit la mine de ziua mea!Sa dea Dumnezeu sa fie tot ce imi urati voi si va doresc la toate si tuturor celor dragi voua,tot binele din lume!
Sampanie...si tortulet...doar virtual,dragelor...si de ne-om intalni vreodata...dau de beut pana cadem sub mese...parole!

Azi e examenul,asa ca sa ma iertati daca nu sunt buna de povesti si conversatie....Colegii mei au tampit aici,e asa agitatie,iar eu sunt nervoasa la culme.I-a apucat pe toti strechea,sa mor eu...si imprastie cu ea in jur...Ca venisem asa linistita la servici si astia m-au bagat in priza,mama lor de banditi!Ce stil au cate unii de a agita pe toata lumea din jur!
Cu Luana tre' sa merg dupa amiaza la control la doctor,ca inca e cu siropele si tuse...mi-au venit si surorile in vizita...asa ca voi avea weekend full options...cred ca duminica seara am sa cad la datorie...
Cam asta cu noi....Sanatate multa la toti bolnaviorii si sa aveti weekend minunat!Vorbim mai pe indelete saptamna care vine,ca acum...m-entelegeti!...am draci in kur si nu ma pot concentra...
Va pup pe toate ,toate....mamicute dragi si minunate ce sunteti!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

ANAAAA, bafta muuuuuuulta la examen!

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ana,succes la examen!
Tinem pumnii,hai,ca tu esti fata desteapta.
Si o sa dai sampanie dubla,hi,hi,hi.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ana La multi ani si sa ai parte numai de bine!
Bafta la examen ,tinem pumnii!
Fetelor la noi liniste si pace ,doar cateodata mai are loc o furtuna de hormoni si de orgolii,dar trece repede.
Robert mi-a venit saptamana trecuta cu un insuficient la geografie ptr ca a fost prins batand mingea pe culoare asa ca el si restul bandei a fost scos la tabla si habar n-a avut.Asa ca fara calculator,fara iesit afara pana la indreptarea notelor,astazi si le-a indreptat asa ca s-a revocat pedeapsa pana la urmatoarea pozna .
Maria e in top cu prostiile asa ca eu mai am un pic si imi dau demisia si ma autoexilez la magazin.Sa va dati seama cam ce ii trasneste prin cap si-a facut masaj cu ARACET ,peste tot,inclusiv pe par,si are parul lung ca nebunu' de ta-su nu m-a lasat s-o tund niciodata.Asa ca saraca mama a curatat aracetul de pe nepoata pana n-a mai putut.Aseara s-a ascuns cu un marker negru in mana si a iesit cand a fost artistic machiata pe buze si unghii.Am pus-o sa se spele pana i-a trecut cheful de machiaj,parca urma sa joace intr-un videoclip heavy-metal.
Bebitza e super bine,am fost la eco morfologica si creste si cel mai important este sanatos,cred ca o sa am un flacau tare vanjos.I-am facut poze si filmuletze pe care le puteti vedea in albumul trei.
Va pup si va doresc un weekend placut.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 20+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

MQQM, sanatate copilei. Cum se simte astazi, a fost la scoala?

Ana, tinem pumnii sarbatoritei sa faca bine la examen.

Miki, multumesc de incurajari. Cam asa sta treaba si la noi, "ingerasul" de Matei il pistoneaza pe frati'su pana cand ii sar capacele... Dar am nevoie de pace si intelegere in casa, ca sant cu nervii la pamant. Sapatamana viitoare am vacanta. Aleluia.

Andra, am vazut pozele. Super. Aratzi bine gravidutza. Am vazut si ecografia in 3D. Am ramas cu gura cascata. Ce bine se vede bb-ul. Se vede ca lumea fizonomia fetzei si manutzele.
Cat despre Maria cu aracetul eu am ras copios, dar te inteleg prin ce ai trecut... Bine ca nu si-a facut "mohak" - creasta ca pankinstii....

un week-end bun si relaxant,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Multumim de ganduri bune, s-au prins, azi a fost mult mai bine. Tot n-a fost la scoala ca avea febra azi dimineata, dar mai tarziu si-a revenit. Am tot descusut-o daca a mancat ceva de la cineva la scoala in ziua anterioara si am crezut ca lesin cand mi-a zis ca "numai" niste ciocolata alba de la o colega. Oricum, bine ca a trecut fara sa mai ajungem la dr. Azi imediat dupa ce febra i-a scazut a decretat ca a avut "the 24 hour flu" si si-a vazut de viata.

