Sezatoarea canadiana (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

nelia pai si ce daca prietenii au familiile lor, ca doar acu nu-i sigur ca Doamne fereste se si intimpla nenorocirea.La urma urmei sunt niste formalitati care trebuiesc facute si de care speram noi sa nu avem nevoie niciodata si sa traim bine sanatosi pina la adinci batrineti si sa ne crestem si nepotii.Uite ce tablou frumos...
Si eu tot pentru linistea mea sufleteasca vreau sa-l fac, sa stiu ca nu ramine a nimanui copila.Noi avem norocul de a avea verii aici, e mare lucru sa ai pe cineva din familie la atata distanta de casa...

Ioana multumesc pentru rapuns!poate we ce vine mergem si noi cu toate ca orele nu-s tocmai bune o sa ne riscam sa nu mai culcam copila la prinz.

Ange nu stiu cind incep munca, deocamdata sunt la faza de imrastiat cv-uri si mai e un loc unde am avut interviu deja, tre sa-i sun sa le spun ca sunt apta de munci acum.

Ana cum mai e la munca la tine?cum mai esti?

Ira eu am vazut filmul de 2 ori si intr-adevar e bestial.

Saptamina buna tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Eu azi stau acasa, ma doare spatele, de-abia ma misc. Asa ca am avut timp sa va citesc :)

Ioana, va asteptam in Toronto, trebuie sa le facem cunostinta la pitici :)

Emilly, felicitari si tot inainte!
Laura creste, a inceput cu intrebarile, avem conversatii lungi despre lume si viata
Ii place la gradinita, sunt doar 4 copii si se impaca bine cu toti. Spre surprinderea mea a invatat si ceva engleza (gradinita e romaneasca).Gaza ta ce mai face?

Ange, sper sa ne intalnim cand veniti.

Ira, si eu am vazut filmele, in alte timpuri, can aveam 2h la rand sa ma uit la filme :) Acum, cu Laura, ma uit doar la filme animate si la seriale cand se culca ea (Desperate Housewives, CSI, anybody else?).

O saptamana buna tuturor,
Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

cata,criscor,pai cred ca 22 dec-27 dec. vom fi la Toronto.Mi-ar face o deosebita placere sa ne vedem la o "sezatoare" mica
O sa va dau nr. meu de tf. inainte sa plecam si daca aveti timp ma sunati si eu voi fi prezenta unde stabiliti voi.Abia astept.Imi vine sa-mi fac bagajul de pe acum.

ira,ma duc sa-mi iau filmul ca ma disperi cum povestesti.m-ai convins
ti-am ascultat cd-ul.moamaaaa ma ucizi!e fain rau!nu pot sa cred ca tu sti sa canti atat de frumos!!
Fetele stiati ca fata asta canta intr-o formatie,da spectacole prin cluburi,face turnee,lanseaza discuri?
Ira,lasa-ma sa le pun situl vostru(al formatiei) ca si mor daca fetele nu stiu ce super pretena au si am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu stiaaaam!!! Ira, !

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Wow, Ira- esti fenomenala, vreau si eu site-ul sa ascult, te rog.Pupicei gazei!
Emily-felicitari pt terminarea scolii si pupici la gaza!

CataD- ce mai faci, mai da un semn de viatza, ai vazut ce fetitza leita cu Pompi are Jeni?Pupicei Laurei si sanatate cu spatele!
Merg si eu la Emma care e mucioasa si vrea atentzie mai mare, am si o glezna in pioneze si o gramda de treaba, printre care sa rezolv cu hartiile de sponsorare a parintzilor, ca m-a chemat si seful la muncamai devreme dc pot, dar nu ma ducA zs ca nu ma streseaza si ma intelege.
Cu testamnetul si asigurarile de viatza si noi ne-am facut, necsita timp si sunt f.bune!
Pupicei si o saptamina buna!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Ange, cum le aranjeaza viata pe toate… prost bineinteles. Noi suntem plecati exact intre 22 si 27 dec. Adica plecam pe 22 pe la 2 (dimineata sunt la munca) si ne intoarcem pe 27 pe la 4. Din pacate numai pe 27 seara pot, daca mai sunteti atunci aici.

Ira, babetu’ chinezesc facea Zen, de aia nu-i trecea nici un gand prin creier, se gandea la nimic . Cred ca si chinezii astia de la serviciu fac Zen intensiv…

Cata, da si mie un tel la serviciu sa ne conversam ca in sfarsit putem fara sa fugi dintr-o sedinta in alta.

Emilly, felicitari!!!


Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ange- noi avem un prieten care se ocupa si cu asta si ne-a dat "exemplarul" lui care se potrivea 95% cu al nostru, si ei avand tot 1 copil si lucreaza la a 2-lea, si noi a schimbat ce trebuia si gata. Asta e partea cea mai grea si care costa mult, apoi ca sa te duci cu un martor la un notar sa il legalizeze e floare la ureche.

Noi in perioada 22-27 dec deocamdata suntem acasa, deci vrem si noi la mica sezatoare dc ne primitzi!


Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ange- tzi-am citit povestile nasterii ale celor 2 minuni(mi-au dat si lacrimile la cea a Maiei)- cea a lui Robert- seamana leit cu a Emmei- doar c aeu amavut aici un ginecolog super, care mi-a facut si 5 eco!-ca sa ma linistesc.
Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Denisam,nu vrei sa ne povestesti si noua despre cum ti-ai facut testamentul?
Despre cum se fac asigurari de viata stie toata lumea insa cu testamentul asta e mai delicat...
merci.


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

quote:
Originally posted by Cricor

Ange, cum le aranjeaza viata pe toate… prost bineinteles. Noi suntem plecati exact intre 22 si 27 dec. Adica plecam pe 22 pe la 2 (dimineata sunt la munca) si ne intoarcem pe 27 pe la 4. Din pacate numai pe 27 seara pot, daca mai sunteti atunci aici.

Corina



vorbim...


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput