La multi ani, Minunate Scorpiute ! (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragele mele fete minunate !
Cristina e bine(multumesc de urari!), si-a revenit de tot, de ieri. Dar la gradi nu am lasat-o, inca. Poate maine...
Se bucura de papusi si ponei, acasa.
Laura, multumesc pt. complimente ! Ti le intorc si eu pt. gogosica ta cea scumpa.
Cum e cu scaunele, si-a mai revenit ? E de la laptele ce-l bea acum ?
Elena, sper sa nu se supere cuscra ta, dar l-am admirat si eu pe frumosul tau Scooby ! Cine l-a pictat asa ?
Furazolidon pt. copii i-am dat si eu, Cristinei. Dar cineva mi-a zis ca va fi scos de pe piata, ca nu este bun. Stii ceva despre asta ? Eu numai rezultate bune am vazut la el.
Monica, asta-i una din bucuriile unei mame, sa-ti vezi puiutii mancand tot.
Ti-ai ales parfumelul despre care scriai zilele trecute ?
Eu primesc de la suriora mea cate un parfum, cand vine acasa de peste mari si tari. Si intotdeauna ma nimereste cu unul asa....mai subtil, cum imi place mie. Acum am Jennifer Lopez si este exact pe gustul meu.
Iar de ziua mea, ca tot a intrebat cineva ce ne-ar place sa primim, cred ca o pereche de pantofi lejeri, sa-i pot purta in drumurile mele de zi cu zi. Cred ca, unde ma lasa vechii pantofi.
Altfel, mi-ar place o carte buna sau o bluza faina.
Adriana, saracutzul pilotist, cum nu poate el sa spuna ca il doare gatul.
Cristina era cu biberonul de lapte peste noapte si pana nu am dat sticluta cu bibe la o catzea cu puiuti, nu am reusit sa o fac sa nu mai ceara bibe peste noapte. Avea 2 ani si jumatate, cand s-a intamplat asta. iar cu cateva luni in urma ii scosesem tot asa biberonul de ceai de peste zi, ca intr-una vroia numai ceai, in detrimentul mancarii chiar.
Asadar, secretul este sa lasati biberonul deoparte sau sa treceti pe biberonul cu apa.
Refacere grabnica pilotistului !
Georgi, chiar, ce mai face mama ta ?
Cum mai este zambareatza, astazi ? Ii lipseste gradinita cat sta acasa ?
Refacere grabnica si ei !
De multe ori mi-am zis ca ni s-a intamplat aceasta "tragedie", sa-i spun asa, tocmai pt. ca suntem niste fete puternice si curajoase.
Cand m-a intrebat Cristina, anul trecut, de ce s-a imbolnavit tocmai ea, exact asa i-am spus, pt. ca este o fetita puterica si curajoasa, caci alt copil n-ar fi rezistat bolii si ar fi ramas in pat, nu s-ar mai fi ridicat de acolo, sa vada frumusetiile de afara.
Cateodata ma mai revolt si eu, de ce tocmai ei a trebuit sa i se intample ?!
As fi vrut sa faca un sport si poate ar fi excelat, pt. ca este genul mai sportiv, are un echilibru fantastic, ii place sa alerge, sa lupte...dar nu poate face sport decat pt. intretinerea un echilibru glicemic bun.
Sigur ca sunt si sportivi de performanta diabetici, dar aceia au o echipa intreaga in spatele lor.
Ma gandesc cateodata ca poate va refuza casatoria, copiii, bucuria unui camin, pt. a nu transmite mai departe acest afurisit diabet.
Si viata asta organizata atat de strict in privinta administrarii insulinelor si a meselor, si multe altele...
Insa, trebuie sa nu uitam sa vedem partea frumoasa a vietii, caci altfel ne omoram sufletul, incet, incet.
Ana, ce scumpa este Luana, cum le gaseste ea, tuturor, un serviciu !
Chiar vroiam sa te intreb, cine este baietelul din pozele voastre de la mare, caci tare mai seamana cu Luana ?
Gaby, pe unde esti ? Ce mai faci, cum esti ?
Piticutz, unde ai disparut si tu, care stateai toata ziua cu DC-ul deschis ?
Mira, ce-ti mai fac minunile ? Cum se descurca fara tine ?
Va doresc o zi cat mai faina si o sara si mai faina, acasa, in familie ! Va imbratisez si va pup pe toate !




Tine aripioara asta, voinice !

Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Salutari.
Iar merge forumul greu la mine...
Nina sa stii ca sunteti puternice.S stiu ca am promis ceva si n-am uitat dar...mai am cate una alta de rezolvat.
Mama e foarte bine, multumesc de intrebari.Si-a revenit 100% si e ca inainte.Iar zambareatza merge la camin fara probleme.Azi am lasat ordin la tati sa o duca la dr cand o ia pt ca eu voi ajunge numai la 19-30 chiar 20 acasa.
In rest...ma pregatesc de plecare acum


Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut tuturor!
Azi e miercuri, ceea ce e bine, zic io!
Pe Scooby l-am dus la camin azi, e bine, mai ia tratament, dar a scapat, gatul e ok, febra nu a mai facut... am scapat si de asta!
Ma apuc de treburi, gata!
O zi buna, Elena

Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

elena, acum suntem noi cu febra si tot imi vomita.azi ma duc iar la doctor.nu l-am dus la cresa azi.am si un interviu pt job, sotul mi-e bolnav, terminat.sunt mama ranitilor.revin mai tz.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut ,

Azi dimineata,spre deosebire de ieri,toti am mers la gradinita.Pai daca ieri Cenusareasa mergea la servici de cenusarese,azi a mers la gradinita de cenusarese,respectiv mama merge la gradi de mame,tata la gradi de tati....si tot asa.Si a fost bine pana a intrat in clasa,am dat pusi si m-am intors sa plec....si s-a deslantuit urgia.Noroc ca doamna educatoare a revenit in timp util si am taiat-o de urgenta,in urletele sfasietoare ale mandrei.
Nina draga....cum as putea eu sa ma supar ca ai admirat asa ginerel frumos ce am eu?Din contra:se umfla inima in mine de mandrie ca am ginerut admirat!Asa-i ca-i frumos foc?Ma intrebai cine e baietelul din poze:e nepotelul meu,baiatul uneia din surorile mele gemene...un trepadus super atomic,cu argint viu in vene si cu motoras la fund si in talpi...Ma bucur sa citesc ca Cristina e mai bine.Pe mine una asa ma enerveaza recuperarea de dupa raceala...cand inca mai urmeaza perioada cu muci si tuse care abia trec.Si cand zici ca ai scapat te trezesti ca iar incepe cu febra si toate cele...Sa fiti sanatoase!
Georgi,te invidiez ca mandra ta merge fara smiorcaieli la gradi....Abia astept si eu momentul mersului fara plans...Ce bine ca mamanu tau e in regula.Sa aveti parte numai de bine!
Elenuta draga....uraaaaa!Si-a revenit ginerelu'!Pupa mama pe el de roscovan scump!Sa ai spor la treaba,cuscrita...si ai grija de tine!
Mai Adriana...pilotelu' vostru o duce din raceala in raceala...Uf,dragul de el!Chiar ca esti mama ranitilor...Insanatosire grabnica la baietii tai si tie multa tarie si rabdare,ca barbatii astia cand sunt bolnavi....tare kkciosi sunt!

Ei...fetele,va pup pe toate-toate si va doresc o zi cat mai buna.Mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Buna fetelor

Eu astazi nu prea am energie,ma simt cam rau:ma doare burtica(nu stiu daca si pentru ca m-am deranjat),senzatia de greata persisita,nu mananac nimic pana pe la 12-13 si mor de foame,azi mi-e din nou somn...Am reusit totusi sa manac cate ceva azi...
Incercam sa mai punem la punct apartamnetul,ne-am mutat de 3 saptamani si inca avem cutii in casa.Oricum ne lipseste si mobila ,nu ma lasam eu pana nu cumparam tot dar acum nu mai am energie si nici bani.Toti imi spun sa am rabdare,dar nu ma simt confortabil in casa asa!!!
In rest inca mai muncesc,am luat contracte noi si e de munca sper sa imi permita "burtica",care de data asta face problemute.
Cam atat de noi
Va pup pe toate si copilasii bolnaviori :SANATATE MULTA !

PS:Acum incepe sezonul nostru

poze
Iri si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticutz spune:

Eu mi-am reinslatat Windows-ul ieri.
In ultimele zile am fost tare prinsa cu alte treburi, am avut si 2 zile libere, apoi alte 2 dimineti libere, nu stiu cum s-a facut, dar nu am apucat sa scriu aici nimic.Am citit mesajele voastre, dar cind sa ma apuc de scris am tot aminat, din cauza ca nu imi place sa ma intrerupa cineva si sa las treaba facuta pe jumatate.
Tot asa bintui pe net,da...
De exemplu, acuma nu am somn, nu stiu de ce, e aproape 2 noaptea si la 6,30 o sa sune ceasul...am baut un pahar mare de coca-cola (eu care nu beau deloc asa ceva), oare asta sa fi fost? nu stiu.
Am citit despre Kurt Cobain, ca este aici un subiect pe tema sinuciderii.Pe urma am citit Evenimentul Zilei, editia de azi.Pe urma am ascultat ceva melodii pe "you tube".Imi place foarte mult "Dio,come ti amo", cintat de Gigliola Cinquetii, nu stiu ce m-a apucat, dar in ultimele 3-4 zile, de cind am dat de el, de fiecare data cind il ascult mi se ridica parul pe mina, ma impresioneaza.
Apoi am incercat sa caut ceva site-uri de unde se pot comanda carti online, sa le si livreze aici, in America...ceva beletristica.
Pe urma am citit iar mesajele(noi) de aici.
Ma bucur ca sinteti bine toate, adica sanatoase.Ca micile necazuri cu gindaceii vostri o sa treaca de la sine, doar stiti si voi asta,nu?

