La multi ani, Minunate Scorpiute ! (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut dragelor!
Intru in sapt. a 13-a... sper sa ma apropii de finalul perioadei cumplite de greturi si ameteli.
Sa va dau o veste: copilul meu ce mare incepe sa invete engleza (cuscrito sa ti se umfle pipota de mandrie) si ma innebuneste cu pronuntia lui super-haioasa. Ma uit la el ca e o mana de om, care nu stie sa vorbeasca corect romana, dar striga dupa mine "hello people!"
Ma retrag la ale mele ca e un friiiig, de abia tastez.
O zi buna si calduroasa!
Elena

PS uitam: Adriana, refacere grabnica pilotistilor tai! Pupam manuta cu branulica!

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut scopriute,

Mai,da' vad ca toamna asta se lasa cu raceli babane...
Adriana,m-am intristat citind de Razvi cu branula pe manuta.Pupam manuta mititica!Zau ca mi se rupe sufletul de el...parca il si vad pe "argint viu",asa mititel si cu manuta cu fluturasul pe ea...Mai mama,da' chiar nu se poate creea un antivaccin pentru barbatii tai?Multa sanatate la amandoi si refacere grabnica!
Iri,pai sa aveti spor la treaba,ca sa terminati cat mai repede aranjatul casutei...si s-o stapaniti sanatosi.Sarcina usoara!
Pai,Piticutz draga....ce daca e cu astenie de toamna?!Trece!Sa fi sanatoasa....ca de e cu sanatate...pana la urma treci mai usor peste toate!
Gaby,e bine ca v-ati revenit din muci si tuse...Probabil ca si la tine e oboseala acumulata si stresul de pe parcursul anului...si te-a cam ajuns...Ai grija de tine!Poate ca iti da organismul semn ca vrea si el o pauza!Te pup!
Monica....m-ai ucidirat cu Amarige-ul...Cred ca parfumul asta e caracteristic printre parfumurile preferate ale scorpioancelor...Eu una sunt topita dupa miros...ma intind ca o balega de placere cand simt aroma...Iar cu mandra mea,abia astept si eu ziua de care spui,cand imi va zice ca nu trebuia sa vin s-o iau de la gradi...Pupici si sa fiti sanatosi!
Cuscraaaaa....mey,tu vrei sa-mi faci ginerelu' poliglot?Hehehehehe...Manca-l-ar mama pe el de destept!Zau ca imi creste pipotica de-o tona!Iar tie,mamicuta draga,sa te simti cat mai bine si sarcina cat mai usoara!

Fete dragi...va pupez si va doresc numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

De abia acum am vazut ce parfum ai tu Monica: exact asta il folosesc si eu anul asta! Mai am si Samsara, dar de cand am descoperit Amarige... al meu e!
Deci se pare ca avem foarte multe in comun!
va pup pe toate, Elena

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Buna fetelor

Eu tot cu senzatia de greata sunt.De dimineata am fost sa-mi ia sange pentru analize.Nu reusesc sa manac mai nimic,nu am pofta de nimic in schimb ma doare stomacul de foame.De dimineata era cat pe ce sa vomit din cauza unei guri de apa.Cu toate astea am manacat o punga de cipsuri,stiu ca sunt tampenii,dar decat nimic.
In rest ma simt fara energie.
Adriana sanatate multa la toti
Ana si Monica multumesc mult de urari !
Elena ce bebe mare ai,de acum in 13 saptamani da si din picioruse pe acolo.I-ai facut loc in burtica?!Pupa si falcaul destept!
Gaby sanatate si tie
Pupici la toate scorpiutele si fiti cu ochii in 4 ca vine sezonul...

poze
Iri si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Hello people (cum ar zice George)
Va scrisesem inainte de a pleca la scoala un mesaj luuung si nu l-am putut trimite.Asa ca am inchis calculatorul plina de draci si acum incerc sa reiau.
Ma intrebati ce-a facut Stef la dr...La dr s-au intalnit cu inca 2 colegi de grupa.Toata lumea tuseste.Noi nu mai tusim acum si nici muci nu mai avem, dar suntem totusi pe antibiotic.M-a zis educatoarea ca daca nu face febra o pot duce la camin.Asa ca ne continuam programul obisnuit.
Adriana si Stef a avut acum 2 saptamani o repriza de vomitat si i-am facut un metoclopramid.A dat rezultate f. bune. si la tine si la Razvan.
si gravidutzele noastre.
Si pe toaaaaateeeee celelalte.Tre sa fac curat ca acu se face ora sa plec dupa Stef.Si pe seara vin si finii pe la noi...Asa ca va in graba si scuze ca nu am timp sa scriu mai mult.
Puuuuup..

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fetelor !
Noi suntem bine, drept pt. care, de azi, Cristina si-a reluat mersul la gradi.
Am citit tot ce ati scris dar nu mai am timp sa stau sa scriu, asa ca voi reveni maine cu un mesaj mai lung.
O zi frumoasa in continuare, va doresc !



Tine aripioara asta, voinice !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

am scris juma de pagina si s-a dus naibii...

e tata in spital:( de vineri suspect de atac cerebral. azi am fost cu el la cluj la RMN , analiza mai sofisticata ca si tomograful. are niste vase de sange care sangereaza in spatele creierului mic. am plans si vreau sa mai plang. tata meu scuze ca devin o melodramatica dar ma lasa nervii...

sunt acasa de ieri si nu vreau sa mai mai duc la servici. maine plecam la parintii lui Bogdan. socru meu si ala se opereaza in noiembrie: cocsartroza.

fetelor eu dispar o vreme de pe aici ca nu mai am timp.
nastasie fa-ti bine baietii si tu puternica langa ei.

la toate

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

aoleu Doamne dar ce se petrece aici...pai asta-i una din lunile in care noi trebuia sa petrecem...
Doamne ajuta sa se faca cu totii bine si cei mai mititei(razvanel si stef) si cei mai mari(sotul adrianei, tatal si socrul lui gaby)
eu multumesc lui Dumnezeu astia mici ai mei sunt bine pentru moment, inca nu am reusit sa-i facem testul pentru alergii lui alex si nici controlul oftalmologic...toate zilele libere pentru programari sunt abia peste 2-3 sapt...deci mai avem de asteptat...pana atunci daca-l mai apuca iar tusea...bagam siropele facute pe dealurile chimiei...ce sa facem...doar nu o sa tusim pana vomitam, nu...
va pup pe toate
numai bine si cate unspecila gravidutelor..a.veti grija de voi
noapte buna

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Neatza.
Gaby si sanatate multa tatalui si socrului tau.
Fetelooor...m-am potcovit si eu cu o viroza ca ma dor toti muschii si am febra....Si azi am o zi ff grea la scoala...cu multe ore...
Ati incercat Modafen pentru raceala si gripa?E bun de ceva?
si sanatate tuturor

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut dragelor!
Chiar ca ar trebui sa fie lunile noastre si sa ne fie bine!
Sanatate tuturor si sa se faca bine toti, mari si mici, ca oricat de mare sau de mic ar fi ne afecteaza si pe noi!
Georgi, eu am luat in primavara si si-a facut efectul, e Nurofen in varianta ieftina!
Va pup si sa ne revedem cu vesti bune, mai ales ca incepe weekend-ul indata!
Elena

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput