3. pentru LIVIA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Draga Livia,
vreau sa te intreb daca pot sa iau tinctura de soc pentru slabit in acelasi timp cu tratamentul tau?Am vazut pe prospect ca este indicata si in sterilitate.
Ce zici?

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Multumesc mult Livia! Mai am o intrebare, si anume: daca raman insarcinata in timpul tratamentului, poate acesta sa afecteze cu ceva sarcina?
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Draga Livia....

Uite revin cu problema sotului..diagnostic : ASTENOSPERMIE..
Tratament : apilarnil, ginseng, panangin si vitamina e..
Eu ii mai dau branca ursului(dimineata si seara) si Zn...
Ce sa ii mai dau pe langa astea?
Ca tratamentul ala cu plante scris aici pentru barbati...nu il accepta....prea multe plante cica....si ca nu vrea..ca sa astepte cu pastilele de la doctor intai.
Eu l-am pacalit cu branca ursului si Zn..el stie ca sunt pt stomac ..dar ce pot sa-i mai dau pe langa astea,,,,,,2-3 plante ..de preferat tincturi...ca asa pot sa-i dau si daca vor fi 2-3 nu pune intrebari...

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliana spune:

draga Livia, prietena mea incearca de 1 an sa ramana insarcinata si a facut o analiza pentru a vedea daca are trompele infundate. Ghinion, le are pe amandoua. i s-a spus sa faca un tratament de 3 luni (instilatii) cu Hyason , hidrocortizon si numai stiu ce, in orice caz un adevarat coktail, foarte dureros. Nu exista altceva naturist? mai usor?
apelez la bunavointa ta, poate ne dai o solutie.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kerstin spune:

Ma ingrijoreaza faptul ca in ultimele 2 luni menstruatia a durat doar o zi. Crezi ca ar putea fi o dereglare hormonala? Pana acum durata era de 3 zile. Am facut 1 luna trat. tau Livia si menstruatia a durat 3-4 zile. In urmatoarea luna am facut o schema simplificata a trat. Ce ma sfatuiesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Kerstin:
Da,sigur ai dereglare hormonala;asta este primul semn de dereglare.Ce anume iei din trat.meu,ca sa vad daca este cat de cat un echilibru!!!

Alina:
De obicei trompele se infunda de la inflamatii daca le trateaza s-ar putea sa se desfunde de la sine si nu mai este nevoie de instilatii.
Ar putea incerca trat.meu (care este antiinflamator)timp de o luna -doua si apoi daca nu se vede ceva (schimbari)sa faca instilatiile.

Anis:
Poate lua coenzima Q10 si spirulina in doza max.cat scrie pe prospect.
Tinctura de branca ursului trebuie sa o ia neaparat cu maghiran fiindca ii va scadea tensiunea foarte mult si s-ar putea sa se simta rau,de aceea acestea se adm.impreuna.
Poate lua din trat.meu tot dar sub forma de tablete sau tincturi.Ce zici,crezi ca va lua ceva?

Carmenita:
Nu afecteaza sarcina,dar trebuie intrerupt odata aflata vestea.Eu am tinut peste sarcina o luna trat.nat.(fiindca nu am stiut)si nu am patit nimic.Asa ca nici o grija!

Valentinag:
Poti lua linistita tinctura de slabit!

pupici




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Livia...daca ia....spirulina si Q10..e de ajuns?
plus ca mai ia si ce i-a dat doctorul...+ branca ursului cu maghiran..si Zn...nu ajunge?
ca daca ii mai dau ceva se fac multe si o sa inceapa sa protesteze!
Ce zici?

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Anis scumpa,

de ce esti asa ingrijorata cu sotul tau?! Are 150 mil..si cei 30% ...tot raman o multime de zgubilitici sanatosi...mult mai multi de 20 milioane.

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Andruzza
...mobilitatea e sub ..valoare minima..aia de 50%....
si faptul ca sunt multi dar lenesi..nu ma ajuta..ca ei se vor ineca pana ajung ei la trompe..le trebuie un colac de salvare ,mai mult ca sigur....si asa ca poate sa fie colacul asta si o planta ceva!

Hai ca fac haz de necaz!

Pupici

aniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Anis,doar tu vrei bebe sau si el!?!Numai tu trebuie sa lupti?Asa as vrea sa spun mai multe despre astfel de barbati...dar mai bine tac!!!
Auzi...sa ajungi sa-l pacalesti ca sa ia niste plante...
In concluzie...odata decisi sa faceti trat.(orice fel de trat.)trebuie urmat intocmai daca vreti rezultate.Nu incepeti un trat.doar de dragul de al face si sa ziceti ca nu ati incercat ,iar ,daca nu a dat rezultate(si sigur nu va da daca este facut aiurea)sa spuneti ca nu a avut efect!!!
Asa ca ,degeaba va lua ceva daca nu ia si altceva fiindca preparatele se completeaza,lucreaza impreuna.
Imi pare rau ca am fost un pic mai dura dar eu zic sa vorbiti si sa luati o decizie impreuna ,daca vreti un bebe asa de mult, fiindca este o treaba serioasa si trebuie participarea ambilor parteneri 100% ,nu cu pacaleli fiindca asa va fi si rezultatul!!!



Mergi la inceput