La multi ani, Minunate Scorpiute ! (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

seara buna, fetele.eu am avut un inceput de we groaznic.vineri m-am dus cu sotul sa-l luam pe pilot de la cresa mai devreme ca e vineri si era plans tot.doamna mi-a zis ca ea crede ca nu si-a facut tot somnul, ca de dimineata nu facuse asa.eu zic ca o sa-i treaca daca il scot afara.am trecut pe la mama si de la cresa intr-un plans continuu.nu puteam sa-l calmez, nimic nu-i convenea.asa ca mi-am sunat sotul (care plecase cu elevi) si i-am spus sa mergem la alta doctora decat a noastra tot pediatra foarte buna.i-a gasit gatul varza, asta dupa ce doctora noastra ne-a dat tratament.plus ca ni s-a prescris de catre dr noastra de familie doza dubla la augmentin.doctora la care am fost vineri mi-a facut calcul pe hartie in functie de kg ca sa vad ce doza a putut sa-mi dea dr noastra, plus ca nu trebuia sa ni-l prescrie ca de cateva ori am avut reactii la el si este si foarte puternic, ca dovada ca gatul era varza.mi-a vomat vineri si la doctor.mi-a dat 3 pastilute de sumamed, nu va descriu cu ce frica i le-am dat ca erau groaznic de amare.am vrut sa-i luam sirop dar doctora tine foarte mult la dozaj si ni s-a dat un anumit fel de sumamed de 125 mg.acum suntem bine, mai avem putini muci si putina tuse dar suntem pe drumul cel bun.dar ieri ne-am iritat la fund de mergea pilotul cracant.spala copilul, baga tone de creme in el.s-a mai dus acum.
fetelor, am si eu o intrebare la voi.copilul meu e in stare sa bea si 5 biberoane de ceai pe noapte.pe la 2 il trezesc sa-l schimb pana la piele ca trece prin pampers.daca ii pun apa nu bea dar ma scoala din 5 in 5 minute toata noaptea ca daca cumva biberonul ala e de fapt cu ceai si eu nu-i dau?ce ma fac cu el?vrea numai ceai.daca nu ii dau, nu doarme nimeni bine.ati patit?o solutie?
am aflat ca pe 29 octombrie vine doctorul ala bun ORL-ist(imi scapa numele), de la Budimex din Bcuresti si ma duc cu el la consult.doctora la care am fost vineri mi-a zis ca e bine sa-i fac un consult in vederea polipilor pentru ca el de mic sta numai cu gura deschisa.ta-su are deviatie de sept si e la fel cu gura deschisa non stop.ma gandesc ca si din cauza asta ia aer rece si face rosu in gat asa des.
m-am intins.revin maine dimineata daca am timp.va pup pe toate.sanatate multa voua si copiilor.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

monica, si al meu face figuri la masa insa numai acasa, ca acolo imi zic ca papa.sambata si duminica abia a ciugulit cate ceva acasa, el care nu refuza nimic.si am stat in bucatarie special pentru el.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

adriana,sanatate multa piticutuluirefacere rapida...si ai fost azi la doctoritza ta sa-i spui ce si cum?eu cred ca maturam cu ea pe jos...Doamne fereste cum sa-ti dea doza dubla de antibiotic...ai avut noroc ca e razvan rezistent...dar putea sa faca o reactie de mama, mama...
ref biberoane cu ceai si pipi pana la gat...(nu exagerez delok)...asa pateam si eu cu alex tot cam pe la 2 anishori si atunci am renuntat la biberon ca sa bea mai putin ceai(aveam un termos de 2 l pe care il umpleam zilnic dimineatza si pana a doua zi nu mai era nici picatura)... eu ziceam ca pampersul este prost dar de unde...era cantitatea de lichid fff mare nici vorba de pampers prost...cum am renuntat la biberon cum nu s-a mai udat noaptea si totul a fost ok...2-3 nopti a dormit mai prost, se trezea si plangea dupa boboioiul lui dar dupa aia i-a trecut de zici ca nici n-a fost
azi sa nu-l deochi pe dl alex a papat tare bine si supica si felul 2 si d-ra ruxi a papat fara probleme...da Doamne sa-i tina tot asa.
va pup pe toate
numai bine

