3. pentru LIVIA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Draga Livia, multumesc mult pentru raspuns. Cand ar fi cel mai potrivit sa incep tratamentul? Este vreo problema daca fac in acelasi timp tratamentul cu penicilina si gentamicina pe care mi l-a prescris doctorul? Specific ca mai am doar doua luni si ca fac injectiile doar in primele 5 zile cu rusi (am invatat si eu o expresie noua).
Tot binele din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria spune:

Draga Livia,
Multumesc pt ajutor, am citit despre acele ceaiuri (Dimineata: o cana infuzie c. soric. pe stomacul gol, 30 picaturi tinctura c. soric, 30 pic. tinctura marar, 50 pic. tinctura zmeur, 30 pic. mastodynon, 2 Kamayani, 4 naprasnic si o pastila vit. E 100g) cred ca asta este reteta. Daca am inteles gresit, spune-mi te rog care este reteta "succesului"!
Ma apuc de tratament.
In alta ordine de idei de cind iau Mastodynonul nu ma mai dor asa tare sinii, dar parca sint balonata.
Sotul meu a stabilit ca joia viitoare, merge la spermograma, Sper sa se tina de cuvint.
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Draga Livia, in caz de uter fibromatos ce recomanzi? Eu nu stiu inca daca am, am auzit pareri contradictorii ( pt detalii, te rog vezi la subietul " Pt. Tia" unde am explicat tot).
Tot ce pot sa-ti spun acum este ca la o ecografie intravaginala nul trecut mi s-a spus ca nu era nimic in uter, iar dupa cateva luni la o ecogr. abdominala facuta de un urolog( asa s-a nimerit) , dr respectiva a vazut 2 mici noduli, si tare sunt speriata de atunci. Mi-e si frica sa mai merg la ecograf de cate pareri am auzit.
Eu totusi cred ca cevva este, deorece la fiecare ciclu am cheaguri de sange ( nu multe, si asta numai in primele 2 zile). In rest, nu am sangerari mai abundente, asa cum mi s-a spus ca va fi. Iar asta a fost acum 1 an.
Maine ma duc la control, si te voi tine la curent.
Sper ca ceaiurile pot rezolva problema.

Crinuta

Mergi la inceput