Miki, inteleg ca e de necrezut dar uite www.inspection.gc.ca/english/corpaffr/recarapp/2006/20061112e.shtml" target="_blank">aici. Si asta vine la vreo doua saptamani dupa ce au descoperit seringi implantate in carne si mezeluri in fabrica din Ontario a celui mai mare producator. Ok, asta nu m-a afectat prea tare ca noi nu cumparam de-alea, dar "oh, henry" si drajeurile "glosette" cu alune , mereu mergem la colt sa ne-ndulcim...

Ana, gata, ai scapat? Cu bine si in viata ma gandesc!

Sanca, pt listuta: Dedi, Oct 11, 1995. Sar'mana! Cu problema ta, compasiune pot sa-ti ofer si un burete pe zidul ala, ca altfel vai de sufletul meu: cand erau mai mici se certau pe bancheta din spate intr-un hal ca trebuia sa tragem pe dreapta si sa-i amenintam ca-i dam jos din masina daca nu se opresc. Eu innebuneam de tristete cand ii vedeam ca nu se inteleg. Acum e mai bine ca nu mai au nici o treaba unul cu celalalt. Ma gandesc ca, cum or fi si firi asa diferite poate-i mai greu sa se imprieteneasca...

Dana, da, e complet diferit cu fetele decat cu baietii. DAR am intalnit mamici cu fete naravase rau. Iti spun ca nu-i de gluma. Daca e sa ma gandesc la stereotipuri cu siguranta e mai simplu cu o fetita conformista, cuminte si harnica decat cu un baiat nazdravan care nu-si gaseste locul si are nevoie sa se miste continuu. Realitatea e insa altceva si n-are nici o legatura, mai ales cand ii loveste pubertatea. Intamplarea face ca a mea se potriveste in stereotipul asta destul de bine. INCA!
De aperitive, cum zice Sanca, un drum la magazin si ai aperitivele. Chestia e ca aici nu prea calcam pe de laturi de frica de a da gres, asa ca: pizza, hot-dog, hamburgers si cel mult nachos. Pe langa, tort, juice si gata. Succes garantat!

Mihaela, cand e party? Weekendul urmator? La multi ani Dianei! Sa-ti traiasca si sa va aduca numai bucurii! De ce nu-i duci la un restaurant, le iei niste pizza si i-ai rezolvat? Poate un film inainte/dupa...

Va pup, un weekend placut si numai bine!


*´¨)
 Â¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´www.myspace.com/mqqm" target="_blank">**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Intru scurt sa va salut si sa va urez un weekend frumos si linistit!

detalii mai multe miine!



Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Saluti fetelor!
La noi tocmai s-a terminat petrecerea! A fost fain, copiii s-au jucat, au dansat, am fost si la plimbare cu trupa, in ideea unui joc de baschet, dar din pacate terenul care era in curtea unei scoli era inaccesibil...curtea scolii era inchisa. Diana a suflat in lumanari, e tare mandra ca lumea a felicitat-o ca a "schimbat" prefixul :))). Eu i-am spus ca doar l-a adaugat...

mqqm, la noi nu se poate din pacate organiza ziua unui copil la restaurant...nu au separeuri, in restaurante se fumeaza si apoi e foarte scump. Sincer, daca la 10 ani ajung sa faca ziua la restaurant, apoi la majorat ce-o sa vrea???? Poate sunt inchistata in gandire, dar daca aveam un McDonald's in oras, altfel statea treaba, acolo au sala speciala, au animatoare...copiii astia se plictisesc repede, nu au rabdare sa stae la masa...offf, de asta imi era groaza. Insa s-au jucat frumos, totul a trecut OK.

Va pup, we placut in continuare!


Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Buna seara,
am intrat pe fuga, ma duc sa ii bag in pat pe ai mei.

Vroiam doar sa va intreb ceva. Andrei trebuie sa se costumeze in haiduc la petrecerea de Craciun si nu stiu ce sa inventez. Aveti ceva idei?

Promit sa revin cu amanunte din we, numai bine tuturor.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Mihaela, totul e bine cand se sfarseste cu bine . Eu nu m-am referit la un restaurant a la carte, nu cred ca la 10 ani e apreciat oricum. Noi adesea am mers la pizza in oras cand am fost in Ro azi vara, eram in medie 8 persoane, comandam 3 pizza si era cam 8-10 lei una. De fumat in local, oops, am uitat intr-adevar, ca era vara si mergeam la terasa. Dar asa ceva am avut in minte...

Miki, un haiduc romanesc?
Imi amitesc ce chinuri am avut eu cu fiu-meu in grupa mijlocie cand a trebuit sa-i fac costum de "vant"! Sa ma vedeti voi atunci ce morcovi cresteam in dos!!!


*´¨)
 Â¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´www.myspace.com/mqqm" target="_blank">**

Mergi la inceput