3. pentru LIVIA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Livia, ai dreptate....

Dar lui i-a intrat in cap..ca se ingrasa de la atatea vitamine....si ca de ce sa i-a si altceva decat i-a prescris dr?!!

Pana la urma e dorinta mea sa ia..ca ..eu cred ca doar ce i-a dat dr e insuficient...

dar asta e!

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Livia am si eu o problema:din ziua a 5-a,asa cum este in tratamentul tau am inceput sa iau vit.E dar eu inca aveam rusii prezenti in ziua 5,asa ca acum sint in ziua 8 si eu tot cu rusi sint!
Ce sa fac?Nu am mai avut niciodata asa mult, de cind iau tratamentul tau am ciclu stabil de 31 de zile si rusii ma tineau 3 zile maxim 4.
Spune-mi ce sa fac?Pleaseeee!
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micky spune:

Livia, spune-mi te rog, daca te dor foarte tare sanii dupa ovulatie ce inseamna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

micky:
este un semn ca ovulatia s-a produs.La alte fete sunt prezente alte simptome: dureri in zona ovarelor,sau au dureri de cap,sau dureri in zona rinichilor etc.

valentinag:
vei intrerupe vit.E,ceaiul de codita soricelului,tinctura de codita soricelului,kamayani pana cand iti trec rusii.Dupa ce trec vei lua trat.,tot,in continuare adica le reintroduci pe cele de mai sus iar vit.E o vei lua luna viitoare dupa cum stii.

ANIS:
nu se va ingrasa de la vitamine si ceaiuri fiindca trat.nat.regleaza tranzitul intestinal si arderile in org.,dar...daca tu spui ca este greu sa-l convingi...

pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria spune:

Salut "colegelor de suferinta"...
Totusi cu mult mai cunoscatoare decit mine. Am citit aici mai multe explicatii decit mi-au oferit doctorii si credeti-ma am umblat pe la ei. Acum am o doctorita si e OK dar e f ocupata. Si eu sint un caz disperat , ma straduiesc de 1 an pt un bebic . Graficul e OK, dar la eco a iesit ca am uter retroversat si ovare cu multiple microchiste 4-6 mm diam.
In tot acest timp am tinut tratament cu Duphaston dar degeaba, apoi cu mastodynon 30 pic dimineata si 30 pic seara si vit E, fara a-mi recomanda doctorul acele dozari hormonale. M-am gindit sa le fac totusi!
Vreau un sfat de la Livia, si nu numai!
Orice sfat e binevenit, va rog din suflet sa nu ma ocoliti!
Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Adria, ce inseamna cu multiple microchisturi? Cate pe fiecare ovar?
Mastodynonul de ca l-ai luat? Te-a ajutat la ceva?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria spune:

Crinuta, imi vine sa pling de ciuda ca nu pot ramine insarcinata si imi este frica in acelasi timp. De aceea lupt cu sotul meu sa mearga la spermograma. Macar sa stiu ca are o problema sau sint eu de vina (cineva dintre voi a scris ca mai usor este sa se trateze barbatul de lenesi).
Pe eco nu specifica numarul microchistelor, vreau sa mai fac unul, dar in orice caz doctorul nu a dat mare importanta a spus ca se resorb la sarcina.
Mastodynonul l-am luat de curind, aprox. 3 saptamini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Draga Adria,ca sa aibe efect trat.cu Mastodynon trebuie sa-l iei minimul 6 luni, asa scrie si in prospect.In plus la ce-ti trebuie tie,adica bebe,va trebui sa mai iei pe langa aceasta tinctura si altele(ceaiuri,tincturi,pulberi)-ca sa ti se regleze menstruatia si sa-ti dispara chisturile,sa-ti produca ovulatia(reglare hormonala) si sa mentii sarcina.
Te pup si sa mai scrii ce te-ai hotarat sa faci ca sa te ajutam,da!?!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Livia , stiu ca esti in Germania.Si eu. Stii cumva daca plantele din tratamentul cu numele tau :) se gasesc aici? Si daca da, cum le zice in germana?
Multzu!

LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kerstin spune:

Draga Livia,
De o luna am intrerupt trat. tau, in schimb de 1 sapt. beau ceaiurile din trat. Iti multumesc pentru rabdare!

Mergi la inceput