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna seara dragelor!
Vreau sa ii multumesc lui Esme, care nu m-a uitat si astazi a venit colegul ei cu o surpriza pentru noi! Chiar supriza ne-a facut!
Adriana, bietul pilotist ce chinuit e! Faza cu gura deschisa si rosu in gat si noi o avem, l-am dus la orl anul trecut si a spus sa mai asteptam pana la 5 ani, cred ca il duc si toamna asta, desi nu l-as opera inca. Oricum, am vazut ca i-a dat sumamed, e fff puternic, trebuie sa ii treaca cu el, se da pt infectii la nivelul aparatului respirator si stiu ca e f scump si f tare. Sanatate puiului!
Monica, am noroc ca George inca nu imi face de astea, daca nu vrea sa manance nici nu il fortez, dar are colegi de camin care fac asa daca nu vor sa manance ceva. Mai nou ii zic ca, daca nu mananca atunci cand suntem toti la masa, strangem masa si... gata! Si vine ca un catelus si mananca, de teama sa nu ramana "flamand"!
Nina, noi tot furazolidon ii dam cand are scaune moi, am observat ca smecta nu ii ajuta. Am de ala pt copii si e mai simplu! Sanatate micutei!
Cuscro, transmite-i lui nora'mea ca e frumos serviciul asta al ei, nu are loc si pentru mine pe acolo? Macar castiga ceva bani... sau e volunntariat?
Iri, cum te mai simti?
Laurici, sper ca esti mai bine acum, si sper ca si Teo iti lasa spatele in pace! (sau e utopie?)
Piticutz, pe unde mai esti? Cum e toamna la tine? La noi a revenit vremea frumoasa si chiar imi place!
Gaby??? Nu ne mai spui nimic? Cum iti mai este?
Georgi... cum a fost in weekend-ul prelungit? (acum l-am avut si eu ca tine, dar pentru o cauza nobila: sa il supraveghez pe dl. Goe)!
Lory, ce mai spui? Nu mai stim nimic de tine! Cand am auzit astazi faza cu Coreea de Nord m-am gandit la tine, ca esti pe aproape de nebunii astia!
Toata gashka sa aveti o seara buna buna, eu ma retrag la culcusul meu, oricum sunt ca o leguma, si maine o iau de la capat!
va pup, Elena



Mami "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">de George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Seara buna.Am vrut azi sa scriu de cateva ori.Dar mergea forumul asa greu...incat am renuntzat.
Vad ca ma intrebati de we meu prelungit.Nu-l mai am.Pt ca mi-am modificat eu in orar cate ceva si azi am o ora de la 12 la 13.Asta ca sa nu mai stau joi in fereastra 4 ore.Asa ca azi am fost la scoala.
Vad ca si voi aveti puii bolnavi...Si noi am fost cu tuse si acum suntem cu mucii sir.Si tusea trecuse parca iar acum o aud tusind f. urat.Suna altfel, ca si tusea magareasca daca stiti la ce ma refer.Sa vad ce face la noapte si cred ca maine o duc la dr.
Adriana .M-ai lasat masca ...ce dr tampita...Sanatate multa la Razvan si tie un sa le poti duce pe toate.Despre ceai nush ce sa zic ca a mea nu a baut si nu bea nici acum desi uneori mi-as dori.Cred ca va trebu putina munca sa-l dezveti.Ma gandesc ca e ca si cum ar trebui sa-l dezveti de suzeta.Oricum trece si asta.Numai sanatosi sa fiti.
Elena sanatate si tie si la George.Asa imi place cum scrii...
Nina si la tine si sanatate la Crisina.De cate ori citesc postarile tale imi aduc aminte de voi si ma gandesc ce marunte sunt toate celelalte pe langa problema voastra... mamica si fetita curajoase.
Ana si la voi si ma bucur ca de azi va reluati serviciul si tu si Luana.
Laurici unde-s zilele cand te vedeam des pe net?Ce face Teo?Si spatele tau?
Iri['red] felicitari si sarcina usoara sa ai.Ti-am citit subiectul deschis mai demult dar nu am facut legatura ca esti tu decat cand ai venit aici si ai dat link-ul.
Lory chiar asa...Nici o veste?ce faceti?
Elena tu ai probleme cu retentia de apa, sau nu mai tin io minte bine...cred ca nu ma insel. si la voi.
[red]Gaby tu?Ce mai faci?Mai da semne...Te tine baiatul tau foarte ocupata.
Va deci pe toate si ne mai auzim maine.Sper sa am vesti bune despre tusea Stefaniei.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Elenuto graviduto te pup ! eu sunt bine ...a venit mama duminica si sta pina miercuri... stam noi mai inghesuiti, ca asa e la garsoniera dar ma simt mai odihnita si pot sa imi fac si eu treburile...
tu ce faci ? sper ca ti-a trecut greata...pe mine m-a tinut cam o luna...