si uite-asa...trece timpul, trec zilele nici eu nu stiu cum...uneori uit sa rup foaia de la calendar cind mai trece cite o zi si ma trezesc ca am de rupt cite 3-4 o data.

sper sa nu fie un inceput de astenie de toamna la mine, acu ca se pregateste sa inceapa sezonul ploios, ca am pus-o atunci!am mai avut eu stari din astea, insa nu au durat decit foarte putin.

va pup pe toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Neata fetelor frumoase,

Eu sunt acasa ayi toata ziua si vreau sa fac treaba. sunt fara baiat ca e plecat la un curs la Bran si dupa 2 zile f ocupate. parca nu mai am ritm de lucru. nu mai pot decat sa lucrez cu heirupul sau deloc. simt ca parca imi pierd si motivarea. astenie vorba piticutzei.

Nastasie incearca cel putin cu al mare daca vrea sa ii dai propolis cu o lingurita de miere dimineata. la noi functioneaya super. 10 picaturi si musai 10 zile. portocale din plin ca tocmai a inceput sezonul...

eu am trecut de faza muci dar nu am luat antibiotice deloc. nici nu am fost serios si grav, dar destul cat sa te tina cu durere de cap si o semi febra.

ma bucur sa citesc ca sunt bine puii vostrii.

va pup cu drag pe toate si nu va suparati ca nu va scriu pe rand da'?

gaby

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyhila/album?.dir=3060

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna scorpiutelor,
adriana, pupa razvanelul, multa sanatate si sper sa-si revina cat mai repede...ce ati facut la dr? ce tratament a zis sa-i dai?
ai fost deja la interviu, cum a fost?
nina, ma bucur ca printesica este bine, sa dea Domnul sa fie mereu asa
irinalasa ca le faceti voi pe toate in timp, acum cel mai important este bb, ai grija de tine si nu te obosi sa ridici cine stie ce pe-acolo...
gabysi spor la treburi
piticutzcand nu ai somn incearca sa-ti faci un ceai de tei sau un lapte caldutz cu putina miere...la mine functioneaza...ma apuca somnicul imediat
anaprintesa si lasa ca o sa vezi ca o sa vina si ziua aceea cand o sa-ti planga ca ai venit sa o iei de la gradi
georgima bucur ca mama ta este bine, sa ne zici ce a facut tati la dr cu stef
dolce, vad ca printesica teo a inceput sa fie mai cumintica si sa te lase sa mai intri si pe la noi...pup grasunica
miravad ca nu ne-ai mai scris...cred ca esti tare obosita si cu serviciul si cu ei 3 piticuti
fetelor voi ati inceput sa cumparati deja cadouri pentru sarbatori?de moshi? eu nu ma gandisem inca dar cand am vazut fetele de la alt subiect ca au cumparat deja am intrat si eu in priza...vreau sa nu intru cumva in criza de timp
am tot uitat sa va zic ca parfumul pe care mi l-am luat este amarige de la givenchy, o veche dragoste de-a meadin tinerete...
mai aveam una dar am vazut ca a disparut de pe piatza...sau cel putin nu l-am mai gasit eu...alchimi(sper sa fi scris corect)
zilele astea mergem cu alex la dr pentru controlul oftalmologic si testul de alergie...of...dureaza asa de mult pana te programeaza
sper sa scapam repede ca deja m-am saturat de spitale...
va pup pe toate si pe copilashi
o zi buna in continuare

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

avem diagnostic;angina pultacee, ditamai puroiul in gat.sotul meu la fel.au luat unul de la altul.i-am pus lui razvan branula si suntem pe injectii.ieri mi-a vomat continuu, nimic nu a mancat.facem cefort si metroclopramida(nu cred ca am scirs corect) din aia de greata si voma.doctora mi-a spus ca degeaba imi da amoxicilina cu gentamicina ca nu-si va face efectul la ce are in gat.a fost cuminte la branula.pana duminica facem.stam acasa.ce sa-i dau de papa ca tare frica mi-e de voma.si laptele mi-e frica sa i-l dau.
gaby, nu tine cu propolis la noi.direct injectii.al meu asteapta rezultatul la exudat, dar i l-a dat la antibiograma.deci a gasit ceva.
mnica, am reusit la interviu, dar uite ca nu pot incepe.mau chemat de azi, dar a inteles directorul ca , copilul e pe prim plan.vrea sa ma astepte bine, daca nu asta e.nu-mi las copilul asa, mai ales ca la cresa nu il duc.plec sa-i fac injectia.va pup pe toate.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput