Oferte de cazare de la DC la DC

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Salut, noi vrem sa plecam la Paris prin mai-iunie, daca are cineva de oferit cazare....despre costuri bineinteles ca vb in PM, ca sa nu intram la publicitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Lorelei costurile se pot discuta in privat, nu? Ideea e ca aici lumea sa se cunoasca, detalii despre cum se ajunge, cat costa, etc se desfasoara in privat.
Apropo de cazarea in Paris incercati la fetele din Franta si daca obtineti rezultate pozitive, ziceti ca sa crestem listuta!

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Ideea e ca aceste locuinte sa fie 100% doar la schimb. Altfel topicul se va transforma intr-o lista in care fiecare are ceva de inchiriat, un fel de serviciu de publicitate. De asta va rog sa ne intoarcem la ideea de baza, respectiv- cazare contra cazare. Pentru cautare de locuinta cu plata in Paris sau alte zone, va rog sa folositi serviciul de publicitate. Va multzumesc pentru intelegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Marilen, ti-am trimis un PM... In Bucuresti are cineva, ceva... cit mai pe pamint posibil (parter/etaj I)?

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Ionica,ti-am trimis un PM in legatura cu casa din Corsica.Eu locuiesc in Nord,intre Beauvais si Amiens.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Bravo fetele, vad ca va organizati aici, puneti poze si mai ales impresii a ceea ce se concretizeaza.

edit ca sa intreb daca ofera cineva cazare in scandinavia - stockholm, malmo, copenhaga, olso, bergen in zile de pasti.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Salut Corina,

Ma intereseaza un schimb de casa mai repede in Romania decat in Franta.Vad ce esti din Brasov,nimic la schimb?
Noi vom pleca in luna Mai la bucuresti pentru a o boteza pe Sophia, vrem sa-i ducem pe socrii mei undeva la munte.
Daca cineva este intresat de un schimb corsica-munte zona,sinaia,brasov,busteni astept sa ma contactati.
Noi nu vrem sa inchiriem casa ,prefera schimbul asa se respecta mai mult lucrurile din casa.
Am avut o experienta negativa anul trecut in vara,am oferit casa unor prieteni din romania,nu va pot spune ce daune mi-au lasat,au fumat in dormitoare,au scrumat in lapma ,pete de grasime pe covorul din salon,masina de spalat vase defecta.
Si lista continuua,credeti-ma sunt oameni foarte civilizati,unii dintre ei cu posturi inalte in gruvernul romaniei,socrii mei au fost socati cand au ajuns in septembrie.

Pupici din Costa Rica

Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Ionica,eu nu am apartament in Brasov, mama locuieste acolo.Imi pare tare rau,pentru ca visez de mult un sejour in Corsica.
Daca crezi ca putem totusi gasi o solutie,spune-mi .Sint gata sa iti las un cec de garantie daca vrei!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Ionica,poate te intereseaza C-lung Moldovenesc si manastirile Bucovinei,ce zici?
Cine stie daca eu voi ajunge in Costa Rica in alte imprejurari? Poate doar asa imi fac vant!

www.casa-gianina.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corneliaa spune:

Super ideea subiectului!

Desi la noi e cel mai greu de ajuns (USA) si inca nu avem conditii de lux, usa noastra e deschisa celor cu suflet bun.

Interesante ofertele voastre mai ales pentru noi astia care ne-am cam rupt de realitatea nationala si care atunci cand ajungem acasa nu mai prididim cu impartitul banilor(jumulit in toata regula) de la soferul de taxi din aeroport si pana la rudele dragi care au impresia ca pe-aici cresc banii in pom si trebuie doar sa te duci in livada sa-i culegi(nicioadat nu-i destul oricat te-ai stradui). Si mie mi-ar place sa stiu preturi la munte si la mare in perspectiva unei vacante acasa.....

Dealtfel mi-ar place chiar si alte zone ale Americii, cu predilectie zona insorita ca de ninsoare si vant si ploi m-am saturat. Aici a nins azi mai rau ca asta iarna!


Mergi la inceput