Nina, ma bucur mult ca fetita cu stea in frunte se simte mai bine m-am uitat din nou la pozele voastre... este o frumusete de fata !!!

Adriana pt razvanel, imi pare rau ca este bolnavior

Lory LA MULTI ANI ! Sa iti triasca puiul mic si sa fie sanatos si norocos !!! Scuze pt intirziere

Ana sanatate Luanei sa poata mere la gradi cit mai repede

Georgiana

Monica

Dolce mami de Maria Teodora (28.04.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lv_panait/album?.dir=/c91dre2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Lory am uitat sa ti-l urez pe Alinutz.
SA-TI TRAIASCA si sa-ti aduca numai bucurii.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

monica, pai mie imi bea 2l numai noaptea.culmea ca ziua nu bea chiar asa, chiar mai deloc.
elena, stiu ca e puternic, dar avea gatul varza.doar 3 pastile mi-a dat.cand l-a controlat mi-a si vomat la doctor.
ce sa ma mai duc sa ii spun dr de doza dubla ca o sa zica ca asta e nebuna, ca asa sunt doctroii, se mananca intre ei.
aseara mi-a tusit iar si din cauza ca bause mult ceai a vomat ca la furtun.doamne, ce m-am speriat.toata camera era varza.astazi il am si pe sot in CM bolnav cu gatul.doamne, sa ma tin pe picioare sa-i am sanatosi.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

a, am uitat.am scapat de suzeta.de vreo 4-5 zile.cu biberonul e cam greu.sa vedem.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut fetele,
Noi suntem ok.Azi dimineata Alba ca Zapada a plecat la serviciul de Albe ca Zapada,Cenusareasa a plecat la serviciul de Cenusarese,Ariel a plecat la serviciul de sirene,iepurasii la servici de iepurasi...si tot asa,ca Luana sa poata merge la serviciul de gradinita...Asa ca,Laura draga,saru-mana de urare si uite ca am reluat "cosmarul" diminetilor noastre...deci ne-am revenit!Grasunelu Teo ce mai face?Alti dintuleti au mai iesit?
Elena mama,iti doresc tot binele din lume si insanatosire cat mai grabnica la dragul meu ginerel,manca-l-ar mama de frumos!Iar la servici la Luana merg numai aia pana in 7 ani....asa ca imi pare rau,dar locurile de adulti sunt in alta parte....
Georgi...ce face Stefi?Voua cum va mai este?Sunteti bine?Mamanu' matale cum se mai simte?
Gaby...tu ti-ai revenit cu racelile?Cum va mai simtiti cu sanatatea?
Nina,Cristina cum e ?Si-a revenit din raceli?
Monica,ce bine ca copilutii tai sunt papaciosi...Bravo lor!Nu mai tin minte:Ruxi merge la gradi?
Adriana,multa sanatate la pilotel!Cum se mai simte?Ati fost la doctorul ala renumit?

Pupici la toate scorpiutele si mai vorbim.Sa auzim numai de bine!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput